Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nowy rok szkolny w Wodzisławiu Śl. Mamy najważniejsze informacje 

Już w najbliższy wtorek szkolne korytarze zapełnią się uczniami i zadzwonią pierwsze dzwonki. To znak, że rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak będzie on wyglądał w szkołach i przedszkolach na terenie Wodzisławia Śl.?

Prezydent pisze do wojewody w sprawie finansowania wymazobusów 

"Miasto nie będzie miało możliwości w dalszym ciągu w całości opłacać usługi pobierania materiału biologicznego od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem" pisze prezydent Kieca do wojewody Wieczorka, prosząc o pomoc rzeczową oraz...

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych 

Lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki dostał od prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy pismo z wezwaniem "do zaniechania naruszenia dóbr osobistych". Poszło treść ulotki informacyjnej stowarzyszenia Wodzisław 2.0,...

Wodzisławski apel zaskoczył wójta Godowa 

Apel Rady Miejskiej w Wodzisławiu w sprawie odtworzenia połączenia kolejowego Wodzisławia z Jastrzębiem-Zdrojem został zauważony w Godowie. I nie spotkał się z entuzjazmem wójta tej gminy.

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP 

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych. Mieczysław Kieca chce, aby w rozkładzie jazdy na 2017 przewidziano wydłużenie relacji pociągu Kraków-Rybnik-Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek.

Wodzisław Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi. Reggae Festiwalu już za tydzień 

Grubson, Mesajah, Tabu, Vavamuffin, Zion Train oraz inni wystąpią podczas Reggae Festiwalu - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi 2016, już 29 i 30 lipca! Na 13. edycję Reggae Festiwalu zaprasza Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Chrońmy owady - młodzi wodzisławianie urządzili happening na Trzech Wzgórzach 

Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza doczekał się własnych hoteli dla owadów. Z okazji oddania ich do użytku 21 kwietnia odbył się tam happening, podczas którego uczniowie szkół podstawowych przekonywali o potrzebie ochrony owadów zapylających. 

Skończmy z zawiścią - echa Forum biznesowego ForBS 

- Z czego Polacy są znani na świecie? Z zawiści. Wiele razy spotykałem się na świecie z pytaniami, jak wytrzymuję w Polsce. Dlatego apeluję: skończmy z zawiścią, zacznijmy współpracować, to się wszystkim opłaci - ten apel dr Andreasa...

Prezydent Kieca dmuchał w alkomat. Jaki wynik? 

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego poddał się badaniu na alkomacie. W jego kroki poszła również zastępca prezydenta Barbara Chrobok. Czyżby włodarze miasta mieli coś na sumieniu?

Pasażerowie poczekają na pociąg w kontenerach 

Na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim trwają przygotowania do uruchomienia tymczasowej poczekalni.

Schodołaz zamiast windy, bo na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie w Krzanowicach 

Nestor krzanowickiej rady – Józef Kocem zaniepokojony widokiem z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krzanowicach zapytał dyrektora Marka Mruszczyka o budowę w obiekcie windy. Zakładu jednak na takie rozwiązanie nie stać, ale w zamian wprowadzono inne.

Dwóch radnych z Rybnika pokłóciło się na Facebooku o ławkę  

Drobna inwestycja poróżniła rybnickich radnych. Jeden twierdzi, że to "ławka dla bogaczy". Drugi wypomina "Ławki Niepodległości", które były niewiele tańsze, ale za to mniej funkcjonalne.

Osiny pożegnały sołtysa śp. Henryka Tomalę [ZDJĘCIA]  

W kościele pw. Ducha Świętego w Osinach odbyła się msza święta w intencji zmarłego w niedzielę 7 sierpnia wieloletniego sołtysa Henryka Tomali. 

„Gmina na 5!” Racibórz w rankingu SGH wypadł najsłabiej w regionie 

Szkoła Główna Handlowa sprawdziła, jak gminy radzą sobie z pierwszym kontaktem inwestora z gminą. Testowano strony internetowe oraz kontakt mejlowy z potencjalnym inwestorem - polskim i zagranicznym. Racibórz w tym sprawdzianie wypadł znacznie gorzej niż sąsiedzi, a w porównaniu z Rydułtowami (wyróżnionymi przez SGH) jego wynik jest zawstydzający.

W mszańskim urzędzie zmodernizują sieć Wi-Fi i kupią nowe komputery 

Do tej pory urzędowa sieć Wi-Fi gminy Mszana była niewydolna. Za sprawą pozyskanych pieniędzy już niedługo ma się to zmienić.

Szef wysypiska śmieci w Raciborzu: spalarnia to dobry pomysł 

Następca Krzysztofa Konopki w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów - Jan Makowski, mówił o pomyśle na spalarnię radnym Raciborza. Zaznaczył, że to jego opinia jako inżyniera, a nie prezesa miejskiej spółki.

Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma 

Michał Kuliga - radny i ojciec sukcesu w Budżecie Obywatelskiem na 2022 rok z tężnią i małym parkiem dla Ostroga - zawnioskował u prezydenta Raciborza o raport z urzędniczych działań w sprawie realizacji projektu.

O jeden kosz za daleko, czyli śmietnikowe rozpasanie na ulicy Warszawskiej w Raciborzu 

Mieszkaniec nie może się doprosić montażu dodatkowego śmietnika. Wielu przechodniów wyrzuca śmieci na jego posesję. Tymczasem z magistratu płynie jasny przekaz: śmietników w tym rejonie jest tak dużo, że kolejny byłby przesadą.

Mieszkańcy Studziennej nie chcą masztu komórkowego pod domami 

Lokalizacja 50 m od przydomowego ogródka jest ich zdaniem nie do przyjęcia. Wskazują, że odległość powinna wynieść co najmniej 200-300 m. Inwestor, który chce tu ustawić nadajnik sieci Play, uważa, że to działanie hamujące rozwój łączności w Polsce.

Prawdziwą sztuką nie jest czynienie dobra tylko naprawianie zła [30 lat Nowin] 

O dzieciństwie pełnym pokus, proboszczu, który potrafił słuchać zamiast spowiadać i marzeniach, dzięki którym wciąż pozostaje się w grze, z Ryszardem Frączkiem – wydawcą, pisarzem i politykiem rozmawia Katarzyna Gruchot.

Prezydent Polowy nie chce odpowiadać na pytania komisji rewizyjnej 

Jak informują członkowie komisji kontrolującej działania włodarza, ten po raz kolejny uchyla się od udzielenia odpowiedzi na pytania jej członków. Poprosili szefa rady miasta, by ten zajął się tematem na najbliższej sesji.

Prezydent Polowy potrzebuje więcej asystentów 

Powiększy się kadra Biura Prezydenta w Raciborzu. Ruszył nabór na stanowisko szefa tej komórki magistratu. Wcześniej zajmował je Marcin Wojnarowski, ale po jego odejściu z urzędu istniał tam wakat. Funkcji szefa prezydenckiego biura nie było przez wiele miesięcy.

Przedszkole w Chwałowicach przejdzie termomodernizację. Umowę już podpisano 

Docieplenie ścian, wymiana parapetów oraz częściowa wymiana okien, naprawa kominów - to tylko część prac, które zaplanowano w ramach termomodernizacji Przedszkola nr 14 w Rybniku.

Urzędnicy z Krzanowic chcą taniej sprzedać budynek byłego przejścia granicznego w Pietraszynie 

Za 50 tys. złotych mniej burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla wystawił w drugim przetargu budynek byłego przejścia granicznego w Pietraszynie. Czym tym razem znajdzie się kupiec?

Kuliga: w schronisku dla zwierząt dzieje się coś dziwnego 

Radny z Ostroga przekazał prezydentowi Polowemu niepokoje mieszkańców dzielnicy na temat działalności schroniska przy Komunalnej. - Od lat nie było tak mało zwierząt - napisał do włodarza o placówce, która do niedawna pękała w szwach.

Radny Fica dołączył do krytyków dworcowej kampanii Polowego 

Zadający w radzie miasta najwięcej pytań, autor największej liczby interpelacji do prezydenta - Marcin Fica - zwrócił się z kolejnym. Chce wiedzieć, kto pozwolił na zawieszenie na zabytkowym budynku bilbordu m.in. z Dariuszem Polowym, gdzie włodarz promuje przebudowę dworca PKP.

Kierownik OPS odnosi się do sprawy z pieniędzmi na pomoc Ukraińcom 

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubomi Irena Koczwara postanowiła szczegółowo wyjaśnić, co spowodowało, że w gminie przyjęto zasady szczegółowej weryfikacji wniosków o środki dla osób opiekujących się Ukraińcami. Odniosła się także do opinii mieszkańców, które zawarte zostały w ostatnim numerze Nowin Wodzisławskich. 

Zobacz więcej