Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM] 

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych...

Piaszczyste plaże, przystań i wypożyczalnia sprzętu. Kiedy otwarcie sezonu na kąpielisku Śmieszek? 

Od trzech lat to jedyne otwarte latem i nadzorowane kąpielisko w Żorach. Kieruje nim tutejszy MOSiR, który będzie na bieżąco badał jakość wody, wyznaczy strefy dla osób, które potrafią pływać, jak i dla tych, którzy wolą tylko "zamoczyć...

Kolorowy Plac Zwycięstwa. W Kuźni Raciborskiej odbył się II Festiwal Kwiatów [ZDJĘCIA] 

Kwiaty, trawy ozdobne, zioła oraz sadzonki warzyw można było nabyć w sobotę, 14 maja na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej w ramach II Festiwalu Kwiatów. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Zmiana daty koncertu Don Vasyla w Raciborzu! [AKTUALIZACJA] 

Aktualizacja. W przyczyn niezależnych od organizatora koncert zaplanowany na 13 maja o godz. 18.00 zostaje przeniesiony na 28 listopada godz. 18.00.---------------------------Don Vasyl oraz gwiazdy cygańskiej pieśni zagrają koncert w Raciborzu....

Rozmowa będzie kontrolowana [REPORTAŻ] 

Można śmiało powiedzieć, że w Raciborzu jego głos jest równie charakterystyczny i rozpoznawalny jak Jana Suzina czy Tomasza Knapika w Polsce. Usłyszymy go w większości raciborskich instytucji, firm i urzędów. Nikt tak jak on nie zna się...

Sława Ukrajini! Koncert zespołu Luxtorpeda na urodzinach Żor [ZDJĘCIA] 

Występ gwiazdy wieczoru - zespołu Luxtorpeda rozpoczął się od słów "Sława Ukrajini!", co znaczy "Chwała Ukrainie", a jeden z utworów został zadedykowany Ukraińcom, którzy wrócili walczyć za swoją ojczyznę.

„Nie za miłe wiadomości” dla Putina. Koncert Fisz Emade Tworzywo w Wodzisławiu 

Wodzisławski koncert grupy Fisz Emade Tworzywo rozpoczął się manifestem przeciwko wojnie na Ukrainie. Fisz zadedykował swój pierwszy utwór „Nie za miłe wiadomości” z najnowszego albumu „Ballady i Protesty” właśnie Władimirowi Putinowi....

Nowa lokalizacja, ten sam niesamowity klimat. Zobacz, kto zagra na tegorocznej edycji Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach 

Organizatorzy Around The Rock właśnie ogłosili headlinerów tegorocznej edycji festiwalu. Co więcej, podali również zupełnie nową lokalizację (i to w bardzo efektowny sposób), na której odbędzie się wydarzenie. Sprawdź co i jak.

Jurek Owsiak: Widzimy się na rynku w Raciborzu [FILM] 

- W dniu finału widzimy się na raciborskim rynku od samego południa. Przewidzianych jest tam sporo atrakcji! - mówi Jurek Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Golec uOrkiestra na zakończenie pierwszego dnia Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W Raciborzu rozpoczął się Śląski Jarmark na Zamku Piastowskim. Jako zwieńczenie pierwszego dnia wydarzenia na scenie wystąpili Golec uOrkiestra. Na klimatycznym dziedzińcu zabrała się masa ludzi chętnych wysłuchania wspaniałych kolęd...

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Lato w mieście 2022. Racibórz zaprasza! [INFROMATOR] 

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Miasto Racibórz przygotowało szereg atrakcji w swoich placówkach. Raciborskie Centrum Kultury organizuje szereg warsztatów mi.n. taneczne, szycia, mozaiki i malowania porcelany. Raciborska Biblioteka zaprasza na Baśniowe Lato z Biblioteką, Muzeum na lato z komiksem a Sowa na kosmiczne wakacje. Większość...

Trwają zapisy na "Wakacje w Powiecie" z raciborską biblioteką. Co w programie?  

Warsztaty druku 3D, wycieczka do starego opactwa w Rudach, Noc w Krainie Czarów oraz Powiatowy Turniej Zabaw Podwórkowych – to atrakcje, jakie na tegoroczne "Wakacje w Powiecie" przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu. Ruszyły zapisy dla dzieci ze wszystkich gmin powiatu raciborskiego.

Studenci z Nędzy nie nudzą się. Zobacz, jak wyglądało zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku [ZDJĘCIA]   

Ten rok akademicki głosem seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy był jednym z najlepszych z różnych względów. Przede wszystkim dlatego, że odbył się on stacjonarnie.

Sala balowa, kinowa i przestrzeń biurowa. Studenci pokazali wizje na pałac w Rzuchowie [ZDJĘCIA]  

Studenci architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu opracowali projekty adaptacji pałacu w Rzuchowie (gm. Kornowac). Efekty zaprezentowano w czwartkowe popołudnie 30 czerwca. Właściciel pałacu chciał, aby koncepcje były efektem nieskrępowanej i uwolnionej wyobraźni.

Gród w Raciborzu otwarty w każdy weekend wakacji. Co można tu zobaczyć? [ZAPOWIEDŹ]  

- Będzie można odpocząć w cieniu starego dębu, posilić się w karczmie, spróbować swoich sił w łucznictwie i walce w szrankach, a jeśli będziecie mieli szczęście - spotkacie dawnego woja lub grodową wiedźmę - informują Drengowie znad Górnej Odry.

Rogów: Bibliotekarki stworzyły miejsce pełne wspomnień z tysięcy eksponatów [ZDJĘCIA]  

Śląska Wystawa Historyczna „Ocalić od zapomnienia” jest już dostępna dla zainteresowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie.

Upały stanowią realne zagrożenie dla zdrowia. 14 zasad, by przetrwać upały bezpiecznie i zachować energię  

Dla wielu osób upały są źródłem gorszego samopoczucia. Pojawiają się problemy z koncentracją, osłabienie, nie ma apetytu. To czas wymagający dla naszego organizmu, ale możemy go skutecznie wspierać. Tym bardziej, kiedy musimy przebywać na zewnątrz. Sprawdź jak!

Wakacje 2022. Na Zamku Piastowskim rusza akcja skierowana do dzieci i młodzieży [PROGRAM] 

Ruszyły długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają mieszkańców powiatu na szereg atrakcji, zarówno dla dzieci i młodzieży. - Z nami nie będziecie się nudzić. Tutaj każdy znajdzie coś interesującego dla siebie! - zapowiadają organizatorzy. Akcja rusza we wtorek 5 lipca.

Będzie kino na wodzie. Szykuje się wieczór filmowy w Kuźni Raciborskiej 

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej poinformował o powrocie kina plenerowego. Film zostanie pokazany na terenie Ośrodka Wodno-Rekreacyjnego "Wodnik", który nie tak dawno otworzył swoje podwoje na pływających.

Coś dla fanów przygód. "Zanocuj w lesie" w Rybniku 

Rybnickie Nadleśnictwo proponuje mieszkańcom akcję "Zanocuj w lesie", dzięki której każda chętna osoba może wybrać się na wyjątkowy biwak w samym sercu natury.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

III Raciborski Festiwal Gamingowy, XIII Międzynarodowe i XVI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych, "Kino letnie" w Raciborzu. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

Wodzisławski Festiwal Kuglarzy, na wodzisławskim Rynku odbędzie się 100-lecie przyłączenia Górnego Śląska do Polski, Erigo VIII Nocny Bieg z Gwiazdami w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie wodzisławskim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

Obchody z okazji 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski, Festiwal Szczęścia, filmowa wieczorynka w ogrodzie. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

Plenerowe koncerty operetkowe, Odjazdowy Bibliotekarz, Otwarte Zawody Strzeleckie w Leśnej strzelnicy „Dębina”. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Żorach.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

Jastrzębski Dzień Zwierzaka, Electro OWN - koncert StaylStandj & Larsen, Extreme City. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Jastrzębiu.

Czytelnicy z Brzezia podążyli herbacianym szlakiem  

W gorące środowe popołudnie 29 czerwca gościem biblioteki w Brzeziu był Piotr Mojżyszek. Etnolog prowadzący warsztaty zatytułowane „Opowiadamy o Świecie” zabrał uczestników w podróż szlakiem herbaty.

Zobacz więcej