Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Susza jest jak choroba, działa jak rak [konferencja prasowa Agromaxu i Uniwersytetu Rolniczego] 

Problem suszy stał się faktem – oznajmił w gronie dziennikarzy prezes Bogusław Berka z Agromaxu. Zaprosił media na briefing prasowy by podać do wiadomości publicznej 11 wniosków po słynnej już i cieszącej się rekordowym zainteresowaniem...

Magda Tabor z Raciborza w reklamie McDonald's [VIDEO] 

Zrób po swojemu! to nowa reklama restauracji McDonald's, w której zagrała raciborzanka Magdalena Tabor. 

Pociągiem do Krakowa bez przesiadki? 

Prezydent Mieczysław Kieca zwrócił się do małopolskich kolei z wnioskiem o wydłużenia relacji pociągów Kraków – Rybnik – Kraków do stacji Wodzisław Śląski lub Chałupki. – Dałoby to naszym mieszkańcom możliwość korzystania...

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP 

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych. Mieczysław Kieca chce, aby w rozkładzie jazdy na 2017 przewidziano wydłużenie relacji pociągu Kraków-Rybnik-Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek.

Tatuaż z Rybnika najlepszy na Tattoofest Festiwal w Krakowie [ZDJĘCIA] 

Podczas trwającego przez ten weekend konwentu tatuażu Tomasz Tofi Torfinski z rybnickiego studia INK-OGNITO TATTOO zdobył I miejsce w kategorii kompozycja damska. Tofi otrzmał też nagrodę za III miejsce w kategorii tatuaż surrealistyczny. Na...

Kto płaci za PKS do Krakowa? 

Opozycja w radzie powiatu wróciła do sprawy kursu z Raciborza do Krakowa, który od półtora roku ma w swojej ofercie raciborski PKS. Radni Dominik Konieczny i Dawid Wacławczyk obawiają się, że połączenie jest niedochodowe, a koszty jego obsługi...

EXPOzycja 2021, czyli najnowszy sprzęt do fotografii i filmowania w Krakowie 

FOTO-PLUS, jeden z partnerów konkursu SGL Local Press, zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenie branży foto-wideo w Małopolsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz przekazanie inspirującej wiedzy podczas wykładów i warsztatów prowadzonych przez znanych fotografów i filmowców.

Dzieci z tworkowskiej akademii ponownie w Krakowie  

15 czerwca dzieci z LKS-u Tworków z roczników 2010 i 2011 razem z trenerami udali się do Krakowa.

Największe branżowe wydarzenie w południowej Polsce. Ustaw kurs na prawidłową EXPOzycję 

EXPOzycja to największe wydarzenie branży foto-wideo w Małopolsce, w którym uczestniczą co roku tysiące mieszkańców Krakowa i okolic oraz sąsiednich województw. Odbędzie się ona 23 i 24 kwietnia 2020 r. w Tauron Arenie Kraków. Udział jest darmowy.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Pearl Jam w Polsce! 

Wiadomość o koncercie grupy Pearl Jam w naszym kraju zelektryzowała cały kraj! To już oficjalnie – podczas europejskiej letniej trasy koncertowej zespołu, jedną z lokalizacji będzie Tauron Arena Kraków! Czy wiecie, że od 7 grudnia, można kupić już bilety na to wspaniałe wydarzenie? Już teraz zalecamy, jak najszybciej zainteresować...

Materiał zewnętrzny

Kamczyk wylądowała na ławce, a i tak strzeliła hat-tricka  

Wydawało się, że piłkarki tej klasy nie może zabraknąć w pierwszej jedenastce. A jednak zastępujący w tym meczu Piotra Mazurkiewicza, II trener Górnika Łęczna Szymon Gieroba odważył się posadzić na ławce najlepszą piłkarkę i superstrzelczynię zespołu, Ewelinę Kamczyk. Pochodząca z Krzyżanowic piłkarka i tak zrobiła to,...

Susza jest jak choroba, działa jak rak [konferencja prasowa Agromaxu i Uniwersytetu Rolniczego] 

Problem suszy stał się faktem – oznajmił w gronie dziennikarzy prezes Bogusław Berka z Agromaxu. Zaprosił media na briefing prasowy by podać do wiadomości publicznej 11 wniosków po słynnej już i cieszącej się rekordowym zainteresowaniem Konferencji Naukowo – Technicznej „Jak ratować polskie rolnictwo przed skutkami suszy?”

Mecz inauguracyjny I ligi kobiet w Rybniku  

TS ROW Rybnik w pierwszym meczu I ligi kobiet przegrał z drużyną z Krakowa.

Magda Tabor z Raciborza w reklamie McDonald's [VIDEO]  

Zrób po swojemu! to nowa reklama restauracji McDonald's, w której zagrała raciborzanka Magdalena Tabor. 

Pociągiem do Krakowa bez przesiadki? 

Prezydent Mieczysław Kieca zwrócił się do małopolskich kolei z wnioskiem o wydłużenia relacji pociągów Kraków – Rybnik – Kraków do stacji Wodzisław Śląski lub Chałupki. – Dałoby to naszym mieszkańcom możliwość korzystania z bezpośrednich połączeń kolejowych do Krakowa – wyjaśnia prezydent Wodzisławia. 

Chciał uciec za granicę 

Dzięki szybkiej i skutecznej współpracy wodzisławskich policjantów ze Strażą Graniczną udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP 

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych. Mieczysław Kieca chce, aby w rozkładzie jazdy na 2017 przewidziano wydłużenie relacji pociągu Kraków-Rybnik-Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek.

Tatuaż z Rybnika najlepszy na Tattoofest Festiwal w Krakowie [ZDJĘCIA]  

Podczas trwającego przez ten weekend konwentu tatuażu Tomasz Tofi Torfinski z rybnickiego studia INK-OGNITO TATTOO zdobył I miejsce w kategorii kompozycja damska. Tofi otrzmał też nagrodę za III miejsce w kategorii tatuaż surrealistyczny. Na Tattoofest prezentowało się także raciborskie studio Sailor Tattoo.

Kto płaci za PKS do Krakowa? 

Opozycja w radzie powiatu wróciła do sprawy kursu z Raciborza do Krakowa, który od półtora roku ma w swojej ofercie raciborski PKS. Radni Dominik Konieczny i Dawid Wacławczyk obawiają się, że połączenie jest niedochodowe, a koszty jego obsługi mogą być przerzucane na pasażerów korzystających z usług przewoźnika w powiecie raciborskim.

Podwyżka opłat na autostradzie A4 Katowice-Kraków 

Od 1 marca obowiązywać będą nowe stawki opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków uzgodnione z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Jak informuje zarządca autostrady, kierowcy samochodów osobowych zapłacą za przejazd całą trasą w jedną stronę 20 zł; dotąd było to 18 zł.

Młodzi krzanowiczanie poznali w Krakowie Woltera  

W ramach projektu „Herkules edukacji – rozwój kompetencji kluczowych uczniów w gminie Krzanowice” realizowanego przez gminę Krzanowice, 13 grudnia uczestnicy projektu udali się na wycieczkę do Krakowa. Podczas wycieczki zwiedzano świąteczne wystrojono miasto i wizytowano Teatr Groteska na spektaklu teatralnym „Kandyd czyli Optymizm”.

Młodzież z gminy Krzanowice w Krakowie  

Kluby Młodzieżowe Gminy Krzanowice zorganizowały w dniach 25-26 października wycieczkę do Krakowa. Zobacz jak się bawili.

Straż Graniczna zdobyła narkotykową twierdzę: przechwycono 69 sadzonek i ponad 1200 gram suszu   

22 lipca funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 Polaków podejrzanych o posiadanie i produkcję narkotyków.

Zobacz więcej