Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kibicują reprezentacji piosenką i wierszem. Doping przed meczem Polska-Argentyna 

Już o godz. 20.00 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną. Po wygranej z Arabią Saudyjską kibice liczą na dobry wynik w starciu z reprezentacją Argentyny. Kibice z powiatu wodzisławskiego przypominają...

Po przewrocie w sejmiku znaleziono 15 worków z dokumentami. Czy to próba usunięcia niewygodnych informacji? 

Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, nadal pojawiają się echa wydarzeń z poprzedniego tygodnia, kiedy w sejmiku nastąpił przewrót i zmiana sojuszy marszałka Chełstowskiego. Po pamiętnej nocny...

Płonie budynek gospodarczy w Kokoszycach. Utrudnienia na ulicy Oraczy [ZDJĘCIA] 

Przy ulicy Oraczy w Kokoszycach mogą występować utrudnienia w ruchu, w związku z akcją gaśniczą. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym, który pełnił funkcję garażu. 

Witajcie na świecie. Zdjęcia dzieci urodzonych w szpitalach Racibórz i Wodzisław 

Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdego rodzica. Tradycyjnie, choć w nowej formie prezentujemy nowo narodzone dzieci w dwóch powiatowych szpitalach: w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Poniżej publikujemy zdjęcia noworodków,...

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego 

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował odejście Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji.

Prezydent Wodzisławia apeluje w sprawie pediatrii: Obudźcie się! 

Prezydent Mieczysław Kieca wystosował apel do starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia w sprawie zawieszenia oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego. - Z przerażeniem patrzę na to, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia. Na jej niedofinansowanie,...

Rydułtowy: Morsowali na stawie Machnikowiec [ZDJĘCIA] 

Kilkunastu śmiałków wzięło udział w drugim w tym sezonie morsowaniu na stawie Machnikowiec w Rydułtowach. 

Samorządowcy zagrali w siatkówkę. Na podium Racibórz, Radlin i Wodzisław [ZDJĘCIA] 

W sobotę 26 listopada 2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim rozegrano III edycję Turnieju Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego województwa śląskiego.

Prognoza pogody na nowy tydzień. Barbórka ma być z opadami śniegu 

Nowy tydzień przyniesie nam mgłę, śnieg i deszcz ze śniegiem. Jesteśmy jednym regionem, który może liczyć na większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Na drogi powiatu wodzisławskiego może zabraknąć soli? 

Czy zabraknie soli do zwalczania śliskości na drogach? - Obecnie w Polsce obserwuje się trudną sytuację na rynku soli drogowej, która związana jest z wojną na Ukrainie oraz sankcjami nałożonymi na Białoruś, które to kraje w ubiegłych...

B+R, a niemal jak u babci 

Jaki jest ogórek kiszony, każdy widzi... Niektórzy potrafią nawet sami go ukisić, innym pomagają w tym starsi członkowie rodziny, ale zrobić to tak, by smak był jak u babci, a produkt spełniał rygorystyczne normy, umie Fruktus Agros Nova.

Materiał zewnętrzny

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? 

Matka gorączkującego dziecka nie mogła dodzwonić się do przychodni rodzinnej. Ponieważ temperatura ciała jej syna przekraczała 39 stopni, a stan dziecka wciąż się pogarszał, wybrała się z nim do placówki. Personel medyczny odmówił pomocy matce i dziecku, uzasadniając to brakiem wolnych terminów u lekarza rodzinnego. Skierował...

Pomysł na wycieczkę - na Baranią Górę!  

Pod koniec listopada spadł pierwszy śnieg, nadając górom bajkowego oblicza. Dobrym pomysłem jest wypad na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dzięki znajdującej się tam wieży widokowej można spojrzeć na rozciągającą się panoramę gór Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląsko-Morawskiego czy Tatr....

Odwiedź Nikiszowiec z okazji Barbórki 

Przy okazji zbliżającej się Barbórki warto wybrać się na jedno z najbardziej charakterystycznych śląskich osiedli - katowicki Nikiszowiec. Do Katowic z każdej części województwa dojedziemy pocięgami Kolei Śląskich. 

Kibicują reprezentacji piosenką i wierszem. Doping przed meczem Polska-Argentyna 

Już o godz. 20.00 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną. Po wygranej z Arabią Saudyjską kibice liczą na dobry wynik w starciu z reprezentacją Argentyny. Kibice z powiatu wodzisławskiego przypominają swoją piosenkę. Mamy nawet wiersz, napisany specjalnie na dzisiejszy mecz.

Z restauracji w Wodzisławiu ukradli stół i krzesła. Rozpoznajesz ich? [WIDEO] 

Policja opublikowała nagranie, na którym widać moment kradzieży mebli ogrodowych. Do zdarzenia doszło we wrześniu, właściciel oszacował straty na ponad tysiąc złotych.

Po przewrocie w sejmiku znaleziono 15 worków z dokumentami. Czy to próba usunięcia niewygodnych informacji? 

Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, nadal pojawiają się echa wydarzeń z poprzedniego tygodnia, kiedy w sejmiku nastąpił przewrót i zmiana sojuszy marszałka Chełstowskiego. Po pamiętnej nocny z sesją sejmiku, w jednej z toalet znaleziono 15 worków dokumentów. 12 worków zawierało zniszczone...

Płonie budynek gospodarczy w Kokoszycach. Utrudnienia na ulicy Oraczy [ZDJĘCIA]  

Przy ulicy Oraczy w Kokoszycach mogą występować utrudnienia w ruchu, w związku z akcją gaśniczą. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym, który pełnił funkcję garażu. 

Zobacz Bytom w zimowej odsłonie z Kolejami Śląskimi 

Spacerowaliśmy już ulicami Chorzowa, teraz polecamy Wam Bytom, którego śródmieście to jeden z największych zespołów XIX-wiecznych kamienic oraz budynków użyteczności publicznej. Znajdziecie tutaj architekturę eklektyczną, historyzującą i secesyjną.

Witajcie na świecie. Zdjęcia dzieci urodzonych w szpitalach Racibórz i Wodzisław  

Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdego rodzica. Tradycyjnie, choć w nowej formie prezentujemy nowo narodzone dzieci w dwóch powiatowych szpitalach: w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Poniżej publikujemy zdjęcia noworodków, które na świat przyszły kilka dni temu.

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego 

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował odejście Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji.

Prezydent Wodzisławia apeluje w sprawie pediatrii: Obudźcie się! 

Prezydent Mieczysław Kieca wystosował apel do starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia w sprawie zawieszenia oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego. - Z przerażeniem patrzę na to, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia. Na jej niedofinansowanie, na braki lekarzy i pielęgniarek, na problemy z dostępem do leków. Tu chory jest cały...

Prawie 200 akrobatów w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kto okazał się najlepszy? [ZDJĘCIA]  

27 listopada br. odbyła się 4. edycja zawodów z akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak Masters organizowana w Wodzisławskim Centrum Kultury. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Marcin Kost, trener akrobatyki, tancerz, zawodnik, właściciel firmy Akrobreak. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 200 zawodników.

Kuchnia od kuchni, czyli jak się gotuje w fabryce okien 

Na terenie Eko-Okien działa 8 stołówek, a niedługo otwarta zostanie kolejna. Praca na kuchni to nie tylko ogromne przedsięwzięcie, ale też duża wartość dla pracowników.

Taryfa Krakowska, czyli pociągiem Kolei Śląskich do stolicy Małopolski 

Podróż do stolicy Małopolski transportem kolejowym to sposób na ominięcie gigantycznych korków oraz uniknięcie dodatkowych opłat związanych z parkowaniem lub podróżą autostradą. Dodatkowo to wybór najbardziej ekologicznego środka transportu publicznego.

Nawet 20 procent Polaków kupuje podrobione produkty znanych marek 

Rusza ogólnopolska kampania online Forum Konsumentów: "Żyj oryginalnie. Podrobione produkty. Podrobiony styl". Akcja ma zwrócić uwagę na temat podróbek, zniechęcić do ich kupowania i zmotywować do zakupu produktów oryginalnych. Według oficjalnych danych nawet 20% Polaków kupuje podrobione produkty*. Według Urzędu Unii Europejskiej...

Nowiny Wodzisławskie o ciężkiej pracy ratowników górniczych 

Ratownicy z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śląskim w tym roku nieśli pomoc, podczas katastrofy w kopalni „Pniówek”. Tam już pozostali, wypełniając słowa ślubowania ratowniczego. O tych „Białych aniołach” z Pniówka, o tym, jak pracują ratownicy oraz w jaki sposób przebiegają szkolenia, rozmawiamy z...

Zobacz więcej