Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studenci z Nędzy nie nudzą się. Zobacz, jak wyglądało zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku [ZDJĘCIA]

Ten rok akademicki głosem seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy był jednym z najlepszych z różnych względów. Przede wszystkim dlatego, że odbył się on stacjonarnie.

Studenci z Nędzy nie nudzą się. Zobacz, jak wyglądało zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku [ZDJĘCIA]
Seniorzy wspólnie spędzający czas podczas zakończenia roku akademickiego

Przez rok "studencki" Uniwersytet Trzeciego Wieku z Nędzy gościł wiele ciekawych gości w tym dietetyków, prawników i historyków. Seniorzy uczyli się języka angielskiego oraz rosyjskiego. Swoje hobby prezentowali im miłośnicy przyrody czy fotografii.

Wraz z kołem emerytów i rencistów zorganizowano spotkanie opłatkowe, na wieczornym kolędowaniu goszczono muzyków.

Seniorzy uczestniczyli w wielu ciekawych wycieczkach. Ostatni w tym roku akademickim będzie wyjazd do Wrocławia.

Prosiak zamiast tortu

Zakończenie roku akademickiego odbyło się w dworku w Dziergowicach (gm. Bierawa). Na początek przewodnicząca Eleonora Czekała powitała zebranych kilkoma ciepłymi słowami. Następnie wręczyła seniorom świadectwa uczestnictwa w UTW w Nędzy. Ci, którzy najbardziej zaangażowali się w działalność organizacji dostali świadectwo z czerwonym paskiem. Następnie omówiono sprawy związane z przyszłymi projektami.

Później seniorzy zasiedli przy widowiskowo podanej kolacji. Zaserwowano prosiaka w towarzystwie zimnych ogni, jako alternatywa tortu. Pod koniec odbyła się część artystyczna, w której wystąpiło kilku członków UTW. Zatańczyli oni między innymi taniec liniowy.

Część artystyczna na zakończenu tego roku UTW

Rok pełen wrażeń 

Przy okazji spotkania porozmawialiśmy z kilkoma seniorami. Pytaliśmy ich: co tak właściwie daje im zrzeszanie się w tej organizacji? Jaki był miniony czas? A także jakie spotkania najbardziej podobały im się w trakcie roku akademickiego?

- Organizacja UTW daje nam przede wszystkim dobre samopoczucie, szczęście, doładowanie dopaminy. Spotkania online nie są takie jak te w realu. Można porozmawiać między sobą, twarzą w twarz. Miniony rok akademicki był idealny. Jest nowy zarząd, nowe projekty. Szczerze w dobie pandemii zapomnieliśmy, jak to jest przebywać z sobą. W tym roku wszystkie spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czy to fitness, czy język rosyjski - mówi Elżbieta Michalska.

Elżbieta Michalska - członkini UTW w Nędzy

- Zrzeszanie się w UTW daje nam rozwój intelektualny oraz zabicie wolnego czasu. Możemy spotkać się ze znajomymi. Jednym słowem nie nudzimy się. Mimo pandemii w momentach, w których mogliśmy się spotykać, robiliśmy to. Według mnie ostatnio był jeden z najfajniejszych wykładów na temat flory i fauny w Łężczoku - mówi Stanisława Spychała-Walenko.

Stanisława Spychała-Walenko - członkini UTW w Nędzy

- Nasza organizacja daje wszystkim bardzo dużo. Nie siedzimy w domu przed telewizorem, a wychodzimy do ludzi. Spotykamy się co tydzień, mamy zawsze jakieś atrakcje, robimy wycieczki, wspólne wieczorki. Ten rok był jak każdy. Udany, pełen wrażeń. Po pandemii każdy z nas przychodził z większym zaangażowaniem, aby wyrwać się z czterech ścian. Największym zainteresowaniem cieszyły się nasze imprezy takie jak andrzejki, Dzień Kobiet, zabawy karnawałowe oraz Dzień Matki, na który zaproszone były mamy z Ukrainy - mówi Barbara Borkowska.

Barbara Borkowska - przewodnicząca emerytów i rencistów

- UTW daje nam to, że możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Formuła naszego stowarzyszenia jest bardzo otwarta. Wystarczy być po 50-tce. Rok wydaje się bardzo udany. Jesteśmy bardzo aktywną grupą. Wiele spotkań cieszy się dużym zorganizowaniem. Czy to prelekcje, czy wykłady czy język rosyjski - mówi Krystian Okręt.

Krystian Okręt - członek UTW, wiceprzewodniczący Rady Gminy Nędza

Ludzie

Krystian Okręt

Radny gminy Nędza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .0) 01.07.2022 09:53

Wie ktoś może, co studiują te dwie panie na zdjęciu zaraz pod tytułwem???