Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał do Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych. Mieczysław Kieca chce, aby w rozkładzie jazdy na 2017 przewidziano wydłużenie relacji pociągu Kraków-Rybnik-Kraków do Wodzisławia Śląskiego lub Chałupek.

Pociąg Kraków - Wodzisław - Chałupki? Mieczysław Kieca pisze do PKP
fot. Dronolot Alumast/You Tube

- We wniosku zaprezentowany został także dodatkowy pomysł wydużenia połączenia aż do Bogumina lub Ostrawy - informuje UM Wodzisław Śląski. Jako argument za wydłużeniem połączenia Mieczysław Kieca powołuje się na "potoki pasażerów (...), które pojawiły się po wznowieniu połączeń", które pojawiły się po rewitalizacji linii nr 158. Poniżej publikujemy wniosek udostępniony na stronie internwetowej wodzisławskiego magistratu.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
hades_tek 20.07.2017 21:50

Według projektu odjazdy z Wodzisławia do Krakowa: 4:16, 6:54, 17:07 (z Chałupek) przyjazdy z Krakowa do Wodzisławia: 6:40, 15:40 (do Chałupek), 21:40, 23:40 (z Rzeszowa). Co ciekawe, dwa ostatnie pociągi mają być spinane i wracać w trakcji podwójnej kursem o 4:16. Ale to dopiero od czerwca 2018, podobnie jak uruchomienie SKM, wcześniej rozkład podobny do obecnego.

zxc 20.07.2017 14:47

jakiś postęp w tej sprawie?

~znawca1 (89.79. * .38) 05.11.2016 22:27

Kurde, ale się rozpisał.... trzeba przyznać, profesjonalne podejście, poważne i widać, że komuś faktycznie na tym zależy ;)

Inter 05.11.2016 20:44

@Arteks fakt to późno ale gdyby była dobra wola to nadal możliwe w 2017. Tor nr 2 w końcu czynny więc skład może nocować w SWD. Kiedy skończy się remont linii Kraków - w Katowice podróż pociągiem do stolicy Małopolski będzie dużo szybsza. Masę turystów i studentów zawsze do Krakowa tym pociągiem jeździło a dodatkowo poprawilby komunikację z Rybnikiem, Orzeszem, Mikolowem i Katowicami. Dodatkowo kilka innych miast uzyskało jak np. Jaworzno. Trzeba o to połączenie walczyć.

Arteks 05.11.2016 19:43

Popieram działania władz Wodzisławia. Szkoda, że teraz kiedy jest już za późno bo rozkłady są ułożone, pociągi zamówione. Ale można podjąć kolejną próbę na rozkład 2017/18. @nic_z_tego - załatwiliśmy sobie drugi pociąg Rybnik-Kraków o 14.12 od nowego rozkładu. Trzeba było się do nas zwrócić. ;P

~nic_z_tego (5.172. * .239) 05.11.2016 17:33

zły adres, trzeba było do arteksa napisać, to lobby rybnickie by to załatwiło lol

~senn (188.146. * .14) 05.11.2016 09:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

e potok pasażerów ? gdzie niby ? kto miał wyjechać z Wodzia juz dawno to zrobił

cyklista 05.11.2016 07:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To bardzo dobry pomysl - pamietam jeszcze jak wiele lat temu rano wsiadalo sie do pociagu w Wodzislawiu spedzalo sie milo czas w Krakowie i wieczorem wracalo sie do Wodzislawia.