Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

EKONOWINY: Jubileusz 10. edycji Konkursu Zielona Pracownia. Laureatami trzy szkoły z powiatu wodzisławskiego

18.06.2024 00:00 red

W Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się impreza wręczenia nagród w ramach 10. edycji Konkursu Zielone Pracownie, gdzie zostało uhonorowanych 70 laureatów. Łącznie Fundusz w tym okresie dofinansował aż 609 ekopracowni na kwotę przekraczającą 26 mln złotych.

– Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim samorządowcom za wsparcie inicjatywy oraz zachęcanie szkół do udziału w konkursie, jak i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania. Należy pamiętać, że Konkurs Zielone Pracownie, to przede wszystkim inwestycje w przyszłość naszch dzieci – Powiedział Mateusz Pindel, Prezes WFOŚiGW w Katowicach. W uroczystości uczestniczyła również Iwona Gejdel– Targosz, Zastępca Prezesa oraz Michał Kopański – II Wicewojewoda Śląski i Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

Ekopracownie to konkurs cieszący się największą popularnością ukierunkowany na doposażenie i rozwój placówek oświatowych w zakresie przyrody, biologii, geografii, chemii czy fizyki. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom szkoły mają możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu do nauki, który czasami jest bardzo drogi. Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel otworzył galę wręczenia nagród, gratulując nagrodzonym oraz doceniając pomysłowość i kreatywność wszystkich wniosków, które wpłynęły do Funduszu. Wydarzenie uświetnił występ Szkolnego Zespołu "Romanecka" z Zespołu Szkół nr 6 w Sopotni Małej oraz zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych.

Przypomnijmy, że w powiecie wodzisławskim laureatami konkursu zostały Szkoła Podstawowa im. por. pil. Franciszka Surmy w Gołkowicach (pracownia o nazwie Kuźnia Młodych Naukowców), Szkoła Podstawowa nr 4 (pracownia Szerokie horyzonty), Szkoła Podstawowa im Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śl. (Pomyśl – poczuj – działaj – sprawdź).

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

 • Numer: 25 (1230)
 • Data wydania: 18.06.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 23 (1228)
 • Data wydania: 04.06.24
 • Numer: 24 (1229)
 • Data wydania: 11.06.24
 • Numer: 25 (1230)
 • Data wydania: 18.06.24
 • Numer: 26 (1231)
 • Data wydania: 25.06.24
 • Numer: 27 (1232)
 • Data wydania: 02.07.24