Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przyjdź na II festyn charytatywny. "Razem dla Leosia Wojownika z Rybnika" [ZAPOWIEDŹ]

Już w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 14:00 w Rybniku Golejowie odbędzie się II festyn charytatywny Razem dla Leosia Wojownika  z Rybnika. Na uczestników czeka cała moc atrakcji.

 

Przyjdź na II festyn charytatywny. "Razem dla Leosia Wojownika z Rybnika" [ZAPOWIEDŹ]
Na uczestników czeka moc atrakcji. Tak było w zeszłym roku. Fot. arch. organizatora.

Leoś Wojownik choruje na ataksje rdzeniowo-móżdżkową oraz zespół Pendreda. Od wczesnego niemowlęctwa jest rehabilitowany z powodu hipotonii mięśniowej. Jego choroby są niestety nieuleczalne i każdego dnia utrudniają mu życie. Leoś jednak wciąż walczy, ale jego leczenie jest bardzo kosztowne. Jego walkę można wesprzeć za pośrednictwem portalu siepomaga.pl lub na festynie, który już niedługo odbędzie się w Golejowie. 

Głównym celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na nowe, lepsze od aktualnych aparaty słuchowe oraz EduMic - bezprzewodowy system zdalnego mikrofonu firmy Oticon, który wspomaga dzieci z ubytkiem słuchu. Ich łączny koszt po odjęciu dofinansowania to prawie 10 000,00 zł. Nie ukrywamy, że oprócz tego wydatku pozostają koszty stałe za stacjonarną rehabilitacje oraz leczenie 

Atrakcje

• Pokaz wozów strażackich oraz przejażdżka;

• Pokaz ognia wykonany przez „Isafira”;

• DKMS, Krwiobus;

cukrowa, grochówka, kiełbasa z ogniska;

zakręcone ziemniaki;

• Pokaz militarny Honker Chrisa;

• oraz wiele innych.

Warto również dodać, że prócz akcji dla Leosia, podczas festynu odbędzie się również zbiórka nakrętek dla Fabianka. 

Akcja krwiodawstwa będzie trwać już od godziny 13:00 czyli wcześniej niż sam festyn do godziny 17:00. Gorąco zachęcamy do oddawania krwi. Na poniższej grafice dowiedzą się Państwa jak się do tego odpowiednio przygotować.  

Na festynie będą również stanowiska z DKMS oraz szlachetnej paczki.  

 Organizatorami tego wydarzenia są Ochotnicza Straż Pożarna Rybnik – Golejów, Ochotnicza Straż Pożarna Rybnik – Niewiadom oraz Leoś Wojownik.  

 Na festynie będzie wiele jednostek strażackich:  

OSP GOLEJÓW, OSP NIEWIADOM, OSP GRABOWNIA, OSP ORZEPOWICE, OSP GOTARTOWICE, OSP KŁOKOCIN, OSP RUPTAWA, STODOŁY, ŻORY – RÓJ, GÓRKI ŚLĄSKIE, CHWAŁOWICE, CHWAŁĘCICE, KAMIEŃ. 

 Parking będzie przy ul. Dożynkowej (za budynkiem straży pożarne

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LeosWojownik (31.0. * .190) 10.08.2022 22:11

Festyn zaczyna się o godzinie 14:00 a od 13:00 będzie trwać akcja krwiodawstwa. Zapraszamy!