Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarł pracownik ranny w wybuchu w koksowni Przyjaźń

22 września w koksowni Przyjaźń, należącej do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, doszło do wybuchu. Dziś JSW KOKS S.A. poinformowała, że najciężej ranny pracownik, zmarł.

Zmarł pracownik ranny w wybuchu w koksowni Przyjaźń
fot: Kacper Dziereń Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza - Śródmieście

Do wybuchu w Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej, należącej do JSW Koks SA, doszło w czwartek (22.09.) przed godziną 15:00. W czwartek (29.09.) Spółka przekazała informację o śmierci jednego z rannych.

Z żalem i smutkiem informujemy o śmierci poszkodowanego w wypadku z 22 września br., pracownika JSW KOKS S.A.

Jak przekazuje Spółka, stan pozostałych poszkodowanych w wypadku jest stabilny; 4 osoby pozostają w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Poszkodowani przebywają na oddziale chirurgii ogólnej, w tym dwie z izolowanym oparzeniem dróg oddechowych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SenseVR (185.220. * .29) 30.09.2022 11:58

Przecież pracownicy JSW są szkoleni z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Niestety efekty nie są wirtualne, tragedia za tragedią. Pomóc może tylko zwiększenie ilości związków zawodowych i obsadzenie wszystkich stanowisk kierowniczych ludźmi z nadania politycznego.

~Dobry (89.64. * .189) 30.09.2022 07:44

Trzeba się przyjrzeć kadrze kierowniczej w JSW SA dwa tragiczne wypadki w kopalin Pniówek i Zofiówka teraz koksownia gdzie jest PIP czy to że giną ludzie nikogo już nie obchodzi?