Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kolorowy Plac Zwycięstwa. W Kuźni Raciborskiej odbył się II Festiwal Kwiatów [ZDJĘCIA] 

Kwiaty, trawy ozdobne, zioła oraz sadzonki warzyw można było nabyć w sobotę, 14 maja na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej w ramach II Festiwalu Kwiatów. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Zmiana daty koncertu Don Vasyla w Raciborzu! [AKTUALIZACJA] 

Aktualizacja. W przyczyn niezależnych od organizatora koncert zaplanowany na 13 maja o godz. 18.00 zostaje przeniesiony na 28 listopada godz. 18.00.---------------------------Don Vasyl oraz gwiazdy cygańskiej pieśni zagrają koncert w Raciborzu....

Rozmowa będzie kontrolowana [REPORTAŻ] 

Można śmiało powiedzieć, że w Raciborzu jego głos jest równie charakterystyczny i rozpoznawalny jak Jana Suzina czy Tomasza Knapika w Polsce. Usłyszymy go w większości raciborskich instytucji, firm i urzędów. Nikt tak jak on nie zna się...

Sława Ukrajini! Koncert zespołu Luxtorpeda na urodzinach Żor [ZDJĘCIA] 

Występ gwiazdy wieczoru - zespołu Luxtorpeda rozpoczął się od słów "Sława Ukrajini!", co znaczy "Chwała Ukrainie", a jeden z utworów został zadedykowany Ukraińcom, którzy wrócili walczyć za swoją ojczyznę.

„Nie za miłe wiadomości” dla Putina. Koncert Fisz Emade Tworzywo w Wodzisławiu 

Wodzisławski koncert grupy Fisz Emade Tworzywo rozpoczął się manifestem przeciwko wojnie na Ukrainie. Fisz zadedykował swój pierwszy utwór „Nie za miłe wiadomości” z najnowszego albumu „Ballady i Protesty” właśnie Władimirowi Putinowi....

Nowa lokalizacja, ten sam niesamowity klimat. Zobacz, kto zagra na tegorocznej edycji Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach 

Organizatorzy Around The Rock właśnie ogłosili headlinerów tegorocznej edycji festiwalu. Co więcej, podali również zupełnie nową lokalizację (i to w bardzo efektowny sposób), na której odbędzie się wydarzenie. Sprawdź co i jak.

Jurek Owsiak: Widzimy się na rynku w Raciborzu [FILM] 

- W dniu finału widzimy się na raciborskim rynku od samego południa. Przewidzianych jest tam sporo atrakcji! - mówi Jurek Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Golec uOrkiestra na zakończenie pierwszego dnia Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W Raciborzu rozpoczął się Śląski Jarmark na Zamku Piastowskim. Jako zwieńczenie pierwszego dnia wydarzenia na scenie wystąpili Golec uOrkiestra. Na klimatycznym dziedzińcu zabrała się masa ludzi chętnych wysłuchania wspaniałych kolęd...

Polecane kosmetyki męskie na prezent 

Wbrew utartym przekonaniom, mężczyźni podobnie jak kobiety lubią o siebie dbać. W związku z tym różnego rodzaju kosmetyki będą doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę lub na urodziny. Jakie kosmetyki męskie na prezent? Doskonałym...

Poezja z Raciborza w prestiżowym czasopiśmie. Marek Rapnicki i Janusz Nowak o porwaniu prawdziwej Europy i zastąpieniu jej podróbką 

"W nawiasie" Janusza Nowaka i "Nieświęta ziemia" Marka Rapnickiego to książki, które są dołączone do aktualnego numeru prestiżowego dwumiesięcznika "Topos". Można je kupić w Empiku. Tylko w Nowinach autorzy mówią, o czym jest ta poezja...

Lwowska domówka w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]  

"Dziwny jest ten świat..." takimi słowami rozpoczął się piątkowy (tj. 20 maja) wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Średniowieczne walki i wystrzał artyleryjski. Zobacz, jak wyglądał kiermasz rękodzieła regionalnego w Rudach [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Dzisiaj (tj. 22 maja) w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) przed dziedzińcem Starego Opactwa odbył się Jarmark Rękodzieła Regionalnego. To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek.

Jubileusz 70-lecia świętowali pszczelarze z Rogowa [ZDJĘCIA]  

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawowali ks. Bernard Rak i ks. Łukasz Kocima.

OSP Pietraszyn świętuje 110-lecie. Strażackie marzenie? Nowy wóz [ZDJĘCIA]  

Na niedzielę 22 maja zaplanowano główną część obchodów. Wówczas na miejscowym boisku sportowym odbył się uroczysty apel. W trakcie uhonorowano druhny i druhów. Jak to na jubileuszach bywa, nie zabrakło też życzeń oraz prezentów.

Miasto Racibórz zwycięskie w siatkarskim starciu samorządowców [ZDJĘCIA]  

W sobotę z samego rana w hali Arena Rafako odbył się II turniej siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn z Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika oraz Żor.

Panie nauczyły się, jak odeprzeć atak. Zajęcia samoobrony w FitActive [ZDJĘCIA]  

Trener Klubu Sztuk Walki Sanda Bartosz Kamczyk oraz gość specjalny - sifu Mirosław Barszowski zaprezentowali podczas Dni Otwartych FitActive najprostsze techniki samoobrony dla pań. Spotkanie miało charakter otwarty, a przy okazji uczestnicy mieli okazję wesprzeć zbiórkę dla Mikołajka, chorego na SMA. 

Spotkanie promujące 35. Almanach Prowincjonalny i... refleksje na temat katastrofy na Ukrainie  

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie promujące najnowszy numer czasopisma Almanach Prowincjonalny. Gościem wieczoru był Krzysztof Kuczkowski, redaktor naczelny "Toposu".

Mnóstwo żołnierzy, wojskowego sprzętu i pojazdów. Sprawdź coś działo się na Zamku Piastowskim w Raciborzu  

21 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się piknik wojskowy połączony z rekrutacją do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

I miejsce dla Teatru Szydełko z WCK 

Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył I miejsce na XXVI Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Grupa ze spektaklem „Paskuda” pokonała teatry z Olsztyna, Raciborza, Tychów, Chorzowa, Głubczyc czy Głogówka.

Ponad 1000 tancerzy wystąpiło na 20. Gali Tanecznej MIX w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

Wyjątkow, bo jubileuszowa Gala Taneczna MIX w Wodzisławskim Centrum Kultury była świętem tanecznego amatorskiego ruchu artysycznego w mieście. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne w różnych kategoriach. Zgłosiło się aż 79 grup!

Festyn charytatywny w Radlinie II [ZDJĘCIA]  

W organizację imprezy zaangażowało się wiele osób. Dochód przeznaczony był na leczenie Marcela Bugli, który urodził się ze złamaną kością piszczelową i strzałkową.

Palił się kościół w Pietraszynie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Ochotnicza Straż Pożarna w Pietraszynie (gm. Krzanowice) świętuje w ten weekend jubileusz 110-lecia. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, m.in. gminne ćwiczenia strażackie.

40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia 

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne pt. „Tu zaczyna się wielki świat”. Impreza odbędzie się 28 maja o godz. 15:00 oraz 18:00.

To dla nich pasja życia. Szkaciorze z Nędzy świętują jubileusz [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Skat jest sportem dla ludzi szukających rozrywki umysłowej. Relaksem dla zmęczonych pracą i realiami życia codziennego. Uczy rachunku prawdopodobieństwa, logicznego myślenia, a szczególnie podejmowania szybkich decyzji z wszelkimi konsekwencjami - mówił Ryszard Płaczek, prezes sekcji skata przy LKS Górki Śląskie. Dodał, że dla wielu...

Kim jest LAMBADZIARA? 

Pewnie wszyscy spotkaliśmy się z określeniem "blachara" i wiemy co to oznacza, ale określenie "lambadziara", choć widnieje w słownikach, w ostatnim czasie zyskało nowe znaczenie. Kim zatem jest ta wspomniana nowa "lambadziara"?

I miejsce dla Teatru Szydło za spektakl „Cel pal” 

Złotą Kurtynę podczas XXXI Bielskich Spotkań Teatralnych zdobył Teatr Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kto zabił Barona? Musisz zobaczyć zdjęcia z Nocy Muzeów w Czernicy [ZDJĘCIA]  

Za nami Czernicka Noc Muzeów. Zobacz, jak było.

Zobacz więcej