Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odszedł Kazimierz Łączka znany pediatra z Rydułtów

21.05.2024 00:00 red

RADOSZOWY W kościele pw. Św. Jacka odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Łączki, znanego w regionie lekarza pediatry i pulmonologa. Zmarł w poniedziałek 13 maja.

O śmierci znanego lekarza poinformowali w social mediach członkowie rodziny. Kazimierz Łączka był znany nie tylko w Rydułtowach, bo skutecznie pomagał dzieciom z całego regionu. W sieci pojawiły się setki komentarzy i kondolencji dla rodziny. Wielu z mieszkańców regionu dobrze wspomina rydułtowskiego lekarza, zawdzięczając mu zdrowie swoich pociech. Wielu podkreśla otwartość doktora i przyjmowanie małych pacjentów nawet o bardzo dziwnych porach. Zawsze pozostawał w służbie pacjentom. W październiku 2018 roku Kazimierz Łączka (pracujący wówczas na oddziale pediatrycznym w Rydułtowach) otrzymał odznakę „Za zasługi dla ochrony zdrowia".

- Był lekarzem z powołania, który oddawał się swojej pracy z pasją i oddaniem. Zawsze był gotowy pomóc w potrzebie, niezależnie od godziny czy okoliczności. Jego nieobecność pozostawi ogromną pustkę w sercach tych, których dotknął swoją życzliwością i dobrocią. Rodzinie, wszystkim bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia w tych trudnych chwilach – napisali w ostatnim pożegnaniu burmistrz Rydułtów Marcin Połomski wraz z przewodniczącym rady miejskiej Markiem Wystyrkiem i radnymi.

(ska)

 • Numer: 21 (1226)
 • Data wydania: 21.05.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 19 (1224)
 • Data wydania: 07.05.24
 • Numer: 20 (1225)
 • Data wydania: 14.05.24
 • Numer: 21 (1226)
 • Data wydania: 21.05.24
 • Numer: 22 (1227)
 • Data wydania: 28.05.24
 • Numer: 23 (1228)
 • Data wydania: 04.06.24