Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pasażerowie poczekają na pociąg w kontenerach

Na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim trwają przygotowania do uruchomienia tymczasowej poczekalni.

Pasażerowie poczekają na pociąg w kontenerach

Urządzona zostanie w kontenerach. Do 13 grudnia, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów, pojawić się mają w sumie trzy kontenery – dwa z nich będą pełniły funkcje poczekalni, natomiast w trzecim znajdzie się toaleta.

Prace przygotowawcze prowadzą Służby Komunalne Miasta. - Służby Komunalne Miasta prowadzą rozbiórkę starych garaży, następnie ich zadaniem będzie wykorytowanie miejsca pod kontenery, wymiana rynny. Zamówione zostały również nowe tabliczki, trwa odchwaszczanie trawników, czyszczenie całego terenu tak, aby tymczasowa poczekalnia była miejscem estetycznym – wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu Śląskim.

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl. mówi, że to pierwszy krok do zupełnie nowego wizerunku dworca, który w tym roku przeszedł w ręce miasta. W budynku powstanie prawdziwa poczekalnia, stanowiąca część zapowiadanego już od dłuższego czasu centrum przesiadkowego.

– Teraz trwają prace dokumentacyjne i przygotowujemy się do aplikowania o środki finansowe z UE na ten cel. Prace budowlane na dworcu planowane są na przełomie 2017/2018 roku, do tego czasu będzie tam zorganizowana poczekalnia kontenerowa – wyjaśnia Mieczysław Kieca.

Modernizacja stacji w Wodzisławiu jest częścią rewitalizacji linii kolejowej Rybnik - Chałupki prowadzonej na zlecenie PKP PLK przez firmę Rubau Polska. Prace przy infrastrukturze zakończyły się w październiku, tory, perony i inne obiekty przeszły pozytywne odbiory (stacja wymaga jedynie robót wykończeniowych). Umożliwiło to puszczenie z dniem 1 listopada pociągów osobowych na tę stację. Wcześniej składy kończyły i zaczynały bieg na przystanku Wodzisław Śląski Radlin. Stacja ta mimo zakończonych prac nie wygląda najlepiej za sprawą opuszczonego i zdewastowanego budynku dworcowego. Koleje usiłowały go sprzedaż, a kiedy się to nie udało, przeznaczyły do wyburzenia. Jest to jeden z około 500 obiektów kolejowych przeznaczonych do rozbiórki w województwie śląskim. Wyburzanie ma potrwać do końca 2016 r., zatem obiekt jeszcze trochę będzie psuł otoczenie.

 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
bystrzak 26.11.2015 09:29

ZXC@ To nie tylko śmieci, praktycznie wszyscy wokół rynku i na rynku palą mułem/flotem w byle jakich piecach i efekt jest taki, że można się przewrócić od tego smrodu.

zxc 05.11.2015 13:57

Policja :D Straż Miejska powinna walczyć ze smrodem i spalaniem śmieci bo na rynku śmierdzi, jak w wędzarni.

RPR 05.11.2015 11:52

a czy ktos dopilnuje aby kontenery nie staly sie "bazą" meneli?

zxc 05.11.2015 07:52

Brawa dla miasta za zorganizowanie poczekalni już od 13 grudnia 2015, teraz czas na zorganizowanie kasy z biletami międzynarodowymi Intercity, bo bez tego znaczna część pasażerów wyląduje w Rybniku i po raz kolejny straci na tym Wodzisław. Kasa biletowa pilnie w centrum miasta potrzebna.