Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urzędnicy z Krzanowic chcą taniej sprzedać budynek byłego przejścia granicznego w Pietraszynie

Za 50 tys. złotych mniej burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla wystawił w drugim przetargu budynek byłego przejścia granicznego w Pietraszynie. Czym tym razem znajdzie się kupiec?

Urzędnicy z Krzanowic chcą taniej sprzedać budynek byłego przejścia granicznego w Pietraszynie
Obiekt mieści się na przy drodze wojewódzkiej nr 916 na trasie Racibórz–Pietraszyn, w kierunku: Sudice-Opava-Ołomuniec

Drugi przetarg

Obiekt wystawiony na sprzedaż mieści się przy ulicy Trulleya 41 w Pietraszynie. Teren jest zabudowanymi kilkoma obiektami: głównym (o pow. 594,86 m2) wraz z przyległym budynkiem o pow. 21,56 m2, dla kierowców (o pow. 42,76 m2), sanitarnym (o pow. 46,75 m2). Jest tam także sześć boksów garażowych o łącznej pow. 92,22 m2 oraz budynek rozdzielni prądu z magazynem paliw. o pow. 54,41m2. Instalacje: energia elektryczna, wod.kan. c.o., teletechniczna i domofonowa, alarm.

- Nieruchomość ma kształt nieregularny, teren płaski, ogrodzony siatką metalową na podmurówce, plac wybetonowany, częściowo wyłożony trylinką. Z uwagi na dotychczasowy sposób użytkowania (przejście graniczne) może wymagać zmiany sposobu użytkowania. Na nieruchomości obowiązują umowy najmu na czas określony, w części budynku głównego oraz w budynku wolnostojącym i 2 garażach. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Wolna od obciążeń - informuje krzanowicki urząd.

Cenę wywoławczą obiektu w pierwszym przetargu określono na 800 000,00 zł. W drugim to 750 000,00 zł. Przetarg zaplanowano na 25 sierpnia.

Kolejna próba

Obiekt próbowano już sprzedać kilka lat temu, ale chętny się nie znalazł. Wówczas zapadła decyzja, aby stworzyć tam polsko-czeskie centrum gospodarczego. - Na początku tych wynajmujących było dosyć sporo, bo połowa pomieszczeń była praktycznie zajęta, ale z czasem zainteresowanie spadło. Po okresach darmowego wynajmu większość z użytkowników zrezygnowała z dalszej umowy - mówił Nowinom swego czasu burmistrz Andrzej Strzedulla. W efekcie powrócono do pomysłu sprzedaży, tak, aby obiekt nie niszczał. Czas pokaże, czy tym razem znajdzie się chętny na ten teren.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].