Wodzisław
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
A Klasa: Naprzód Rydułtowy pokonuje na własnym boisku LKS Płomień Ochojec [ZDJĘCIA]  

W 29 kolejce Football Center Klasa A: GKS Naprzód 23 Rydułtowy pokonał drużynę Płomień Ochojec 3:2. 

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Obecna aura jest łaskawa dla piłkarzy i pozwala w dobrych warunkach rozgrywać kolejne mecze mistrzowskie. Drużyny walczące o awanse nie mogą sobie pozwalać na jakiekolwiek straty punktów, a ekipy zagrożone degradacją muszą unikać porażek. Zapraszamy do lektury.

Jubileusz 70-lecia świętowali pszczelarze z Rogowa [ZDJĘCIA]  

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawowali ks. Bernard Rak i ks. Łukasz Kocima.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Zdobywanie nowych doświadczeń boiskowych jest niezwykle ważne w procesie szkolenia młodych piłkarzy. Cieszy fakt, że większość drużyn poważnie traktuje rywalizację w swoich kategoriach wiekowych i bez taryfy ulgowej walczy o każdy mistrzowski punkt. Zapraszamy do lektury.

Działacz Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej pobity na Balatonie przez agresywnego nastolatka 

- Dziś wracając ze spaceru na Balaton zostałem pobity przez jakiegoś nastolatka - mówi nam mężczyzna, lokalny historyk, zasłużony działacz Towarzysta Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. Prosi by nie ujawniać jego nazwiska. - Boję się. Dziś dostałem pięścią w twarz, nie wiem czy następnym razem nie dostanę nożem - nie kryje obaw.

Jak zmieniały się Rydułtowy? 30 lat miasta we wspomnieniach samorządowców 

Miasto Rydułtowy obchodzi swoje 30-lecie. Jak zmiany w przestrzeni i jednostkach wspominają samorządowcy? 

Miasto Racibórz zwycięskie w siatkarskim starciu samorządowców [ZDJĘCIA]  

W sobotę z samego rana w hali Arena Rafako odbył się II turniej siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika oraz Żor.

Odra Wodzisław przegrała z Pniówkiem 

W meczu 30. kolejki piłkarskiej III ligi, Odra Wodzisław Śląski przegrała z Pniówkiem Pawłowice 0:2.

Panie nauczyły się, jak odeprzeć atak. Zajęcia samoobrony w FitActive [ZDJĘCIA]  

Trener Klubu Sztuk Walki Sanda Bartosz Kamczyk oraz gość specjalny - sifu Mirosław Barszowski zaprezentowali podczas Dni Otwartych FitActive najprostsze techniki samoobrony dla pań. Spotkanie miało charakter otwarty, a przy okazji uczestnicy mieli okazję wesprzeć zbiórkę dla Mikołajka, chorego na SMA. 

Policja apeluje do seniorów aby nie dali się nabrać na metody oszustów 

W ostatnim czasie wodzisławscy policjanci otrzymali wiele zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”, „na wnuczka” oraz „na spowodowanie wypadku”.

I miejsce dla Teatru Szydełko z WCK 

Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył I miejsce na XXVI Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Grupa ze spektaklem „Paskuda” pokonała teatry z Olsztyna, Raciborza, Tychów, Chorzowa, Głubczyc czy Głogówka.

Ponad 1000 tancerzy wystąpiło na 20. Gali Tanecznej MIX w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

Wyjątkow, bo jubileuszowa Gala Taneczna MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury była świętem tanecznego amatorskiego ruchu artysycznego w mieście. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne w różnych kategoriach. Zgłosiło się aż 79 grup!

Międzynarodowa olimpiada bezpieczeństwa w Nieboczowach 

Organizatorem wydarzenia, będącego częścią projektu "Safety First" była Szkoła Podstawowa im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni.

Festyn charytatywny w Radlinie II [ZDJĘCIA]  

W organizację imprezy zaangażowało się wiele osób. Dochód przeznaczony był na leczenie Marcela Bugli, który urodził się ze złamaną kością piszczelową i strzałkową.

Urząd Miasta w Rydułtowach informuje o zasadach postępowania z dzikimi zwierzętami 

Obecna pora roku to czas kiedy możemy spotkać dzikie zwierzęta w takich miejscach jak ogrody przydomowe, parki, lasy czy okolice zadrzewień i zbiorników wodnych.

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce i regionie Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Jastrzębie, Żory. Sprawdź najnowsze dane (21.05.2022) 

Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce i powiatach: raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.

40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia 

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne pt. „Tu zaczyna się wielki świat”. Impreza odbędzie się 28 maja o godz. 15:00 oraz 18:00.

Zobacz więcej