Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na wstępie: Wierzę, że znów się uda

30.01.2024 00:00 red

Szymon Kamczyk Redaktor Naczelny Nowin Wodzisławskich.

Kiedy dotarła do nas informacja o Filipku, który musi uzbierać 1,6 mln zł na leczenie siatkówczaka w USA, wiedziałem, że nie ma chwili do stracenia. Dlatego też zwracam się dziś do Was z apelem o pomoc, w imieniu rodziców chłopca, których życie wraz z diagnozą odwróciło się o 360 stopni. Teraz liczy się czas, aby złośliwy nowotwór nie zdążył zaatakować innych części małego ciałka Filipa. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie, aby zebrać odpowiednią sumę pieniędzy. Zachęcam także do odwiedzenia w mediach społecznościowych profilu „Filipek kontra siatkówczak”, gdzie można znaleźć informacje, jak można pomóc. Wierzę, że po sukcesach ze zbiórkami dla Mikołajka Kubali (ponad 9 mln zł) i Nikoli Zebrali (ponad 5,4 mln zł), uda się także ze zbiórką dla Filipka. Choć kwota do zebrania jest znacznie niższa, niż przy poprzednich zbiórkach, to i tak ogromna suma pieniędzy, której rodzice dziecka nie są w stanie udźwignąć bez pomocy. Cieszy fakt, że już do pomocy zaangażowała się grupa wolontariuszy, którzy mocno wspierali zbiórki dla Mikołaja i Nikoli. Ale trzeba dotrzeć do jeszcze szerszego grona. Proszę Cię, drogi Czytelniku, aby wśród znajomych i rodziny nagłośnić informacje o zbiórce, bo zależy nam na tym, aby w jak najkrótszym czasie dotrzeć do wielu osób. Nie ma na co czekać, bo Filip potrzebuje pomocy już teraz.

 • Numer: 5 (1210)
 • Data wydania: 30.01.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 3 (1208)
 • Data wydania: 16.01.24
 • Numer: 4 (1209)
 • Data wydania: 23.01.24
 • Numer: 5 (1210)
 • Data wydania: 30.01.24
 • Numer: 6 (1211)
 • Data wydania: 06.02.24
 • Numer: 7 (1212)
 • Data wydania: 13.02.24