Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Fica dołączył do krytyków dworcowej kampanii Polowego

Zadający w radzie miasta najwięcej pytań, autor największej liczby interpelacji do prezydenta - Marcin Fica - zwrócił się z kolejnym. Chce wiedzieć, kto pozwolił na zawieszenie na zabytkowym budynku bilbordu m.in. z Dariuszem Polowym, gdzie włodarz promuje przebudowę dworca PKP.

Radny Fica dołączył do krytyków dworcowej kampanii Polowego
Randnemu Marcinowi Ficy nie podoba się nowa kampania prezydenta Polowego i lokalizacja jego bilbordu na kamienicy przy ul. Głubczyckiej

Radnemu chodzi o powieszenie bilbordu na elewacji budynku przy ul. Głubczyckiej 24 w Raciborzu.

Zdaniem rajcy wieszanie wielkiego plakatu promującego prezydenta miasta jest niszczeniem i tak już złego wizerunku ulicy Głubczyckiej.

Dlatego Marcin Fica zażądał od włodarza zdjęcia tego bilbordu.

Niszczenie wjazdu

- W trakcie klejenia następnego plakatu następować będzie niszczenie dopiero co zrobionego nowego wjazdu na podwórko przy tej posesji - uważa radny z klubu „Razem dla Raciborza”.

Rajcę dziwi, że Miejska Konserwator Zabytków wyraziła zgodę na umieszczenie tablicy pod bilbord na budynku, który wpisany jest do rejestru zabytków.

- Brak jest możliwości remontu elewacji z powodu tego, iż jest to zabytek, ale tablicę reklamową można było powiesić? - stwierdził w swojej interpelacji.

Fica dodał, że w innych miastach walczy się z taką formą reklam na budynkach, w Raciborzu chce się je wyprowadzić z Rynku, ale na obrzeżach to już wolno je wieszać.

Opozycja się burzy

Radny opozycji zażądał od prezydenta listy lokalizacji wszystkich jego nowych bilbordów.

Przypomnijmy, że wcześniej w sprawie kampanii promującej przebudowę dworca PKP, interpelację do prezydenta Polowego złożyli rajcy z klubu „Niezależni Michała Fity”. Zawnioskowali do Dariusza Polowego o podanie kosztów tej kampanii, wskazanie jej celu i wytłumaczenie pod kątem wydatkowania środków publicznych na informację o inwestycji, której nie prowadzi Miasto.

Prezydent Polowy przebywa aktualnie na urlopie, odpowiedzi na wniosek radnego Ficy można spodziewać się nie prędzej niż w połowie sierpnia.

Bilbord na ścianie kamienicy przy ul. Głubczyckiej

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~arcydziełoapokalipsy (195.116. * .122) 03.08.2022 11:20

Czy w tej radzie naprawdę nie mają większych problemów??!!!

~GonicDziadow (46.134. * .231) 02.08.2022 17:23

Jaki radny, takie problemy

~WiesławCza (37.120. * .173) 02.08.2022 16:26

Piesek Wojnara obszczekuje prezydenta.

~Calcum (192.145. * .101) 02.08.2022 15:33

Panie Fica w innych miastach walczy się z hamulcowymi a w Racku macie się całkiem dobrze.