Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

88-latek potrącił chłopca na przejściu dla pieszych

Nie tylko nie zastosował się do obowiązujących przepisów, ale też nie zachował należytej ostrożności, co doprowadziło do potrącenia 12-latka, który w prawidłowy sposób przechodził przez przejście dla pieszych.

88-latek potrącił chłopca na przejściu dla pieszych
Przejście, na którym doszło do wypadku. / fot. KMP Żory

W poniedziałek ok. godziny 14:30 w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z Kasztanową w Żorach, doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego do szpitala trafił 12-latek.

Przybyli na miejscu policjancji ustalili, że do wypadku doszło po tym, jak kierujący oplem astrą 88-latek ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić chłopcu pierwszeństwa. Mężczyzna nie zauważył pieszego i potrącił go.

Poszkodowany 12-latek został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy, zatrzymano mu prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 17.00.

Policja przypomina, iż zgodnie z art. 26 ust. 3 PRD kierującemu pojazdem zabrania się m.in.:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nr_fon (5.184. * .92) 14.09.2022 18:23
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Dominikkt (5.173. * .10) 14.09.2022 18:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu