Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Kieca dmuchał w alkomat. Jaki wynik?

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego poddał się badaniu na alkomacie. W jego kroki poszła również zastępca prezydenta Barbara Chrobok. Czyżby włodarze miasta mieli coś na sumieniu?

Prezydent Kieca dmuchał w alkomat. Jaki wynik?

Otóż nie, dziś odbyło się oficjalne oddanie do użytku samoobsługowego alkomatu, który na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu kupiły władze miasta. 

Wynik badania u prezydenta i zastępczyni był negatywny - alkomat nie wykazał obecności alkoholu. 

Jako pierwszy urządzenie sprawdził podinsp. Adam Fiedosiuk, naczelnik Wydziału Prewencji KPP Wodzisław Śl.

Alkomat jest ogólnodostępny. Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, potrzebuje badania stanu swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie. Zakupiony przez Urząd Miasta Wodzisławia Ślaskiego Alkomat AL-4000V-LCD firmy SENTECH to najnowszy alkomat stacjonarny przeznaczony do użytkowania w miejscach publicznych.  Badanie na nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością.

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD. Pomiaru dokonuje mikrokomputer. Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na 7-calowym ekranie LCD zdjęć, filmów lub komunikatów, które zostaną w przyszłości wykorzystywane do informowania kierujących o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych. 

Tutaj przeczytacie więcej o alkomacie.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
RPR 26.03.2016 15:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

no właśnie niema czym sie chwalić,to dobry alkomat ha,ha,ha. Niech lepiej sie z zastępcą przejdą nie przejada przez miasto i zobaczą ten wszechobecny syf.

Objektywny 25.03.2016 07:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W tytule ......Czyżby włodarze miasta mieli coś na sumieniu ?,A może to smutne miasto Wodzisław ?...

mhl999 25.03.2016 05:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

polityczna żenada, jak nie ma się czym chwalić to lepiej w ogóle się nie chwalić.