Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na wstępie: Mądry Polak po szkodzie

23.01.2024 00:00 red

Szymon Kamczyk Redaktor Naczelny Nowin Wodzisławskich.

Ubolewam, że do sprawy bezpieczeństwa na ulicy Młodzieżowej trzeba wracać po tak dramatycznych zdarzeniach. Górka zniczy w miejscu tragicznego wypadku urosła nieco od ostatniego tygodnia. Na szczęście dwie młode osoby, które przeżyły zdarzenie, już dochodzą do siebie. A w tym czasie trwają dyskusje. Pod informacją o tym, że rada dzielnicy spotka się z przedstawicielami instytucji, aby przeanalizować możliwości poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, wpisano 140 komentarzy. Wiele z propozycji w nich zawartych jest mało realnych, albo na tyle kosztownych, że nie da się ich zrealizować w miarę szybko. Ale pomysł ograniczenia prędkości i fotoradaru mnie również się podoba, choć wiem, że wszelkie tego typu uciążliwości nie są lubiane przez kierowców. Ale może to sprawi, że nikt więcej nie umrze? Jeśli by miało to uratować choć jedno życie, to nawet nie ma co się zastanawiać. Czym innym jest jednak wyobraźnia młodych kierowców, a raczej jej brak. Na to nie pomogą ani fotoradary, ani ograniczenia, ani odcinkowy pomiar. Bo jeśli w głowach młodych zrodzi się jakiś durny pomysł, np. bicia rekordów szybkości na drogach w rodzaju Młodzieżowej, to uchowaj nas panie Boże. Wierzę jednak, że któryś z tych przedstawionych pomysłów uda się zrealizować w miarę szybko. Chętnie wybiorę się też na zapowiedziane spotkanie w szerszym gronie mieszkańców, bo może pojawią się inne pomysły?

 • Numer: 4 (1209)
 • Data wydania: 23.01.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 2 (1207)
 • Data wydania: 09.01.24
 • Numer: 3 (1208)
 • Data wydania: 16.01.24
 • Numer: 4 (1209)
 • Data wydania: 23.01.24
 • Numer: 5 (1210)
 • Data wydania: 30.01.24
 • Numer: 6 (1211)
 • Data wydania: 06.02.24