Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych

Lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki dostał od prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy pismo z wezwaniem "do zaniechania naruszenia dóbr osobistych". Poszło treść ulotki informacyjnej stowarzyszenia Wodzisław 2.0, która sugeruje, że z inicjatywy prezydenta doszło do przekazania ponad 32 tys. zł na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest".

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych

O całej sprawie poinformował Kacper Biernacki - lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0. W mediach społecznościowych opublikował treść pisma od prezydenta Mieczysława Kiecy. W piśmie tym prezydent wzywa Kacpra Biernackiego do "niezwłocznego zaniechania naruszania moich dóbr osobistych oraz do niezwłocznego usunięcia skutków tych naruszeń".

W opinii prezydenta Mieczysława Kiecy w informatorze wydawanym przez stowarzyszenie Wodzisław 2.0 pojawiła się nieprawdziwa informacja. - Na temat rzekomego zabrania przez radę miejską z mojej inicjatywy 32 600 zł z dotacji na sport i przekazania ich na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest". Niniejsza informacja nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, dlatego rozpowszechnianie jej przez pana stanowi pomówienie godzące w moje dobre imię, wizerunek, cześć, a także podważa zaufanie społeczne potrzebne do pełnienia przeze mnie obowiązków prezydenta miasta, jako funkcjonariusza publicznego - brzmi fragment pisma prezydenta Mieczysława Kiecy.

Prezydent Mieczysław Kieca oczekuje m.in., że Kacper Biernacki złoży oświadczenie, w którym przeprosi za naruszenie dóbr osobistych włodarza. A jeśli to nie nastąpi, zostaną podjęte przez prezydenta dalsze działania na drodze sądowej - zarówno w trybie karnym, jak i cywilnym.

Pismo od prezydenta razu postanowił skomentować Kacper Biernacki. - Zastanawialiście się, czemu pan Mieczysław Kieca od kilku dni nic nie opublikował na swoim fanpage, choć zwykle bywa nader aktywny w mediach? Był zajęty tworzeniem pisma do mnie. W piśmie deklaruje chęć wystąpienia na drogę sądową – karną oraz cywilną. Zbliżają się moje urodziny, więc przyjmuję również ten prezent - skomentował i odesłał zainteresowanych do treści informatora Wodzisław 2.0, a także do nagrania z sesji rady miasta, podczas której toczyła się dyskusja na temat przekazania środków na Octoberfest. - Jakie jest wasze zdanie? Na moim miejscu opublikowalibyście przeprosiny? A może podobnie jak ja macie wrażenie, że władza próbuje uciszyć mówiących niewygodną prawdę? Liczę na wasze opinie - napisał Kacper Biernacki w mediach społecznościowych.

Ludzie

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

47 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LewackiGrantNaukowy (77.253. * .241) 13.06.2019 11:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zanim całkiem rozpłyniesz się w zachwytach nad Prezydentem Mieczysławem, dopiszę ci jeszcze ścieżki rowerowe. Tak krytykowane, że aż, z ciekawości, pojeździłem nimi Rybnicką, Jana Pawła , 26-marca, Kokoszycką oraz jarami i ... naprawdę udane (o ile użytkownik zna i stosuje przepisy o ruchu drogowym :))) ). Ale jestem pewien, że w tych wszystkich samograjach samorządowych zasługa jego jest pomijalna. 1000 innych osób na jego stołku też robiłoby to, co jest trendem w całym Polandzie. W którym samorządzie nie wydają kasy na to samo? W którym? Różnica jest tylko taka, że jak oleją stary dworzec, to ściągną więcej galerii handlowych. A jak zamontują aquapark, to "ścieżki rowerowe" wysypią tylko gruzem. A jeśli więcej włożą w system parkowania i nowe ronda, to zapraszają tańsze "gwiazdy" na grilla z piwskiem dla publiki, itp, itd. Po prostu wszędzie, wszyscy naciągają taką samą kołderkę, tylko tam wystają pięty, tu znowu du.... A do Biernackiego pretensji nie kieruj. Niezależnie od motywacji, i dzięki niemu władza musi się troszkę bardziej pilnować. Bardzo wielu, których nie drażni garniak na grzbiecie i słowotoki półprawd, chce na taki stołek, bo to spora kasa za zręczną ściemę, a nie za pracę. Ta ściema nazywa się "polityka".

~wodziok (94.254. * .88) 09.06.2019 12:07
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

biedny ten pan Kacper
nie wybrali go,dworzec pkp bardzo ładny,dni wodzisławia też niczego sobie,na 3 wzgórzach impreza udana i to mimo braku alkoholu!
za chwilę ci jego wyznawcy pominusują moją wypowiedź ale mam to gdzieś,ważne,że potwierdziły się moje przypuszczenia i prawidłowo wybrałem prezydenta

~LewackiGrantNaukowy (178.37. * .51) 09.06.2019 10:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jesteście bardzo odważni, albo szaleni. Zapominacie o doraźnym zbiorze praw wszelakich OTUA, którym aktualnie mogą się posłużyć niektórzy sędziowie. Skąd pewność, że pan Kacper nie trafi na "niektórego" i to w każdej instancji? Zważcie tylko na to, co spotyka głośnych blogerów i dziennikarzy w starciu z ogólnopolskimi ikonami systemu wartości OTUA, w sądach.

mhl999 07.06.2019 22:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

poczytaj komentarze - w mojej ocenie można zastosować takie myślenie o które kieca aferzysta w szklance wody rzuca się niczym wściekły byk

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 21:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl to zacytuj Twój komentarz dotyczący przekazania ponad 32 tyś złotych na prywatną zakrapiana imprezę

mhl999 07.06.2019 20:55
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

przecież już wypowiedziałem się w tym temacie

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 18:57
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

mhl komentarz wcześniejszy :

"~musztarda (5.184. * .59) 25.05.2019 15:44
to co ludzie? są dowody na prywatną imprezę zakrapianą z kasy publicznej zorganizowanej przez Mietka ?
Jak nie ma to po co ten szum ?????

Wiem Kacper wam obiecał i g .......... z tego wyszło !!!

Więc teraz zwolennicy Kacpra trollują w każdy możliwy sposób !!!"

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 18:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl może zaczniesz odnosić się do tych przekazanych 32 tys. zł na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest bo na razie wiemy jedno, kupiłeś sobie piwo za 22 zeta ................

mhl999 07.06.2019 18:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Swoją drogą chciałeś paragon. Jesteś w stanie udowodnić że impreza była zamówiona przez urząd bądź inna jednostkę miejska? Takie coś za coś ;-)

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 18:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

przeczytałem kolega zxc pisze nie na temat

mhl999 07.06.2019 18:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Przeczytaj co napisał zxc

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 17:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

w to co ja wierzę to moja sprawa,
jak wcześniej napisałem podatnik ma taki obowiązek, czy go dopełnił to może tylko sprawdzić Urząd Skarbowy.
A po drugie uczepiłeś się tego paragonu jak rzep psiego ogona a główną sentencją tej informacji pt. "Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych"

JEST UWAGA :


" treść ulotki informacyjnej stowarzyszenia Wodzisław 2.0, która sugeruje, że z inicjatywy prezydenta doszło do przekazania ponad 32 tys. zł na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest".

Dziękuję

mhl999 07.06.2019 17:01
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

I cuda wierzysz że wykazino prawidłowo jeśli nie byli ewidencji?

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 15:57
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

jeżeli przedsiębiorca nie otrzyma z powrotem przedmiotu zastawu, wtedy kwotę zastawu wlicza do dochodu firmy i rozlicza się z fiskusem a jak wiadomo podatek płacisz od dochodu (jest kwesta uczciwości tego podatnika)

mhl999 07.06.2019 14:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~do_poniżej * zapominasz o małym detalu, że obowiązek ewidencji jest w przypadku jej nierozliczenia. Chcesz mi powiedzieć że 100% kufli zostało oddanych?

~do_poniżej (193.169. * .48) 07.06.2019 10:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy otrzymanie kaucji należy ewidencjonować w kasie fiskalnej?

Kaucja będąca zabezpieczeniem wykonania umowy, która będzie zwracana klientowi, nie rodzi obowiązku ewidencji w kasie fiskalnej.

zxc 07.06.2019 08:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

oczywiście, że tysiąc osób to potwierdzi co pisze mhl999 i kaucja za kufle też była. Cały czas twierdzę, że jak to była impreza miejska to miał być przetarg, a jak prywatna to bez kasy z miasta (miasto mogło udostępnić tylko za darmo rynek). Tego wymaga uczciwość i gospodarka miejskim budżetem.

mhl999 07.06.2019 07:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

I jak będzie proces czy nie będzie?

mhl999 06.06.2019 18:50
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

do_mhl (193.169. * .48) * mam wrażenie, że od mietka jesteś bo on ostatnio ma manię straszenia paragrafami ;-) zapewniam cię, że na ten przepis się nie łapię. mogę ci upublicznić paragon, teraz możesz tylko podważać to, że kaucja nie była pobierana ale tysiące osób pewnie potwierdzi coś innego https://i.imgur.com/RunrUbh.png i co teraz z tym zrobisz jako przykładny obywatel?

~do_mhl (193.169. * .48) 31.05.2019 18:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

tu na forum nowiny.pl nie przedstawisz fotografii tego paragonu
ale możesz przesłać to do redaktora naczelnego i on potwierdzi publicznie że taki paragon istnieje i potwierdzi prawdę

~do_mhl (193.169. * .48) 31.05.2019 18:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

to co masz te dowody ? na zakrapianą imprezę prywatną ?

~do_mhl (193.169. * .48) 31.05.2019 12:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

przeczytałem Twój komentarz piszesz cytuję :

"zanim odkopię paragon w zdjęciach to może trochę zająć. na twoje pocieszenie powiem, że można to udowodnić na bardzo wiele sposobów, a paragon bez nabitej (choć skasowanej) kaucji gdzieś tam w mojej kolekcji się znajduje."
Wiesz o paragonie bez zaksięgowanej choć prawdopodobnie pobranej opłacie. Dlaczego to tolerujesz ?
Ja bym zastanowił się... a Ty piszesz w komentarzach tu i to publicznie ....
Zdrowia Życzę ale przeczytaj :
"
Art. 239. Poplecznictwo

Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

~uja (5.184. * .139) 31.05.2019 12:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jeżeli Pan Kieca ma dowody na pomówienia a Pan Biernacki nie będzie potrafił się obronić to chyba w czasach gdzie mamy prawo i sprawiedliwość sądy są sprawiedliwe, to chyba sprawa jest jasna kto przegra.

~nowoczesna_poległa (83.29. * .147) 31.05.2019 05:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

mhl999 30.05.2019 23:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

jutro pewnie dowiemy się co zrobił kieca bo termin jakby dziś mija, a mietek lubi być medialny ;-) ośmieszania się ciąg dalszy czy rozejdzie się po kościach mówienie prawdy o przesunięciach środków przez kiecę?

mhl999 27.05.2019 12:55
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Kabaret mają w wykonaniu kiecy

~Lupi (37.248. * .125) 27.05.2019 12:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co z tego mają mieszkańcy miasta?

mhl999 26.05.2019 23:41
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

~do_mhl999 (5.184. * .43) - pytasz zapobiegawczo w imieniu kiecy? może wyciągnij sobie umowę na wspomnianą imprezę i dowiesz się jaki jest podział w zyskach i kosztach bo zanim odkopię paragon w zdjęciach to może trochę zająć. na twoje pocieszenie powiem, że można to udowodnić na bardzo wiele sposobów, a paragon bez nabitej (choć skasowanej) kaucji gdzieś tam w mojej kolekcji się znajduje.

~do_mhl999 (5.184. * .43) 26.05.2019 20:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

możesz przedstawić ten paragon jak piszesz tu publicznie ?

zezem 26.05.2019 18:42
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

ten biernacki i chruszczu czy teź chrzászczu robią się nudni, mętni i upierdliwi.

podjęli taktykę katoPISiorków i myślą że na pluciu dojadą do władzy.

mhl999 25.05.2019 22:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

~do_mhl (5.184. * .177) -paragon jest wystarczającym dowodem gdzie trafia kasa?

ergo 25.05.2019 18:20
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Czy Kieca był inicjatorem dofinansowania Octoberfestu?
Odp: TAK
Czy impreza jest zakrapiana alkoholem ?
Odp: TAK
Czy impreza jest organizowana przez prywatną osobę, prywatną firmę?
Odp:........ czekam na te informacje

ergo 25.05.2019 18:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kacper Biernacki
P.S. - W sumie wyrok skazujący nie byłby taki zły – po czasie może zostałbym wiceprezydentem

ergo 25.05.2019 18:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kacper Biernacki cyt”Zastanawialiście się, czemu pan Mieczysław Kieca od kilku dni nic nie opublikował na swoim fanpage, choć zwykle bywa nader aktywny w mediach? Był zajęty tworzeniem pisma do mnie. W piśmie deklaruje chęć wystąpienia na drogę sądową – karną oraz cywilną. Zbliżają się moje urodziny, więc przyjmuję również ten prezent. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć ulotki, której sprawa dotyczy, wklejam ją w komentarzu. Również w komentarzu znajdziecie podpisaną przez pana prezydenta autopoprawkę do budżetu oraz link do sesji rady miasta, na której odbyła się dyskusja (sprawa poruszana jest w 1.06h). Jakie jest wasze zdanie? Na moim miejscu opublikowalibyście przeprosiny? A może podobnie jak ja macie wrażenie, że władza próbuje uciszyć mówiących niewygodną prawdę? Liczę na wasze opinie

~do_mhl (5.184. * .177) 25.05.2019 17:55
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

cytat z Twojego komenta :

"Wystarczy pokazać gdzie idzie przychód z okctoberfestu"

Jaki przychód???? jaka kwota tego przychodu????? Kto możne to pokazać ??

Gdzie idzie ten przychód.

Masz jakiekolwiek informacje............. Potwierdzone ???

mhl999 25.05.2019 17:23
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

~musztarda - zapomniałeś jak kieca hejtował tych którzy byli przeciwko nominacji kalinowskiej (przyznała się do winy) za fałszowanie podpisów? W tym przypadku akurat Biernacki pokazuje prawdę. Wystarczy pokazać gdzie idzie przychód z okctoberfestu. A co do tego raczej nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o Warkę i powiązanie z Serwotką

~musztarda (5.184. * .59) 25.05.2019 15:49
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

to dla tych co nie bardzo kumający są :
"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami."

Podkreślam :
"wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi "

Wesołych Wakacji !!!

~musztarda (5.184. * .59) 25.05.2019 15:44
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

to co ludzie? są dowody na prywatną imprezę zakrapianą z kasy publicznej zorganizowanej przez Mietka ?
Jak nie ma to po co ten szum ?????

Wiem Kacper wam obiecał i g .......... z tego wyszło !!!

Więc teraz zwolennicy Kacpra trollują w każdy możliwy sposób !!!

mhl999 25.05.2019 09:21
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Kieca lubi strzelać sobie w kolano i to coraz czesciej

~RrrR (89.64. * .132) 25.05.2019 08:48
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Bo piwo należy pić kulturalnie pod chmurka z kolegami, a nie na zorganizowanej imprezie gdzie spotykają się setki mieszkańców...