Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Schodołaz zamiast windy, bo na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie w Krzanowicach

Nestor krzanowickiej rady – Józef Kocem zaniepokojony widokiem z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krzanowicach zapytał dyrektora Marka Mruszczyka o budowę w obiekcie windy. Zakładu jednak na takie rozwiązanie nie stać, ale w zamian wprowadzono inne.

Schodołaz zamiast windy, bo na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie w Krzanowicach
Józef Kocem, radny Krzanowic

Radny Józef Kocem powiedział na sesji rady miejskiej, że widział, jak chorego międzypoziomowo transportowano na noszach. - Bardzo się umęczyli wszyscy ci, co to realizowali - relacjonował. Zainspirowany rozwiązaniem sąsiedniego samorządu – Krzyżanowic, gdzie przy ośrodku zdrowia wybudowano windę, pytał, czy takie rozwiązanie można wdrożyć także w krzanowickim zakładzie. - Rozpatrujecie windę międzypoziomową? - dociekał.

Dyrektor szacował, że budowa pochłonęłaby co najmniej 700-800 tys. złotych, więc zakładu na takie rozwiązanie po prostu nie stać. Wyjaśnił, że transport pacjentów między poziomami realizowany jest za pomocą schodołazu. - Korzystamy z tego. Nie wiem, dlaczego tak się stało, jak się stało. To sporadyczny przypadek - stwierdził, dodając, że wykorzystywanie urządzenia wynika z przepisów BHP, ale chodzi też o bezpieczeństwo pacjentów.

Ludzie

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lonia44 (83.10. * .178) 11.08.2022 22:27

Zakład na końcu Polski, kto by się tam interesował co się tam dzieje? byle ludzie na czas płacą i wychodzi na swoje