Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje

Już w najbliższy wtorek szkolne korytarze zapełnią się uczniami i zadzwonią pierwsze dzwonki. To znak, że rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak będzie on wyglądał w szkołach i przedszkolach na terenie Wodzisławia Śl.?

Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje

Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny w placówkach oświatowych prowadzonych przez wodzisławski magistrat? Ze względu na trwający stan epidemii koronawirusa będą tam stosowane procedury uwzględniające zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie bezpieczeństwa. - Będzie to rok pełen wyzwań, ale przede wszystkim troski o siebie nawzajem - zapowiada prezydent Mieczysław Kieca.

Urząd miasta podaje ograniczenia i zmiany organizacyjne w szkołach i przedszkolach. Będą to m.in.:
- Podczas przerw wymagane będzie stosowanie przez uczniów maseczek ochronnych.
- Stołówki szkolne uruchomione zostaną najwcześniej 14 września. Korzystanie ze stołówek odbywało się będzie w reżimie sanitarnym.
- Świetlice dostępne będą przede wszystkim dla klas I-IV z pierwszeństwem korzystania dla dzieci rodziców pracujących.
- Biblioteki szkolne będą pracowały w systemie ograniczającym liczebność korzystających. Z kolei wypożyczenie książek będzie się odbywać elektronicznie lub poprzez zapisy.
- Ograniczona zostanie realizacja zajęć pozalekcyjnych.
- Realizacja zajęć z wychowania fizycznego będzie odbywała się w głównej mierze na boiskach szkolnych i na wolnym powietrzu, a w salach sportowych z ograniczeniami zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
- Boiska szkolne i place zabaw będą dostępne po codziennej dezynfekcji urządzeń, zaś po zakończeniu zajęć szkolnych obiekty pozostaną ogólnodostępne.
- Rodziców i opiekunów będzie obowiązywał zakaz wstępu do budynku szkoły (z wyjątkiem rodziców dzieci niepełnosprawnych).
- W publicznych przedszkolach dzieci będą odbierane przez pracownika placówki.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3453 wiadomości, 5516 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Qwerty24 (78.10. * .22) 30.08.2020 01:39

każdy powinien ponieść odpowiedzialność, skoro mówią że trzeba posłać dziecko i pod przymusem kary trzeba je posłać, to powinni prawnie odpowiadać za tą decyzje, wzięli na siebie odpowiedzialność.

~dul (193.169. * .48) 29.08.2020 17:25

do tych dwóch poniżej
jak udowodnicie przed sądem że to w szkole doszło do zarażenia ?

~Polo (46.134. * .123) 29.08.2020 15:11

w przypadku zachorawania dziecka i nie daj Boże śmierci kogoś z rodziny kto za to odpowie ? Pan Kieca i jego poplecznicy ? Jak zwykle wszyscy umyją ręce!

~okl (46.134. * .123) 29.08.2020 15:07

Ja rozumiem, że w razie zarażenia dziecka mam podać do sądu radnych i Kiece ?

~heh (87.207. * .195) 28.08.2020 22:00

Czyli nic nie wiemy. Gratuluję. Rodzice, komu podziękujecie?

~borok (155.133. * .231) 28.08.2020 15:25
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem