Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klub SWD odpowiada na słowa prezydenta po wywiadzie dla Nowin

07.11.2023 00:00 red.

WODZISŁAW ŚL. Po ostatnim wywiadzie z Mieczysławem Kiecą (publikowanym w tym numerze na stronach 4-5, a wcześniej w portalu Nowiny.pl), do słów prezydenta odniósł się zarząd klubu SWD Wodzisław Śląski.

Do naszej redakcji dotarło oświadczenie klubu SWD Wodzisław Śląski, w którym działacze klubu punktują wypowiedzi prezydenta, zarzucając kłamstwo. Sugerują także, że wywiad był „ustawiany”, co jednoznacznie musimy zdementować, bo żadne z zadanych przez dziennikarza pytań nie było wcześniej konsultowane z prezydentem oraz służbami prasowymi urzędu. Ostatnio głośny temat sądowej walki klubu z urzędnikami stał się po prostu jednym z tematów, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie w rozmowie z Mieczysławem Kiecą.

Publikujemy oświadczenie klubu SWD Wodzisław Śląski bez skrótów.


OŚWIADCZENIE

Oświadczenie Klubu w sprawie kolejnych kłamstw i zarzutów Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w stosunku do Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski

W kolejnym ustawionym pod siebie wywiadzie Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, p. Mieczysławem Kieca, kontynuuje swoje kłamstwa i oszczerstwa pod adresem Zarządu Klubu SWD Wodzisław Śląski.

Na dodatek, robi z siebie „ofiarę hejtu”, gdy upubliczniono „szwindel” z przegranym, ale w istocie wygranym przez SWD przetargiem na promocję poprzez sport.

Po paru publikacjach w mediach, można by zapytać, czy bielski Dyzma nie potrafi znieść słów prawdziwej krytyki?

W związku z kłamliwymi wypowiedziami Mieczysława Kiecy w swoim kolejnym ustawionym wywiadzie, Zarząd Klubu SWD oświadcza:

 1. Kłamstwem są stwierdzenia, że Zarząd SWD robi jakąś kampanię polityczną przeciwko Kiecy. Nikt z członków Zarządu nie jest zaangażowany w jakąkolwiek działalność polityczną, nie startuje w wyborach, nie należy do partii politycznych ani stowarzyszeń samorządowych, ani też nie ma powiązań z nimi.
 2. Kłamstwem jest stwierdzenie „sportowcy sięgnęli bruku swoim hejtem”. Na temat tego czym jest hejt, mamy inne zdanie. Ponadto nadużyciem (kłamstwem) jest twierdzenie, że nasze zawodniczki angażują się w jego krytykę.
 3. Kolejną manipulacją jest twierdzenie, że Kieca pomagał w przenoszeniu klubu z Raciborza. Po pierwsze, klubu w Raciborzu już wtedy nie było, po drugie, to właśnie p. Kieca był głównym „hamulcowym” na początku istnienia klubu SWD w Wodzisławiu Śląskim.
 4. Kłamstwem jest, że krytyka działań Kiecy jest związana z jakimś celem politycznym Zarządu Klubu. Przy okazji Kieca straszy (szantażuje?), że to przez SWD nie będzie znowu wystarczających pieniędzy na sport w przyszłym roku, a wręcz zapowiada że działania SWD doprowadzą do „szkody dla całego sportu”!
 5. Kłamstwem są kolejny raz powtarzane słowa dotyczące okoliczności przetargu, co zresztą potwierdził Sąd Okręgowy, którego to wyroku p. Kieca – jako znany obrońca niezależności sądownictwa w Polsce – nie uznaje.
 6. Kłamstwem są stwierdzenia, że Kieca dba o finanse publiczne i działa zgodnie z przepisami prawa. Wyrok Sądu jest jednoznaczny – Kieca nie działał zgodnie z przepisami prawa przetargowego i nie dba o finanse Miasta, bo już dziś musiał zapłacić Klubowi SWD kwoty 12.214,00 zł. i 11.147,00 zł. – bez odsetek – o które komornik już niedługo będzie musiał się upomnieć.
 7. Kłamstwem są słowa, że Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła stanowisko Kiecy w kwestii dbania o finanse publiczne. KIO nie odnosiła się bowiem do kwestii merytorycznych, a oddaliła słuszne odwołanie SWD wyłącznie z przyczyn formalnych, co zostało zanegowane przez Sąd, jako instancję odwoławczą.
 8. Kłamstwem są słowa Kiecy o dbaniu o sport, ponieważ to właśnie Kieca w mieście zniszczył sport (doprowadza do upadku), a dodatkowo w ostatnim roku, kłamał – z powodów wyborów – na temat stanu finansów w Mieście, bo na sport nie przeznaczył ani złotówki. To, że przetarg się odbył, było wyłączną zasługą Rady Miasta.
 9. Kłamstwem są oszczerstwa Kiecy, że SWD skłóciło środowisko sportowe w mieście. Kieca chce, aby to środowisko było skłócone, dlatego też tak skonstruował zapisy przetargu, a następnie bezprawnie wywierał naciski na podwykonawców, aby doprowadzić do ewentualnych sporów pomiędzy Klubami. Powszechnie znana „taktyka” Kiecy.
 10. Prawdą jest, że relacje pomiędzy Kiecą, a Klubem SWD do pewnego momentubyły poprawne. I teraz ZAGADKA! Dlaczego w pewnej chwili Kieca stał się zagorzałym wrogiem SWD i podjął decyzję o zniszczeniu Klubu? On zna odpowiedź. My też ją znamy. Mieszkańcy Wodzisławia, Kibice, opinia publiczna NIE znają jej. Ale podjęliśmy decyzję, że wkrótce opinia publiczna pozna ww. powody o próbie zniszczenia Klubu SWD przez Kiecę, bielskiego Dyzmę..., który uprawia „nierząd” w Wodzisławiu Śląskim.
 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 43 (1196)
 • Data wydania: 24.10.23
 • Numer: 44 (1197)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1199)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1200)
 • Data wydania: 21.11.23