Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (199) Data wydania: 31.08.10

Ogień, modelki, muzyka i walka na drugim ONLY 1

Gala Walk Zawodowych ONLY 1 przyciągnęła na pszowskie lodowisko amatorów sportów walki z całego regionu.

Na pszowskim lodowisku odbyła się druga edycja Gali Walk Zawodowych ONLY 1. Imprezę rozpoczął występ bębniarzy z Wodzisławia, po czym na betonową taflę lodowiska wjechał czarny Rolls Royce z organizatorami.

Oprócz wspaniałych 12 walk zawodników z Polski i Europy, można było podziwiać występy grupy akrobatycznej na skaczących szczudłach z Czech, prezentację bielizny oraz pokazy fire – show. Każdą rundę rozpoczynała miss Wielkopolski – Agata Jaśkiewicz. Oprócz walczących seniorów, widzowie mogli obejrzeć również popisy juniorów oraz zacięte walki pań w dwóch kategoriach wagowych. Największym zaskoczeniem dla wszystkich była walka Kamila Widawskiego z Patrykiem Fojckiem, w której ten pierwszy dosłownie zmiażdżył swojego rywala. Kamil otrzymał również nagrodę dla najlepiej rokującego na przyszłość młodego zawodnika. – Emocje były ogromne. Wygrałem walkę z trudnym przeciwnikiem z Warszawy, więc mam się z czego cieszyć. Galę uważam za niezwykle udaną i myślę, że za rok znowu można będzie poczuć ten przypływ adrenaliny – mówi Kamil Widawski. Siedemnastolatek zapytany o swoją przyszłość w tym sporcie odpowiada enigmatycznie. – Jest to trudna sztuka, zawsze mogą się zdarzyć ciężkie kontuzje, ale kto wie, może byłbym dobrym zawodowcem – odpowiada Kamil. Organizatorzy podkreślają, że z roku na rok poziom imprezy wzrasta, a show przyciąga na widownię lodowiska dużą publiczność. – Nieco poszerzyliśmy atrakcje dodatkowe na tej edycji gali i myślę, że była udana. Uczymy się z gali na galę. Mamy nadzieję, że będzie to już u nas impreza cykliczna, będąca wizytówką naszego miasta. Nie mogę obiecać na 100%, ale myślę, że jeśli będzie aprobata ze strony Stowarzyszenia Tao, to władze miasta nie będą mieć nic przeciwko i trzecia gala dojdzie do skutku. Liczymy na to, że ta impreza będzie się samonapędzać, przez co łatwiej będzie znaleźć sponsorów, a miasto powoli będzie wycofywać swój wkład finansowy – podsumowuje Marek Hawel, burmistrz Pszowa.

(ska)