Jastrzębie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Na bramkach na A4 zapłacimy więcej. Do Krakowa za 26 zł. Od Kiedy?
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Transport
Na bramkach na A4 zapłacimy więcej. Do Krakowa za 26 zł. Od Kiedy? 
Pies w podróży. Co trzeba wiedzieć o przewozie zwierząt samolotem, pociągiem i autobusem?
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Pies w podróży. Co trzeba wiedzieć o przewozie zwierząt samolotem, pociągiem i autobusem? 
Awanse i spadki – stan na dzień 29.06.2022
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Piłka nożna
Awanse i spadki – stan na dzień 29.06.2022 
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu [AKTUALIZACJA]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu [AKTUALIZACJA] 
RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Chcesz zostać potencjalnym Dawcą szpiku? Jutro zarejestrujesz się w Raciborzu 

Akcja pn. #pomagrajmy organizowana jest w ramach III Raciborskiego Festiwalu Gamingowego, który od piątku do niedzieli odbywa się na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Jastrzębski Węgiel rozpocznie sezon meczem z GKS-em Katowice 

28 czerwca odbyło się spotkanie prezesów klubów PlusLigi, na którym ustalono kluczowe zasady dotyczące nadchodzącego sezonu 2022/2023.

Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Pędził przez miasto 101 km/h 

Brak wyobraźni na drodze skutkuje brakiem uprawnień do prowadzenia samochodu. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze skończyło się dla 45-latka wysokim mandatem i utratą prawa jazdy.

Styl jazdy rowerzysty wzbudził podejrzenia policjantów. Skończyło się na bardzo wysokim mandacie 

Słona kara za nieodpowiedzialne zachowanie. Komplenie pijany 70-latek został zatrzymany do kontroli w centrum Jastrzębia. Po badaniu alkomatem okazało się, że rowerzysta ma dwa promile alkoholu w organizmie.

GKS Jastrzębie ma nowego sparingpartnera 

Nastąpiła zmiana w harmonogramie sparingów GKS-u Jastrzębie, w którym pojawił się nowy sparingpartner.

Uderzył sąsiada szklaną butelką w głowę 

38-latek wielokrotnie zachowywał się agresywnie wobec swoich sąsiadów, jednak tym razem skończyło się na uszkodzeniu ciała jednego z mieszkańców bloku.

Upały stanowią realne zagrożenie dla zdrowia. 14 zasad, by przetrwać upały bezpiecznie i zachować energię  

Dla wielu osób upały są źródłem gorszego samopoczucia. Pojawiają się problemy z koncentracją, osłabienie, nie ma apetytu. To czas wymagający dla naszego organizmu, ale możemy go skutecznie wspierać. Tym bardziej, kiedy musimy przebywać na zewnątrz. Sprawdź jak!

Eriks Sevcenko zostaje w drużynie JKH GKS Jastrzębie 

W szeregach ekipy trenera Roberta Kalabera pozostanie Eriks Sevcenko. Łotewski obrońca to jeden z najsolidniejszych zawodników na tej pozycji w Polskiej Hokej Lidze.

Zmiany podatkowe dla emerytów i rencistów. ZUS wylicza, że zyska 3,1 mln osób 

1 lipca w życie wchodzą ważne zmiany podatkowe, które obejmą emerytów i rencistów. ZUS w komunikacie prasowym podkreśla, że zyska ok. 3,1 mln osób, które za cały 2022 rok zapłacą niższy podatek niż na zasadach z roku ubiegłego. - Świadczenie „na rękę” wielu z nich wzrośnie nawet o ponad 100 zł - podkreśla Zakład w informacji...

Na bramkach na A4 zapłacimy więcej. Do Krakowa za 26 zł. Od Kiedy? 

Jak poinformował zarządca płatnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków, czyli Stalexport Autostrada Małopolska S.A., od poniedziałku 4 lipca wprowadzone zostaną podwyższone opłaty za przejazd autostradą A4. 

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 30 czerwca - 6 lipca 

Jastrzębski Dzień Zwierzaka, Electro OWN - koncert StaylStandj & Larsen, Extreme City. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Jastrzębiu.

GKS Jastrzębie wygrał z Ruchem Chorzów 

W drugim meczu sparingowym w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 GKS Jastrzębie wygrał w Rybniku-Kamieniu z pierwszoligowym Ruchem Chorzów 3:0. Gole zdobyli zawodnik testowany, Dominik Kulawiak i Salvador Pryka.

Pies w podróży. Co trzeba wiedzieć o przewozie zwierząt samolotem, pociągiem i autobusem? 

Sprawdziliśmy jak wygląda polityka transportu zwierząt u najpopularniejszych przewoźników kolejowych, lotniczych i autobusowych. Okazuje się, że wakacje z pupilem są możliwe, ale nie zawsze i pod pewnymi warunkami.

Awanse i spadki – stan na dzień 29.06.2022 

Ostatni gwizdek każdego sezonu piłkarskiego zamyka wszelkie dyskusje na temat awansów i spadków. Bazując na aktualnych Regulaminach Rozgrywek wskazujemy zespoły, które mają powody do radości, ale też i zmartwień. Informujemy jednocześnie, że mogą jeszcze nastąpić niewielkie korekty, spowodowane niezależnymi od boiskowych rozstrzygnięć,...

Były minister Tomasz Siemoniak odwiedził Jastrzębie i odpowiadał na pytania mieszkańców o wojnę  

Na zaproszenie posła Krzysztofa Gadowskiego w środowe popołudnie 29 czerwca do Jastrzębia-Zdroju zawitali byli pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej: Tomasz Siemoniak i były sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek. Przy pełnej sali słuchaczy w hotelu Dąbrówka goście odpowiadali na pytania o wojnę i stan uzbrojenia polskiego wojska. W...

Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu [AKTUALIZACJA] 

Czołg Leopard 2PL, wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza – m. in. takie wojskowe rarytasy będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Wodzisławiu.

AKTUALIZACJA

Zobacz więcej