Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Helios zaprasza na seanse z cyklu KULTURA DOSTĘPNA! 

Czwartki w kinach Helios zarezerwowane są dla najlepszych polskich produkcji. Przepis na udane filmowe popołudnie jest wyjątkowo prosty: wystarczy zarezerwować sobie czas, przygotować 10 zł na bilet i odwiedzić kino Helios! W lipcu na ekranach...

Gorący repertuar kin Helios! 

Właśnie się rozpoczyna wakacyjny czas, lecz nie dotyczy on tego, co dzieje się w kinach. Helios pracuje pełną parą i w letnim repertuarze szykuje dla widzów same filmowe atrakcje! Sala kinowa to doskonałe miejsce, aby schronić się przed...

Należysz do grona Frankowiczów? Musisz spłacić ogromne zadłużenie? Masz dużą szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej! 

Kredyt we frankach miał być korzystnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że swojego czasu prawie milion Polaków zdecydował się skorzystać z pozornie świetnej okazji. Rzeczywistość okazała się jednak inna i teraz kredyty frankowe jednoznacznie...

Śmierć osoby bliskiej w wypadku 

Wypadek doprowadził do śmierci bliskiej Ci osoby? Należy Ci się odszkodowanie, ale i znacznie więcej! Obojętnie, czy bliska Ci osoba zmarła w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy czy w jeszcze innych okolicznościach – zawsze oznacza...

W Twojej firmie wybuchł pożar? Odszkodowanie powinno pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody! 

Pożar w firmie często oznacza ogromne straty, których odrobienie może trwać nawet wiele lat. Zanim na miejsce przyjedzie straż pożarna, ogień jest w stanie strawić większość dokumentów, sprzętu i wyposażenia biura. Jeśli masz wykupione...

Lekarz popełnił błąd przy porodzie? Powinien ponieść konsekwencje swoich zaniedbań! 

Złe prowadzenie ciąży, niewykrycie poważnej wady płodu czy odmowa przeprowadzenia cesarskiego cięcia, gdy jest ono niezbędne – to tylko kilka z wielu przykładów błędów przy porodzie. Konsekwencje zaniedbań lekarzy bywają bardzo poważne...

„ELVIS” - król rock and rolla powraca na duży ekran! 

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego lata już w najbliższy piątek zadebiutuje we wszystkich kinach Helios! Buzz Luhrmann twórca, nominowany do Oscara® wizjoner, zaprasza na swoje kolejne dzieło zrealizowane z niebywałym rozmachem....

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM] 

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych...

Wszystkie światła na scenę Helios! 

Już w najbliższy piątek kina wypełnią się muzyką, błyskiem fleszy i cekinów… Właśnie tego dnia na ekrany powróci jedyny w swoim rodzaju król - Elvis Presley! Dla widzów, którzy będą mieli ochotę poszybować w przestworzach, czeka...

Filmowy Poranek w Kinie Helios 

Cykl Filmowych Poranków to projekt skierowany do najmłodszych kinomanów. Oprócz seansu filmowego na jego uczestników czekają dodatkowe atrakcje.

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Chcesz zostać potencjalnym Dawcą szpiku? Jutro zarejestrujesz się w Raciborzu 

Akcja pn. #pomagrajmy organizowana jest w ramach III Raciborskiego Festiwalu Gamingowego, który od piątku do niedzieli odbywa się na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Policjanci uratowali wycieńczonego psa 

W środę o poranku, po godzinie 8.00, patrol udał się na ulicę Ogrodniczą w Żorach, gdzie - według zgłoszenia jednego z mieszkańców, miał się znajdować potrącony pies.

Praca Gliwice - aktualne oferty 

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach dysponuje następującymi ofertami pracy:

Rybnik: 30 czerwca jest ostatnim dniem, by wypełnić deklaracje CEEB 

Został już tylko jeden dzień na to, by mieszkańcy wypełnili deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wciąż jednak mogą skorzystać z konsultacji.

Helios zaprasza na seanse z cyklu KULTURA DOSTĘPNA! 

Czwartki w kinach Helios zarezerwowane są dla najlepszych polskich produkcji. Przepis na udane filmowe popołudnie jest wyjątkowo prosty: wystarczy zarezerwować sobie czas, przygotować 10 zł na bilet i odwiedzić kino Helios! W lipcu na ekranach zaprezentowane zostaną aż cztery wyjątkowe filmy.

Tekst sponsorowany

Zmiany w aplikacjach dla mieszkańców Raciborza 

30 czerwca 2022 r. zostanie uruchomiona nowa odsłona Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Racibórz. Miasto uruchomi również aplikację Zgloś24, poprzez którą mieszkańcy będą mogli zgłaszać problemy dotyczące funkcjonowania miasta.

Kamery TVP w Radlinie. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie stacji benzynowej 

Ekipa programu "Głos regionów. Interwencje" realizowanego przez Telewizję Polską odwiedziła dziś (29.06) miasto Radlin. Na antenie poruszano temat budowy stacji benzynowej w samym centrum, której sprzeciwiają się mieszkańcy.

Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu [AKTUALIZACJA] 

Czołg Leopard 2PL, wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza – m. in. takie wojskowe rarytasy będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Wodzisławiu.

AKTUALIZACJA

Rybnik otrzymał szereg dotacji na innowacyjne projekty 

Aż pięć rybnickich projektów zostało wyłonionych  w ostatniej edycji programu Śląska Przestrzeń Innowacji.

Rybnik wysoko w Rankingu Czystego Powietrza 

Najnowsze podsumowanie realizacji programu „Czyste Powietrze” w gminach obejmuje pierwszy kwartał 2022 roku. Najwięcej wniosków ogółem bo aż 291 – złożono w Rybniku.

Rybnik będzie świętować 100-lecie przyłączenia Śląska do Polski [ZAPOWIEDŹ] 

Już w niedzielę 3 lipca na rybnickim rynku odbędą się uroczyste obchody z okazji 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski. 

Gorący repertuar kin Helios! 

Właśnie się rozpoczyna wakacyjny czas, lecz nie dotyczy on tego, co dzieje się w kinach. Helios pracuje pełną parą i w letnim repertuarze szykuje dla widzów same filmowe atrakcje! Sala kinowa to doskonałe miejsce, aby schronić się przed falą upałów i przenieść się w magiczny świat filmu. W nim każdy z pewnością znajdzie coś...

Tekst sponsorowany

Bożydar Nosacz: Zalety jedzenia bobu 

Zarząd "Nowoczesnej" składający się z dwóch osób w wieku emerytalnym i jednego niespełna 50-latka, "dał bobu" znacząco młodszym konkurentom do władzy - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym komentarzu tygodnia.

Przejście dla pieszych, którego nie ma, ale piesi i tak z niego korzystają 

Piesi wciąż korzystają z przejścia dla pieszych na ul. Piaskowej w Raciborzu, choć miało ono charakter tymczasowy. - Może tam kiedyś dojść do tragedii - przestrzega Czytelnik Nowin.

Rybnik: od 2 lipca będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy 

Będą nowe połączenia, zmienione trasy, a niektóre połączenia zostaną zlikwidowane.

Wojnar chce pokonać Polowego. Nowiny Raciborskie o przegranej przeciwników prezesa Nowoczesnej 

Wybory do rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna skończyły się totalnym zwycięstwem kandydatów jej obecnego szefa Tadeusza Wojnara. Rywale na czele z naczelnikiem wydziału edukacji Krzysztofem Żychskim nie byli w stanie nawiązać walki. We wszystkich głosowaniach polegli z kretesem. Zbudowany tym sukcesem Wojnar zamierza...

Zobacz więcej