Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Awantura o koncert zespołu Łzy na dożynkach w Gaszowicach. O co chodzi?

TEKST AKTUALIZOWANY

Gmina Gaszowice znalazła się w centrum gorącego konfliktu muzyków związanych z zespołem Łzy. Aktualnie pod tą samą nazwą funkcjonują dwie grupy. W żadnej z nich nie śpiewa Ania Wyszkoni, ale emocji i tak nie brakuje.

Awantura o koncert zespołu Łzy na dożynkach w Gaszowicach. O co chodzi?
Łzy jeszcze przed rozpadem, choć już bez Ani Wyszkoni. Zdjęcie wykonano na 20-lecie zespołu w Pszowie, gdy muzycy nagrywali z fanami teledysk do piosenki "Życie jest piękne" (2016 rok). Fot. Janusz Ballarin.

Łzy mają być gwiazdą dożynek gminy Gaszowice w powiecie rybnickim. Problem w tym, że aktualnie na polskiej scenie muzycznej funkcjonują dwa zespoły o tej nazwie, które - mówiąc delikatnie - nie darzą się sympatią. Jakby tego wszystkiego było mało, w gminie Gaszowice mieszka Adrian Wieczorek muzyk związany ze Łzami, które nie zagrają na dożynkach.

Konkol: szantaż i muzycznym nokaut

Adam Konkol (lider Łez, które zagrają na dożynkach) twierdzi, że konkurencyjny zespół szantażuje go i robi wszystko, aby uniemożliwić mu występ na dożynkach w Gaszowicach.

Łzy Adama Konkola (pierwszy od lewej) z wokalistką Pauliną Titkin, które mają wystąpić w Gaszowicach. Zespół ma swoich antyfanów, którzy twierdzą, że to nie są prawdziwe Łzy i domagają się od władz gminy odwołania koncertu. Fot. materiały prasowe.

- Założyłem zespół Łzy ponad 25 lat temu, wszystkich byłych członków osobiście zaprosiłem do grania ze mną, łącznie z Anią Wyszkoni. Poświęciłem pół życia pisząc praktycznie wszystkie przeboje i teksty na czele z "Agnieszką" i "Narcyzem" po to, by przez 25 lat moi byli koledzy mogli "mieć pracę". Teraz gdy moi byli muzycy ukradli mi stronę internetową, Facebooka, Instagrama, tik toka itd, pomimo wszystko nie poddałem się i sprawiam, że o zespole Łzy znów słychać, wydając piosenki (Agnieszka 2.0 ma już prawie 5 mln odtworzeń https://youtu.be/cvEGr5cwoeU, podczas gdy ich najnowszy teledysk ma zaledwie 7 tys. odtworzeń).

- Muzycznie zostali znokautowani, więc muszą posiłkować się skradzionymi stronami, moimi piosenkami oraz moją nazwą, by nadal udawać mój zespół. Bez tego nie istnieją

- podkreśla Konkol i osobiście zaprasza wszystkich na koncert zespołu w Gaszowicach 20 sierpnia o 20.00.

Podróba?

Przeciwnicy Łez Adama Konkola założyli na facebooku grupę "Nie dla podróby zespołu Łzy na dożynkach w Gaszowicach!". Sprzeciwiają się występowi Łez Adama Konkola i domagają się od władzy gminy zaproszenia na dożynki "prawdziwych" Łez.

- Władze gminy postanowiły zaprosić zespół, który istnieje dopiero od pół roku i składa się z byłego gitarzysty zespołu Łzy oraz kilku muzyków nie mających nic wspólnego z oryginalnym zespołem poza samą nazwą. Tym samym nie zaśpiewa dla nas nawet wokalistka zespołu, Sara Chmiel. Sytuacja niezrozumiała jest również z tego powodu, że jeden z członków prawdziwego składu, klawiszowiec i kompozytor Adrian Wieczorek od wielu lat jest mieszkańcem Gaszowic - czytamy na grupie.

Łzy i Łzy. Które są prawdziwe?

Zespół Łzy został założony w Pszowie (1996 rok). Przeboje "Agnieszka" i "Narcyz" zdobyły pierwsze miejsca krajowych list przebojów. W 2010 roku grupę opuściła pochodząca z Tworkowa w powiecie raciborskim Ania Wyszkoni. W 2011 roku nową wokalistką została Sara Chmiel.

Do rozłamu zespołu doszło w 2021 roku. Adam Konkol stwierdził wówczas na Facebooku, że był autorem ogromnej części repertuaru zespołu. - Niestety z upływem lat do zespołu wkradła się "Demokracja" i o piosenkach zaczęły decydować (siłą głosów) osoby, które z muzyką za wiele wspólnego nie miały i do muzyki wtrącać się nie powinny - napisał wówczas Konkol. Dalej informował, że byli koledzy z zespołu odebrali mu dostęp do strony zespołu, a jeden z nich sfałszował notkę biograficzną grupy (umniejszając wkład jego i Ani Wyszkoni w działalność Łez). Dlatego Adam Konkol zdecydował się wymienić dotychczasowy skład zespołu. Wokalistką Łez Adama Konkola została Paulina Titkin, którą sam Konkol określa jako "chodzącą petardę", która "brzmi identycznie jak Ania Wyszkoni".

Członkowie Łez (tych bez Adama Konkola i Pauliny Titkin, ale z Sarą Chmiel na wokalu) odpowiedzieli w mediach społecznościowych, że oświadczenie Adama Konkola opiera się na nieprawdzie, muzyk sam odszedł z zespołu, a dostępu do strony internetowej oraz social mediów zespołu nie mogli mu zabrać, bo go nigdy nie miał. - Adam Konkol zapomniał też, że nigdy nie był "właścicielem" zespołu, którego działania opierały się zawsze na zasadach partnerskich - stwierdzili muzycy.

Wójt: jesteśmy bezstronni

- Dożynki robimy dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyjemnie spędzą czas i będą się dobrze bawić

- mówi Nowinom wójt Paweł Bugdol.

Wójt Gaszowic wyjaśnia, że organizator (formalnie jest nim Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach) nie wiedział o konflikcie w zespole Łzy. - Od tego, żeby to rozsądzić, są odpowiednie instytucje. My jesteśmy w tym konflikcie bezstronni. W dożynkach najważniejszy jest szacunek, podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę, za to że mamy chleb na stole - dodaje wójt P. Bugdol.

Jak wójt odnosi się do postulatu przeciwników Łez Adama Konokola, aby odwołać koncert? - Koncert odbędzie się tak jak zaplanowaliśmy. Mamy podpisaną umowę z wykonawcą i zamierzamy jej dotrzymać - podkreśla wójt Gaszowic.

"Świat nie wierzy łzom"

Tymczasem zakończymy z przymrużeniem oka, słowami z piosenki Janusza Laskowskiego, które nasunęły nam się podczas pisania tego artykułu:

Świat nie wierzy łzom

Szkoda naszych łez

Świat nie wierzy łzom

Bo za dużo jest...

Na tym świecie łez

Ludzie

Ania Wyszkoni

Piosenkarka

Paweł Bugdol

Wójt Gminy Gaszowice

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@Albert5555 (185.131. * .102) 13.08.2022 07:47

Prawdziwa grupa z ADAMEM KONKOLEM TO JEST ZAŁOŻYCIEL I JESZCZE MA CUDOWNĄ WOKALISTKĘ O PODOBNYM GŁOSIE, BARWIE JAK ANIA WYSZKONI A TEN DRUGI SARA NIEWYPAŁ LIPA MUZYCY TYLKO TAM ADAM GŁÓWNY ZAŁOŻYCIEL ŁZY TO TYLKO ON MA PRAWO!

~Deleń (89.64. * .206) 12.08.2022 11:06
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Fankx (46.204. * .212) 11.08.2022 12:36

i znowu namieszał łysy bajerant durczyk

~Konczitatusk (5.173. * .95) 11.08.2022 06:45

Zarzadzan walkę MMA niech się leją po ry...u kto wygra zagra koncert
Matko dorośli ludzie, a taka dziecinada.

~Rozwiazanie (87.101. * .96) 11.08.2022 00:17

Jeden zespół niech zagra w Szczerbicach drugi na Piecach i spokój. Zadymiarze jak zawsze w Gaszowicach są

~WojtekNarcyz (109.95. * .119) 10.08.2022 21:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To chyba ktoś małobystry pisał dla kogo Łzy to tylko Wyszkoni.
Każdy kto zna zespół dobrze wie, że całą robotę robił Konkol, z tego co wiem ma teraz duże wsparcie od Wyszkoni.