Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kapsuła czasu na 750 lat miasta Żory - pamiątkowe zdjęcia z kapsułą oraz lista pamiątek [ZDJĘCIA] 

Nie milkną echa piątkowego wydarzenia - umieszczenia dla potomnych Kapsuły Czasu w Żorach przy ul. Klimka z okazji 750-lecia Miasta Żory. Dziś prezentujemy wyczekiwane zdjęcia pamiątkowe mieszkańców z kapsułą (w galerii) oraz zdjęcia reprezentantów...

Zakopaliśmy kapsułę czasu z okazji 750-lecia miasta Żory. Otworzą ją dopiero za 50 lat [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Przy ul. Klimka w Żorach, na nowo zrewitalizowanym skwerze, odbyła się uroczystość złożenia kapsuły czasu w specjalnie przygotowanym miejscu. Wydarzenie poprzedziły pamiątkowe zdjęcia z mieszkańcami Żor. ZOBACZ ZDJĘCIA!

O Laponii w Żółtym Młynku  

Rybnicka kawiarnia Żółty Młynek zaprosiła na kolejne spotkanie podróżnicze, które odbywają się w każdy wtorek. Tym razem pasjonaci podróży bliższych i dalszych poświęcili swój czas Laponii. Dzięki opowieści Katarzyny Kasperek ten...

Jak Wodzisław Śląski uczci Narodowe Święto Niepodległości? [PROGRAM] 

11 listopada to dla nas, Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Tradycyjnie w Wodzisławiu Śląskim odbędą się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie.

Słoneczny spływ kajakowy Odrą w ramach festiwalu Wiatraki [ZDJĘCIA] 

W niedzielne przedpołudnie OSiR w Raciborzu zorganizował spływ kajakowy w ramach Festiwalu Podróżniczego Wiatraki. 21 uczestników wspólnie wyruszyło z raciborskiej przystani kajakowej do Grzegorzowic w okolice przeprawy promowej. Kajakarze...

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem wystąpili podczas Wiatraków 2022 [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W piątkowy wieczór w ramach XVIII Festiwalu Podróżniczego Wiatraki na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpił Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają oraz zespołem. Artysta przeprowadził widzów przez świat swoich największych przebojów...

Po 750-leciu Żor zostaną namacalne ślady: kapsuła czasu i unikatowe wydanie Nowin Żorskich! 

Żory będą miały swoją kapsułę czasu. Pojemnik zawierający informacje o tym, jak wyglądało i jak nadal toczy się życie w mieście, zostanie zamknięty i umieszczony pod ziemią w centrum miasta przy ul. Klimka z Żorach. Wydarzeniem, które...

Widzisz spadającego paralotniarza, nie dzwoń od razu na służby [WYWIAD, ZDJĘCIA] 

O niezwykłej pasji latania na motoparalotniach i widokach z góry rozmawiamy z Łukaszem Cubrem i Arturem Szczerbiakiem.

Po służbie pisze książki. Policjant Mariusz Brzezina wydał już cztery powieści, kolejna premiera w planach 

"Koledzy z komendy nie wierzyli, że napisałem książkę. Postrzegali mnie jako sportowca, to, że wydałem powieść, było dla nich zaskakujące, ale teraz dopytują o kolejne tytuły" - mówi Nowinom Mariusz Brzezina, policjant z Rybnika, który...

Żory nadal świętują 750-lecie. Oto program imprez na październik 

Bieg, konkursy i spektakle - wszystko to będzie sie działo w październiku w Żorach. Wydarzenia wpisują się w obchody jubileuszu 750-lecia miasta.

Pomysł na wycieczkę - na Baranią Górę!  

Pod koniec listopada spadł pierwszy śnieg, nadając górom bajkowego oblicza. Dobrym pomysłem jest wypad na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dzięki znajdującej się tam wieży widokowej można spojrzeć na rozciągającą się panoramę gór Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląsko-Morawskiego czy Tatr....

Kibicują reprezentacji piosenką i wierszem. Doping przed meczem Polska-Argentyna 

Już o godz. 20.00 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną. Po wygranej z Arabią Saudyjską kibice liczą na dobry wynik w starciu z reprezentacją Argentyny. Kibice z powiatu wodzisławskiego przypominają swoją piosenkę. Mamy nawet wiersz, napisany specjalnie na dzisiejszy mecz.

Kolędowe menu księdza ze Śląska podbija internet. Kapłan mówi wiernym, co może zjeść i wypić [FILM] 

Duchowny odpowiedział na rozterki wszystkich tych, którzy zastanawiali się, jak przyjąć księdza na kolędzie. Zastrzegł, że może coś zjeść, ale nie w każdym domu i nie wszystko.

W Tworkowie zapachniało polskimi i ukraińskimi specjałami [ZDJĘCIA]  

"Integracja poprzez muzykę" – to wydarzenie, które w piątek 25 listopada zorganizowała gmina Krzyżanowice w wozowni tworkowskiego zamku. Gościem wójta Grzegorza Utrackiego była senator Ewa Gawęda.

Gospodynie z Gołkowic świętują 65-lecie 

Działają na terenie gminy Godów od 65 lat, a ich przepis na jabłka zapiekane w kremie zostały wpisane na listę Regionalnych Przepisów Kulinarnych. Koło Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach świętuje swój jubileusz.

Krwiodawcy są bohaterami. Świętowali z medalami w RCKiK   

- Bez was ta instytucja by nie istniała. Piękny budynek i okazały autobus nie byłyby potrzebne - mówiła do grona honorowych dawców krwi dyrektor centrum krwiodawstwa w Raciborzu Gizela Kowol. Składając życzenia 23 listopada powiedziała o nowym nabytku placówki - autobusie za 2,5 mln zł. Honorowi dawcy otrzymali medal Zasłużony dla...

Zamiast kupować, można zrobić samemu. Wkrótce warsztaty makramy w Nędzy 

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne z cyklu "Babska Sprawa" spotkanie z makramą, które odbędzie się w sobotę 10 grudnia w godzinach od 15:00-18:00.

"Chciałbym wspólnie z żoną pozwiedzać trochę świata". Wójt Adamczyk mówi nam o swoich marzeniach [TRZY PYTANIA] 

Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk osiągnął kilka dni temu wiek Abrahama, czyli skończył 50 lat. Z tej okazji zadaliśmy mu kilka pytań.

Spotkanie autorskie z Barbarą Pawliczek w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]  

Za nami kolejne spotkanie autorskie w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza. Tym razem gościem była raciborzanka, absolwentka LO II – Barbara Pawliczek. Na swoim koncie ma tomik "Róże potrzebują czasu, by rozkwitnąć" i "Ciało" oraz książkę "Punkt wspólny" o której opowiadała na wczorajszym spotkaniu.

Spotkaj się z Mikołajem 4 grudnia w halo! Rybnik 

Halo! Rybnik zaprasza na spotkanie z Mikołajem, który opowie bajkę o fabryce prezentów tuż za kołem polarnym.

Dzień pluszowego misia w Bukowie 

W Wiejskim Domu Kultury w Bukowie obchodzono "Dzień Pluszowego Misia". Każde dziecko, które uczestniczyło w spotkaniu przyniosło swoją maskotkę i miało okazję pobawić się pluszakiem.

Świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Pszowie 

Młodzież skupiona wokół świetlicy Radość Życia w Pszowie działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Witajcie na świecie. Zdjęcia dzieci urodzonych w szpitalach Racibórz i Wodzisław  

Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdego rodzica. Tradycyjnie, choć w nowej formie prezentujemy nowo narodzone dzieci w dwóch powiatowych szpitalach: w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Poniżej publikujemy zdjęcia noworodków, które na świat przyszły kilka dni temu.

W Czerwionce-Leszczynach zbierają wspomnienia kobiet z rodzin górniczych 

Do 12 grudnia trwa nabór w konkursie na opowieści, wspomnienia czy pamiętniki kobiet z rodzin górniczych z terenu Czerwionki-Leszczyn.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera wręczył nagrody w dziedzinie kultury 

Już po raz 30. wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tegoroczni laureaci to Alojzy Szwachuła, Marian Wolny i Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”.

Twórcy z Raciborza w nowym numerze Almanachu Prowincjonalnego [ZAPOWIEDŹ] 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 3 grudnia (sobota) o godz. 17.00 na wieczór promocyjny 36. Almanachu Prowincjonalnego.

Prawie 200 akrobatów w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kto okazał się najlepszy? [ZDJĘCIA]  

27 listopada br. odbyła się 4. edycja zawodów z akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak Masters organizowana w Wodzisławskim Centrum Kultury. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Marcin Kost, trener akrobatyki, tancerz, zawodnik, właściciel firmy Akrobreak. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 200 zawodników.

Zobacz więcej