Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwóch radnych z Rybnika pokłóciło się na Facebooku o ławkę

Drobna inwestycja poróżniła rybnickich radnych. Jeden twierdzi, że to "ławka dla bogaczy". Drugi wypomina "Ławki Niepodległości", które były niewiele tańsze, ale za to mniej funkcjonalne.

Dwóch radnych z Rybnika pokłóciło się na Facebooku o ławkę
Radny Radosław Knesz, "ławka niezgody", radny Karol Szymura.

Ankieta

"Ławka dla bogaczy" czy "okrąglaczek". Kto ma rację?
Zobacz więcej

- Kojarzycie słynną ławkę za 50 tys. zł, która miała stanąć w Rybniku? Chcecie poczuć się luksusowo? Koniecznie usiądźcie przy PKP nieopodal braci Szafranków. Tak kulturalnie, naprzeciw nobliwych postaci, więc i ławka nie może być byle jaka - komentuje radny Karol Szymura (klub PiS) na Facebooku i dodaje: Niech ta ławka będzie swego rodzaju symbolem marnotrawienia pieniędzy.

Kąśliwa uwaga doczekała się reakcji radnego Radosława Knesza (klub PO), który opublikował na Facebooku "List otwarty do radnego miasta z klubu PiS Karola Szymury".

- Poziom prowadzenia lokalnej polityki przez lokalny aparat partyjny PiS mnie zadziwia. Wydano ponad 4 mln na betonowo-metalowe nieużyteczne ławeczki, które się brzydko zestarzały w 4 lata, które stanowią pomniki kiczowatej polityki rządu. To jest zdaniem kolegów radnych z PiS ok. Jeśli natomiast, promil budżetu Zarządu Zieleni Miejskiej (która dba m.in o estetykę naszego miasta w parkach, skwerach itp.) ma zostać przeznaczony na nowe nasadzenie drzewa wraz z okrągłą ławką, którą jest elementem małej architektury w miejscu bardzo reprezentatywnym (przy Dworcu Głównym PKP) uczęszczanym przez mieszkańców oraz osoby przyjezdne do naszego miasta to robimy z tego aferę pokroju kupna respiratorów od handlarza bronią. Proszę opozycję o litość... - to  fragment listu radnego Knesza do radnego Szymury.

Kto ma rację? Dajcie znać w komentarzach, głosujcie w ankiecie.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~knysza (143.176. * .242) 16.08.2022 12:57

Co to jest REMAINDER, panie radny?!

JoTBu 13.08.2022 15:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przecież 50 tys. to nie koszt ławki, a całości prac związanych z zagospodarowaniem tego miejsca.
Szkoda, że nikt nie kwestionuje wycen WYCINANIA DRZEW.
Nie chcę być złośliwa, ale czepianie się ławki w reprezentacyjnej części miasta wygląda tak, jakby (nie)miłościwie nam panujący bali się, że zabraknie im na apanaże dla krewnych i znajomych królika...

Do tej sytuacji w sam raz pasuje cytat "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?". Tak, to Mat. 7:3. Choć uważam, że postawienie takiej ławki nie jest ujmą dla miasta.

~kneszesz (91.146. * .208) 13.08.2022 00:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

knesz; rozwalaj kasę

mhl999 11.08.2022 22:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

obaj radni po prostu są głupcami