Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chrońmy owady - młodzi wodzisławianie urządzili happening na Trzech Wzgórzach

Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza doczekał się własnych hoteli dla owadów. Z okazji oddania ich do użytku 21 kwietnia odbył się tam happening, podczas którego uczniowie szkół podstawowych przekonywali o potrzebie ochrony owadów zapylających. 

Chrońmy owady - młodzi wodzisławianie urządzili happening na Trzech Wzgórzach

Uczniowie, którzy od momentu otwarcia sprawują opiekę nad domkami, na miejscu happeningu pojawili się w ciekawych strojach: pszczół, motyli czy trzmieli. Przygotowali też transparenty wspierające akcję na rzecz dziko żyjących zapylaczy.

Prezydent Mieczysław Kieca podziękował uczniom za obecność na Trzech Wzgórzach, przybił im „piątki” i pogratulował zaangażowania na polu ekologii. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanych atrakcji, między innymi konkursu z nagrodami dla całych klas.

Sześć drewnianych domków jeszcze w zeszłym roku, za 1320 zł zakupił Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].