Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Rogów powitał maratończyka [ZDJĘCIA] 

Mieszkańcy Rogowa, znajomi i przyjaciele powitali Tomasza Wieczorka, który ukończył ultramaraton w Niemczech. 

Wystawa koron dożynkowych i sprzętu rolniczego w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA] 

Do piątku można zwiedzać wyjątkową wystawę przygotowaną w Domu Sportu i Rekreacji w Turzy Śląskiej przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach.

Osiny mają nowego sołtysa [ZDJĘCIA] 

W poniedziałek odbyło się zebranie w sołectwie Osiny zwołane przez wójta Gorzyc, którego celem było wybranie nowego sołtysa wsi.

Parafianie z Rogowa dziękowali za żniwa w Bełsznicy [ZDJĘCIA] 

W tym roku dożynki parafialne odbyły się w sołectwie Bełsznica. Uroczystość poprzedziła msza święta w rogowskim kościele.

Uruchomiono nową linię Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. We wrześniu darmowe przejazdy 

Na terenie powiatu wodzisławskiego ruszyła właśnie nowa linii autobusowa, która jest dedykowana przede wszystkim uczniom z południowej części regionu, w szczególności z terenu gminy Gorzyce i okolic, którzy dojeżdżają do szkół ponadpodstawowych...

Osiny pożegnały sołtysa śp. Henryka Tomalę [ZDJĘCIA] 

W kościele pw. Ducha Świętego w Osinach odbyła się msza święta w intencji zmarłego w niedzielę 7 sierpnia wieloletniego sołtysa Henryka Tomali. 

Nie żyje Henryk Tomala, sołtys Osin 

ŚP. Henryk Tomala był społecznikiem mocno zaangażowanym w sprawy gminy i sołectwa.

Nie hamuj, kiedy jedzie za tobą straż! Kierowca OSP Syrynia o najczęstszych błędach na drodze 

Z Rafałem Musiołem wieloletnim kierowcą OSP Syrynia rozmawiamy o problemach kierowców samochodów uprzywilejowanych, reakcji na drogach i błędach osób prowadzących pojazdy.

Wybrali najlepsze kadry z powiatu wodzisławskiego. Laureaci z cennymi nagrodami [ZDJĘCIA] 

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Jury oceniło zgodność fotografii z tematem, estetykę prac i walory artystyczne. 

Włamali się do poradni zdrowia. Rozpoznajesz ich? [ZDJĘCIA]  

Przestępczy duet dokonał włamania do poradni zdrowia, z której zabrali opakowanie leków. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu, by osoby, które rozpoznają podejrzewanych, pomogły w ustaleniu ich tożsamości.

Rozpoznajesz ich? Policja szuka sprawców kradzieży elektronarzędzi [ZDJĘCIA] 

Wizerunki sprawców zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policja publikuje zdjęcia, by osoby, które rozpoznają mężczyzn, przekazały informacje na temat ich tożsamości.

Rogów powitał maratończyka [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy Rogowa, znajomi i przyjaciele powitali Tomasza Wieczorka, który ukończył ultramaraton w Niemczech. 

600 dzieci odwiedziło wystawę koron i starego sprzętu w Turzy Śląskiej 

W Domu Sportu i Rekreacji w Turzy Śląskiej można było zobaczyć niecodzienną wystawę  przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach.

Pobił i okradł 14-latka. Sprawca w rękach policji z Gorzyc 

Do pobicia i kradzieży doszło w połowie sierpnia br. na terenie Gorzyczek. Sprawca po zatrzymaniu, usłyszał prokuratorski zarzut i został oddany pod dozór policji.

"Witaj Polsko!" w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Specjalny koncert Roszak Show [ZDJĘCIA]  

Aula Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach stała się miejscem wyjątkowego koncertu w ramach obchodów 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski "Witaj Polsko". Tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono tych, którzy z powodu ograniczonej mobilności nie mogli wziąć udziału w lipcowych uroczystościach na wodzisławskim...

Ukradli gotówkę ze sklepu w Gorzycach. Rozpoznajesz ich? 

Wodzisławska policja publikuje wizerunki sprawców kradzieży zarejestrowane przez kamery monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.

Wielkie otwarcie placu zabaw w Czyżowicach [ZAPOWIEDŹ] 

W najbliższą sobotę planowane jest otwarcie placu zabaw za ośrodkiem kultury w Czyżowicach połączone z festynem. Impreza rozpocznie się o 15.00. 

Wystawa koron dożynkowych i sprzętu rolniczego w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]  

Do piątku można zwiedzać wyjątkową wystawę przygotowaną w Domu Sportu i Rekreacji w Turzy Śląskiej przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach.

W niedzielę Festyn Bezpieczeństwa z akcją charytatywną na rzecz Mikołajka 

Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Miasteczko ruchu drogowego, technika kryminalistyczna, psy policyjne i wiele więcej. Policja z Jastrzębia zaprasza całe rodziny do udziału w imprezie "Bezpieczna droga do szkoły", w czasie której prowadzona będzie również zbiórka na rzecz Mikołaja Kubali.

Powiat wodzisławski: Zagłosuj na projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego 

Ponad pół miliona złotych są warte projekty, które zgłoszono do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, a dotyczą powiatu wodzisławskiego. W sumie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o głosy mieszkańców województwa śląskiego walczą 4 projekty związane z naszym regionem.

W niedzielę wystawa koron dożynkowych w Turzy Śląskiej [ZAPOWIEDŹ] 

Organizatorzy zapraszają na wyjątkową, nietuzinkową i interaktywną wystawę pt. "Sztuka z natury - wystawa koron dożynkowych w Turzy Śląskiej" na której dotkniesz, poczujesz i zainspirujesz się naturą.

Zapraszają na wystawę drobnego inwentarza do Radlina [ZAPOWIEDŹ] 

Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie zaprasza na jesienną wystawę królików, gołębi i drobiu ozdobnego, która odbędzie się w dniach 10 - 11.09.2022 r. na terenie dawnego NOT-u kopalni Marcel w Radlinie przy ul. Korfantego 42. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Poprawią bezpieczeństwo na ponad 100 przejściach dla pieszych w powiatach raciborskim i wodzisławskim 

- Chcemy, aby prace zostały wykonane w czasie pięciu miesięcy od daty podpisania umowy -informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiadając prace na terenie powiatów: raciborskiego i wodzisławskiego.

Osiny mają nowego sołtysa [ZDJĘCIA]  

W poniedziałek odbyło się zebranie w sołectwie Osiny zwołane przez wójta Gorzyc, którego celem było wybranie nowego sołtysa wsi.

Parafianie z Rogowa dziękowali za żniwa w Bełsznicy [ZDJĘCIA]  

W tym roku dożynki parafialne odbyły się w sołectwie Bełsznica. Uroczystość poprzedziła msza święta w rogowskim kościele.

Zobacz więcej