Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Tabletki z jodkiem potasu w szkołach? Jastrzębski magistrat komentuje
Jastrzębie-Zdrój
Informacje
Jastrzębie Online
Tabletki z jodkiem potasu w szkołach? Jastrzębski magistrat komentuje 
Najnowsze komentarze
Zebranie sołeckie w Bziu. Będzie wiata i droga dla rowerów  

Użytkownicy rowerów z pewnością ucieszą się z tej informacji - w sołectwie Bzie pojawi się wiata dla rowerów, będzie można skorzystać z wygodnego przystanku. Powstanie też droga dla rowerów wzdłuż ulicy Libowiec.

Szansa na nowoczesny sprzęt dla rybnickiej kardiologii. Sprawdź projekty dla regionu dopuszczone w śląskim budżecie obywatelskim  

Tegoroczna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego jest już czwartą organizowaną w województwie śląskim. Zakończyła się właśnie weryfikacja prawno-techniczna zadań zgłoszonych przez mieszkańców.

Wskaźniki ministerstwa finansów: Świerklany przed Rybnikiem [INFOGRAFIKA] 

Które samorządy mają pieniądze, a które nie? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w przygotowanym przez Ministerstwo Finansów zestawieniu wskaźników dochodów podatkowych przeliczonych na jednego mieszkańca. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w przypadku Rybnika i gmin powiatu rybnickiego (również na tle regionu).

Miasta łapią zadyszkę. Prezydenci Rybnika, Jastrzębia i Żor biją na alarm [INFOGRAFIKA] 

Jastrzębie-Zdrój ma najniższe zadłużenie w Polsce wśród powiatów grodzkich. Znaczne zobowiązania mają z kolei Żory. A jak jest w Rybniku? Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych opublikowała sprawzodanie za 2021 rok. Zawiera ono ważne informacje na temat kondycji finansowej powiatów miast na prawach powiatu w naszym regionie.

Jastrzębski Budżet Obywatelski: przyjmowanie głosów przedłużone do poniedziałku (27.06.) 

Projekty dotyczące budowy oświetlenia, chodników, utwardzenia dróg, ale także wsparcia strażaków OSP, budowy kulodromu, parku trampolin czy działania promujące zdrowie fizycznego i psychiczne. To część inicjatyw, na jakie można zagłosować w Jastrzębskim Budżecie Obywatelskim.

Jastrzębie-Zdrój, Karwina i Hawierzów podsumowały 26 lat współpracy transgranicznej 

Realizatorzy projektów polsko-czeskiej współpracy z największych miast Euroregionu Śląsk Cieszyński podsumowali długoletnią współpracę w czasie internetowego webinaru.

Które projekty zyskają poparcie jastrzębian? Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 

Każdy mieszkaniec Jastrzębia, niezależnie od wieku, może zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski oraz na jedno zadanie dotyczące osiedla lub sołectwa, w którym mieszka. Jastrzębski Budżet Obywatelski 2023 opiewa na kwotę 3 mln złotych.

Prezydent Hetman zapomniała o wycince drzew. Teraz przeprasza 

Krótko przed Dniami Jastrzębia-Zdroju w mediach społecznościowych prezydent Anna Hetman opublikowała post, w którym przyznała się do braku informacji na temat wycinki 39 drzew przy ul. 1 Maja, gdzie ma być budowany deptak. Mieszkańcy są oburzeni. 

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w powiatach mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławski,...

Samorządowcy ostrzegają: Obcięcie pieniędzy na język niemiecki grozi nawet zamykaniem szkół. Wiceminister Woś mówi z kolei, że subwencja została urealniona 

- W całym Subregionie Zachodnim podejmujemy mocne działania, aby parlamentarzystom pokazać, że to błąd - komentuje w rozmowie z Nowinami wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój decyzję o obniżeniu prawie 40 mln zł subwencji dla samorządów terytorialnych na nauczanie języka niemieckiego, jako mniejszościowego. Kornowac to jedna z gmin należących...

"Czegoś takiego jeszcze nie było". W Raciborzu rozpoczął się wyjątkowy rejs badawczy po Odrze [ZDJĘCIA, LIVE]  

Co Murmańsk i Che Guevara mają wspólnego z Odrą? Gdzie zaczyna się "Zielone Śląskie"? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na wodniaków w drodze do Kędzierzyna-Koźla? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych ciekawostek znajdziecie w artykule.

Będzie jednak remont drogi między Wodzisławiem a Jastrzębiem? 

Dziś rano Mirosław Szymanek poinformował naszą redakcję o tym, że znalazły się pieniądze na przebudowę DW 933 z Wodzisławia do Pszczyny, a więc i fatalnego odcinka ul. Jastrzębskiej i Wodzisławskiej. Potwierdził to również prezydent Wodzisławia.

Powiat Wodzisławski: MZK w rozsypce. Kolejne gminy wychodzą 

Wszystkie gminy powiatu wodzisławskiego, które należą do MZK, podjęły decyzję o wystąpieniu ze Związku. Rozważane są alternatywne formy komunikacji.