Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dlaczego Krzanowice chcą sprzedać przejście graniczne w Pietraszynie? Trzy pytania do burmistrza Andrzeja Strzedulli

Obiekt po dawnym przejściu granicznym Pietraszyn–Sudice, to miejsce, gdzie obecnie mieści się Polsko-Czeskie Centrum Gospodarcze. Jeśli znajdzie się kupiec na ten teren, to zostanie ogłoszony przetarg. A co jeśli zainteresowanych nie będzie?

Dlaczego Krzanowice chcą sprzedać przejście graniczne w Pietraszynie? Trzy pytania do burmistrza Andrzeja Strzedulli
Obiekt mieści się na przy drodze wojewódzkiej nr 916 na trasie Racibórz–Pietraszyn, w kierunku: Sudice- Opava- Ołomuniec

- Dlaczego zapadła decyzja o sprzedaży?

- Rada Miejska w Krzanowicach zgodę na sprzedaż tego budynku wyraziła kilka lat temu. Wówczas przeprowadzaliśmy przetargi, ale nie było zainteresowania. Potem pojawiła się koncepcja Centrum Gospodarczego. Na początku tych wynajmujących było dosyć sporo, bo połowa pomieszczeń była praktycznie zajęta, ale z czasem zainteresowanie spadło. Po okresach darmowego wynajmu większość z użytkowników zrezygnowała z dalszej umowy. Aby obiekt dalej nie niszczał, próbujemy go sprzedać. Na razie robimy rozeznanie - opublikowaliśmy na naszej stronie informację o możliwości zakupu. Jeżeli znajdzie się zainteresowany, to wówczas zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
– Na razie robimy rozeznanie – mówi o ogłoszonej informacji burmistrz Andrzej Strzedulla.

- Burmistrz widzi szczególnie jakąś funkcję dla tego miejsca?

- Kiedyś przeprowadzaliśmy analizy odnośnie możliwego wykorzystania tego terenu. Wiadomo, jest to przy drodze wojewódzkiej, co jest plusem i minusem; znajduje się przy samej granicy, a od centrum Pietraszyna jest oddalone o kilkaset metrów. W planie zagospodarowania przestrzennego mamy tam funkcję mieszkaniowo-usługową, czyli szerokie spektrum potencjalnej działalności. Cała działka jest o powierzchni ponad pół hektara, co jest dosyć sporo. Jednak nie chcemy nikogo ograniczać. Potencjalny nabywca może mieć jakiś ciekawy pomysł, więc nie chcę sugerować, pod co ma to zostać przeznaczone.

- A co jeśli nikt się nie zgłosi?

- Wówczas będziemy zastanawiać się nad formą zagospodarowania tego miejsca. Kiedyś były tam mieszkania komunalne, a do tego można powrócić. Ale to jest za wcześnie, by o tym mówić. Na razie próbujemy znaleźć potencjalnego inwestora, który byłby tym lokalem zainteresowany.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].