Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Wspólnota Dobrej Woli” kwestowała na cmentarzach powiatu wodzisławskiego

07.11.2023 00:00 red.

POWIAT W Uroczystość Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” w Wodzisławiu Śląskim zorganizowała po raz dwudziesty siódmy zbiórkę charytatywną na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego.

Każdy datek to dar serca dla dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los. Zbiórka była prowadzona przez młodzież szkół średnich i podstawowych na rzecz dzieci Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, z którego korzysta ponad 500 osób miesięcznie.

Patronat nad przebiegiem zbiórki objęli proboszczowie parafii. Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej zbiórki na cmentarzach, udało się zebrać 81114,00 zł. W tym roku, ze środków zebranych w ostatnich latach, udało się zakupić nowy samochód do przewozu dzieci niepełnosprawnych korzystających ze świadczeń rewalidacyjnych i rehabilitacyjnych w WORiT, a pieniądze zebrane na cmentarzach 1 listopada będą stanowić kolejną transzę środków na pokrycie kosztów busa.

– Zarząd fundacji składa serdeczne podziękowania wszystkim bez których zaangażowania ta zbiórka, organizowana już od ponad 20 lat, nie odbyła by się. Słowa szczególnego uznania dla wolontariuszy za ich wspaniałą postawę – mówi nam Anna Białek, prezes fundacji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz dobremu sercu darczyńców, w tym roku udało się zebrać 89 851,69 zł, co jest kolejnym rekordem w 27-letniej historii zbiórek Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”.

(FK), (ska)

 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 43 (1196)
 • Data wydania: 24.10.23
 • Numer: 44 (1197)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1199)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1200)
 • Data wydania: 21.11.23