Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Życie na ulicy to codzienna walka o kieliszek chleba
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Informacje
Życie na ulicy to codzienna walka o kieliszek chleba 
Najnowsze komentarze
Ta dzielnica Rybnika cieszy się złą sławą, ale czy słusznie? Piotr Kuczera i jego ekipa chcą ją odczarować  

- Infrastruktura jest idealna - mówi radny Łukasz Kłosek o nowym osiedlu, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

"Dziedzictwo Niedobczyc można zburzyć, zniszczyć i sprzedać". Ostra reakcja na plan sprzedaży budynku po dawnej szkole  

Budynek po dawnej szkole w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej 108 zostanie wystawiony na sprzedaż. To obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Ile jest warta ta nieruchomość?

Taniej nie znaczy lepiej. Przekonuje się o tym Rybnik i... nalicza kary umowne 

Intendentki w rybnickich przedszkolach wciąż muszą ręcznie wpisywać i rozliczać czas pobytu każdego dziecka w przedszkolu. To czynności, które od lat odbywały się automatycznie w ramach systemu informatycznego. Jednak wraz ze zmianą dostawcy usługi nic nie działa tak jak powinno.

Rybnik podniósł opłatę za żłobek o 47,5%. Przez inflację i... pomoc państwa? 

- Naszym zdaniem nie jest to kwota szczególnie wygórowana - twierdzi wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz i wskazuje na pomoc państwa skierowaną do rodziców dzieci żłobkowych*.

Czy mieszkańców Rybnika czeka podwyżka opłat za wodę? Obawia się tego radny Łukasz Dwornik 

Trwają analizy, które mają dać odpowiedź na pytanie, jak długo PWiK w Rybniku - pomimo rosnących kosztów - może funkcjonować bez zmiany taryfy. Tymczasem opozycyjny radny dowiedział się, że w ostatnich latach spółka zasiliła budżet miasta, wypłacając kilka milionów złotych dywidendy.

Orzepowice czekają na asfaltową drogę, ale prezydent Kuczera nie daje gwarancji. Są inne priorytety 

Wniosek o budowę asfaltowej drogi na Orzepowicach nie doczekał się jednoznacznej odpowiedzi prezydenta Kuczery.

Niewiadom doczeka się chodnika na ulicy Racławickiej. Wkrótce ruszy budowa 

Władze Rybnika rozstrzygnęły przetarg na budowę chodnika dla pieszych. Było to drugie takie postępowanie. Pierwsze zostało unieważnione, ponieważ jedyny potencjalny wykonawca nie zmieścił się w planowanym budżecie.

Rybnik nie zrezygnuje z iluminacji magistratu, ale dekoracji świątecznych może być mniej niż dotychczas 

Pytamy samorządy z naszego regionu, czy zamierzają oszczędzać energię, a jeśli tak, to w jaki sposób? - Rybnik od lat szuka oszczędności w zakresie użytkowania obiektów miejskich oraz oświetlenie ulicznego - twierdzi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

Były wiceburmistrz Pszowa został dyrektorem w Rybniku 

Dawid Topol pokieruje rybnicką jednostką w stanie likwidacji.

Czy w Rybniku są lepsi i gorsi brodacze? 

Zaczęło się od wpisu z okazji Dnia Brodacza, a skończyło na posądzeniach o "specjalne dojścia" do urzędu, pytaniach o politykę bezpieczeństwa Urzędu Miasta Rybnika i... kasowaniu wiadomości.

Droga powiatowa łącząca Łańce z Pstrążną wreszcie doczeka się remontu 

Płynące zapowiedzi mogą napawać radością zwłaszcza kierowców na co dzień korzystających z tego traktu. To nie jedyny remont drogi powiatowej na terenie Raciborszczyzny, na który wyłoniono w ostatnim czasie wykonawców. Co jeszcze się zmieni?  

W Niedobczycach powstanie parking na 51 aut 

Koszt budowy parkingu nieznacznie przekracza 1,124 mln zł.

Problemy w rybnickich przedszkolach. Stary system przestał działać, nowego jeszcze nie uruchomiono 

Intendentki w rybnickich przedszkolach muszą ręcznie wpisywać i rozliczać czas pobytu każdego dziecka w przedszkolu. Jest z tym sporo zamieszania, bo te czynności od lat odbywały się automatycznie w ramach systemu informatycznego sprzężonego z kartami zbliżeniowymi. Z czego wynika i jak długo będzie trwać ta sytuacja?

Czirliderki, orkiestra i sportowcy, czyli wielka feta w Tyglu na inauguracji roku szkolnego [ZDJĘCIA]  

- Budujcie swoje piękne życiorysy - zwrócił się do uczniów prezydent Piotr Kuczera podczas uroczystości.

11 autobusów za 24 miliony złotych. Przetarg w Rybniku bliski rozstrzygnięcia 

W autobusach nie zabraknie klimatyzacji, czytelnych tablic informacyjnych oraz defibrylatorów. Miasto stara się o to, by wszystkie kasowniki umożliwiały płatność kartą bankomatową.

Ten parking w Rybniku to dziura na dziurze. Ale już niedługo  

- Mieszkańcy korzystający z tego parkingu zapewne będą Panu wdzięczni - w tych słowach radny Franciszek Kurpanik prezydenta Piotra Kuczerę do zaplanowania naprawy nawierzchni paringu.

Ważna inwestycja drogowa już niebawem w Rybniku  

Rybnik ogłosił przetarg na budowę i rozbudowę ul. Storczyków wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Energetyków.

Zobacz więcej