Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ze skarbówki w Wodzisławiu, na stanowisko dyrektora IAS w Katowicach

30.01.2024 00:00 red

REGION - Nie ma naszej zgody na obniżanie realnej płacy pracowników JSW S.A. - grzmią związkowcy.

- W związku z brakiem odpowiedzi Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w sprawie żądania wzrostu wynagrodzeń uwzględniający poziom wykonanej inflacji za rok 2023 plus 1 punkt procentowy, Reprezentatywne Związki Zawodowe weszły z dniem 26 stycznia 2023 r. w spór zbiorowy. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że strona ministerstwa zablokowała możliwość rozmów płacowych we wszystkich okołogórniczych spółkach Skarbu Państwa - informują związkowcy z JSW na Facebooku.

Przypomnijmy, rok temu związkowcy z JSW żądali 25-procentowej podwyżki. Ostatecznie wynegocjowano podwyżkę w wysokości 15 proc. Ponadto w spółce wypłacono również nagrodę jednorazowe nagrody. W 2022 r. średnioroczna inflacja wynosiła 14,4 proc., natomiast w 2023 roku 11,4 proc.

(ż)

 • Numer: 5 (1210)
 • Data wydania: 30.01.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 3 (1208)
 • Data wydania: 16.01.24
 • Numer: 4 (1209)
 • Data wydania: 23.01.24
 • Numer: 5 (1210)
 • Data wydania: 30.01.24
 • Numer: 6 (1211)
 • Data wydania: 06.02.24
 • Numer: 7 (1212)
 • Data wydania: 13.02.24