Racibórz
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Zwiedzanie Rud z Forum. Oprowadzają autorzy przewodnika „RUDY ZACZAROWANE” 

Trzygodzinny spacer u boku autorów przewodnika turystycznego „Rudy zaczarowane. Praktyczny przewodnik na weekend (i nie tylko)” czeka na osoby, które zjawią się w punkcie informacyjnym z paragonem na kwotę 30 zł zrealizowanym na terenie Centrum Handlowego FORUM od 21 listopada do 2 grudnia. Dziennikarze, Aleksandra Klich i jej mąż Robert...

Materiał zewnętrzny

B+R, a niemal jak u babci 

Jaki jest ogórek kiszony, każdy widzi... Niektórzy potrafią nawet sami go ukisić, innym pomagają w tym starsi członkowie rodziny, ale zrobić to tak, by smak był jak u babci, a produkt spełniał rygorystyczne normy, umie Fruktus Agros Nova.

Materiał zewnętrzny

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? 

Matka gorączkującego dziecka nie mogła dodzwonić się do przychodni rodzinnej. Ponieważ temperatura ciała jej syna przekraczała 39 stopni, a stan dziecka wciąż się pogarszał, wybrała się z nim do placówki. Personel medyczny odmówił pomocy matce i dziecku, uzasadniając to brakiem wolnych terminów u lekarza rodzinnego. Skierował...

Pomysł na wycieczkę - na Baranią Górę!  

Pod koniec listopada spadł pierwszy śnieg, nadając górom bajkowego oblicza. Dobrym pomysłem jest wypad na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dzięki znajdującej się tam wieży widokowej można spojrzeć na rozciągającą się panoramę gór Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląsko-Morawskiego czy Tatr....

Odwiedź Nikiszowiec z okazji Barbórki 

Przy okazji zbliżającej się Barbórki warto wybrać się na jedno z najbardziej charakterystycznych śląskich osiedli - katowicki Nikiszowiec. Do Katowic z każdej części województwa dojedziemy pocięgami Kolei Śląskich. 

Pogrzebień musi wybrać nowego sołtysa 

Wybory muszą odbyć się po tym, jak z funkcji sołtysa zrzekł się Eugeniusz Kura, wypełniający tę rolę od 15 grudnia 1990 roku (był także wieloletnim radnym gminy, później przewodniczącym, a obecnie jest radnym powiatowym). Wybory odbędą się w grudniu.

W Tworkowie zapachniało polskimi i ukraińskimi specjałami [ZDJĘCIA]  

"Integracja poprzez muzykę" – to wydarzenie, które w piątek 25 listopada zorganizowała gmina Krzyżanowice w wozowni tworkowskiego zamku. Gościem wójta Grzegorza Utrackiego była senator Ewa Gawęda.

Tężnia za 2 mln zł powstaje przy Warszawskiej w Raciborzu 

Obecnie prowadzone są prace ziemne, a do końca przyszłego tygodnia powstaną fundamenty pod tężnię. Plac budowy przekazano wykonawcy 6 października i od tego czasu na budowie sporo już się wydarzyło. 

Krwiodawcy są bohaterami. Świętowali z medalami w RCKiK   

- Bez was ta instytucja by nie istniała. Piękny budynek i okazały autobus nie byłyby potrzebne - mówiła do grona honorowych dawców krwi dyrektor centrum krwiodawstwa w Raciborzu Gizela Kowol. Składając życzenia 23 listopada powiedziała o nowym nabytku placówki - autobusie za 2,5 mln zł. Honorowi dawcy otrzymali medal Zasłużony dla...

Zamiast kupować, można zrobić samemu. Wkrótce warsztaty makramy w Nędzy 

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne z cyklu "Babska Sprawa" spotkanie z makramą, które odbędzie się w sobotę 10 grudnia w godzinach od 15:00-18:00.

Osiągają więcej niż inni. Wójt Nędzy wręczyła stypendium dwóm uczennicom  

- Są uczniowie, którzy dają z siebie więcej niż musieli - powiedziała wójt Anna Iskała przy wręczeniu stypendiów dla najlepszych uczniów. W tym roku nagroda trafiła do dwóch uczennic: Mai Hawełek i Wiktorii Wyczyszczok.

Po przewrocie w sejmiku znaleziono 15 worków z dokumentami. Czy to próba usunięcia niewygodnych informacji? 

Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, nadal pojawiają się echa wydarzeń z poprzedniego tygodnia, kiedy w sejmiku nastąpił przewrót i zmiana sojuszy marszałka Chełstowskiego. Po pamiętnej nocny z sesją sejmiku, w jednej z toalet znaleziono 15 worków dokumentów. 12 worków zawierało zniszczone...

Kuźnia przekaże Ukraińcom autobus. Będzie woził dzieci, które wcześniej swój pojazd oddały na wojnę 

To kolejna pomoc, która popłynie z Kuźni Raciborskiej na Ukrainę po tym jak Putin rozpętał wojnę u naszych wschodnich sąsiadów.

Piotr Kaszta wystąpił na ADCC European OPEN w Poznaniu 

Zawodnik Berserker's Venganza Racibórz po raz kolejny wystartował na zasadach ADCC. Piotr Kaszta po sukcesach w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Submission Fighting walczył na ADCC European OPEN w Poznaniu.

Powstanie fantastyczne miejsce w Krainie Górnej Odry   

Władze Powiatu podpisały 23 listopada umowy z wykonawcami przebudowy Zamku Piastowskiego. Ma na nim powstać multimedialne muzeum, a Dom Książęcy przejdzie modernizację. Wartość dwóch umów opiewa na około 22 mln zł. Formalności dopełniono w budynku słodowni.

Spotkanie autorskie z Barbarą Pawliczek w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]  

Za nami kolejne spotkanie autorskie w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza. Tym razem gościem była raciborzanka, absolwentka LO II – Barbara Pawliczek. Na swoim koncie ma tomik "Róże potrzebują czasu, by rozkwitnąć" i "Ciało" oraz książkę "Punkt wspólny" o której opowiadała na wczorajszym spotkaniu.

18-letni wandal zatrzymany w Kuźni Raciborskiej, trafił prosto do zakładu karnego 

Uszkodził roletę w jednym z obiektów handlowych. Sprawcę zdarzenia z 13 listopada ujęli policjanci z Kuźni Raciborskiej. Okazało się, iż młody mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Zobacz więcej