Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Tężnia za 2 mln zł powstaje przy Warszawskiej w Raciborzu 

Obecnie prowadzone są prace ziemne, a do końca przyszłego tygodnia powstaną fundamenty pod tężnię. Plac budowy przekazano wykonawcy 6 października i od tego czasu na budowie sporo już się wydarzyło. 

W Raciborzu otulili drzewa szalikami. Co to za akcja? [ZDJĘCIA]  

29 listopada odbył się finał akcji pn. "Otulony Racibórz". Wydarzenie zorganizowane zostało na polanie przy Zaczarowanym Ogrodzie w Arboretum Bramy Morawskiej. Wzięli w nim udział partnerzy projektu tj. Warsztat Terapii Zajęciowej, Arboretum Bramy Morawskiej i SOWA Racibórz, a także uczniowie szkoły specjalnej.

Prezydent Polowy chce wymieniać z Niemcami urzędników 

Ostatnia wizyta włodarza Raciborza u władz partnerskiego Leverkusen poświęcona była m.in. omówieniu warunków pracy przy opiece nad niemieckimi seniorami oraz wymianie pracowników urzędów miast, żeby poznali samorząd za granicą.

Wodociągi Raciborskie mają drugą już farmę fotowoltaiczną  

Druga farma fotowoltaiczna Wodociągów Raciborskich jest gotowa do uruchomienia. Instalacja o mocy 16,4 kW zapewni energię elektryczną pompowni i zbiornikowi wody Lipki w Brzeziu.

Najpiękniejszy śmietnik w regionie. PSZOK za 3,5 mln zł na Płoni w Raciborzu  

- Nasz PSZOK ma piękną twarz - mówił prezes PK Bogdan Gawliczek wskazując, że punkt zbiórki odpadów obsługują dwie panie i dwóch panów. - To, co było tu wcześniej nie spełniało standardów XXI wieku - ocenił prezydent Raciborza Dariusz Polowy 24 listopada zorganizował na terenie PSZOK-a konferencję prasową.

Egzamin Polowego. Rycka wystawił mu niską ocenę. „Bezczelna promocja i propaganda” 

Radny z Płoni, były szef komisji oświatowej wygłosił na listopadowej sesji miejskiej przemowę, by uzasadnić, dlaczego już nie usiądzie do rozmów z głową miasta. - Bo mam dość. Takie rozmowy to strata czasu - powiedział Paweł Rycka.

Plotki o kandydatach na prezydenta 

Nie od dziś plotkuje się, że Tomasz Cofała (obecny radny powiatowy) będzie kandydował na prezydenta Raciborza. Ponoć radny wolałby zostać starostą, ale na razie „na Swobodę nie ma mocnych”. Plotki nasiliły się po wojence, jaką niedawno stoczyli ze sobą, choć niebezpośrednio, obecny prezydent Dariusz Polowy i prezes SM Nowoczesna Tadeusz Wojnar.

Joanna Stanisz-Cebula przechodzi do biura prezydenta Raciborza 

Kierownik Strefy Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności SOWA w Raciborzu Joanna Stanisz-Cebula wygrała nabór na kierownika biura prezydenta Miasta Racibórz. - Podchodzę do tego z pozytywnym nastawieniem - mówi nam Joanna Stanisz-Cebula. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Raciborzanie tłumnie uczestniczyli w uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świątą sprawowaną za Ojczyznę pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Obruśnika. Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik abp. Józefa Gawliny, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent miasta Dariusz Polowy.

Opozycja w Raciborzu: Polowy kłamie. Wybryk bilbordowy to przykrycie jego nieudolności   

Radni, których prezydent Raciborza wskazał na bilbordach jako blokujących budowę nowego lodowiska, zebrali się w czwartek 10 listopada pod jedną z takich tablic na Ostrogu. Skomentowali tam akcję Polowego. - To jest wybryk bilbordowy - powiedziała Anna Szukalska. - Prezydent nie mówi całej prawdy o budowie lodowiska, nie dotrzymuje słowa...

Rodzina zamordowanego policjanta ma żal do prezydenta Raciborza. Polowy: Załatwimy sprawę do końca roku 

W miejscu śmierci Michała Kędzierskiego zostanie posadowiony wysoki kamień, w który zostanie wmurowana tablica upamiętniająca bohaterskiego policjanta z Raciborza. Nie obyło się przy tym bez zgrzytów pomiędzy rodziną zmarłego a prezydentem Raciborza. Rodzice i brat zmarłego mają żal do Dariusza Polowego, że najpierw rozbudził nadzieje...

Prezydent Polowy podał na bilbordach nazwiska radnych blokujących jego lodowisko 

Tym razem nie formie konferencji prasowej, a za pomocą bilbordów Dariusz Polowy poinformował raciborzan o działaniach radnych opozycji. Ci na dwóch ostatnich sesjach głosowali na „nie” dla projektu krytej ślizgawki, jaki proponuje głowa miasta. - Opozycja czy większość w radzie, to określenia nie zawsze jasne. Dlatego zdecydowałem...

Sekret stuletniego życia: trzeba być uczciwym i mieć serce dla wszystkich   

Taka dewiza życiowa towarzyszy jubilatce z Raciborza. Julia Uhryn żyje tu już pół wieku. W urodziny odwiedzili ją prezydent Dariusz Polowy z kierownikiem USC Katarzyną Kalus. Dostała od nich ciepłą kołdrę z herbem miasta. - Takiego prezentu jeszcze nie miałam - ucieszyła się stulatka.

Nie będzie już sesji nadzwyczajnych. Radni oddali Polowemu uprawnienia prezydenta 

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy odzyskał - wskutek wskazań dla rady miasta ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej - możliwość dokonywania zmian w planie wydatków. We wrześniu ta blokada uprawnień doprowadziła do problemów w szkołach, m.in. przy realizacji nauczania indywidualnego. 

Radny Klima obawia się, że przyszłość Raciborza zmierza w czarną dziurę 

Szef komisji gospodarki miejskiej zażądał na sesji od prezydenta Polowego wyjaśnień, dlaczego ten przekazuje dziennikarzom nieprawdziwe informacje. Powiedział, że włodarz w swoim - jak powiedział Klima - wywiadzie używał obraźliwego języka i podawał fakty, które nie mają miejsca. 

Lenk: Polowy postawił radnym poważne oskarżenia. Sesja nadzwyczajna była prowokacją 

Mirosław Lenk nie zgadza się na zarzucanie mu, że przez decyzję o nieprzychodzeniu na sesję w trybie nadzwyczajnym zaszkodził dzieciom niepełnosprawnym. Taką tezę - w odniesieniu do radnych, liderów klubów w radzie miasta, przedstawił w ubiegłym tygodniu prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Pisaliśmy o tym w portalu nowiny.pl, piszemy...

Szukali ale nie znaleźli. Prezes i strażnicy miejscy z Raciborza na tropie smrodu 

Mieszkaniec zadzwonił do prezydenta, żeby zrobił coś ze smrodem, który wydobywa się z Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów na Dębiczu. Włodarz zarządził natychmiastową kontrolę.

Zobacz więcej