Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obuwie nieznajomej wzbudziło czujność kobiety

Dzięki empatii i właściwej postawie nic się nie stało, podsumowuje żorska policja zdarzenie, do jakiego doszło w nocy z czwartku na piątek, dodając, że "czasem najmniejszy gest jest wystarczający, by uratować życie".

Obuwie nieznajomej wzbudziło czujność kobiety
fot. KMP Żory

Dyżurny komendy policji w Żorach, w nocy z czwartku na piątek, tuż przed północą odebrał zgłoszenie od kobiety, która na os. Powstańców Śląskich zauważyła spacerującą w domowych kapciach starszą kobietę.

Jak się okazało, kobieta błąkała się po okolicy już od godziny 15.00. 73-latka cierpiąca na zaniki pamięci była zdezorientowana i nie potrafiła sama wrócić do swojego domu. Policjanci niezwłocznie ustalili jej personalia i przekazali pod opiekę rodziny.

Pamiętajmy, iż czasem sam telefon na numer alarmowy 112 i właściwa reakcja może uratować komuś życie i zdrowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].