Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Od fotografii do fotomontażu komputerowego". Przyjdź na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego [ZAPOWIEDŹ]

Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Łącznie na wystawie można będzie zobaczyć 62 fotografie, 50 to prace czarno-białe z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Pozostałe to komputerowe fotomontaże, z dziesięciu ostatnich lat twórczości Zdzisława Beksińskiego.

„Od fotografii do fotomontażu komputerowego". Przyjdź na wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego [ZAPOWIEDŹ]
Ekspozycja wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart

O artyście

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r. zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13.10.2022 r. o godzinie 17:00 w Galerii Epicentrum. Wystawę można będzie zwiedzać do 20.11.2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Irasiad (146.185. * .58) 30.09.2022 18:23

Fotografia i grafika komputerowa to margines tworczosci Zdzislawa Beksinskiego.
Swiatowa slawe zyskal dzieki malarstwu.
Szkoda, ze kino nie pokazuje rownolegle filmu "Ostatnia rodzina" opowiadajacego historie rodziny Beksinskich.
Sluchacze PR III z dawnych lat pewnie znaja tez syna artysty, Tomasza.