Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w Sejmiku. Nowy przewodniczący i dwie nowe radne

07.11.2023 00:00 red.

REGION Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego doszło do zmian, związanych z wygaśnięciem mandatu radnych, którzy zostali parlamentarzystami.

Mandat radnego województwa śląskiego utracił przewodniczący rady Marek Gzik i Henryk Siedlaczek. Gzik został posłem, a Siedlaczek senatorem. W związku z tym wydarzeniem z listy KO radnymi Sejmiku zostały: Ewa Nierychło i Barbara Chrobok z Wodzisławia Śląskiego. Nowe radne złożyły ślubowania.

– Kilka godzin temu złożyłam ślubowanie do Rady Sejmiku Województwa Śląskiego i tym samym objęłam mandat radnej. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy 5 lat temu mi zaufali i oddali na mnie swój głos. Dziękuję również tym wszystkim osobom, które obecnie deklarują mi swoje wsparcie. Jest to dla mnie bardzo cenne i motywujące. Zdaję sobie sprawę, że reprezentować Was będę raptem parę miesięcy, ale deklaruję, że ten czas dobrze wykorzystam. Dzisiaj pierwsza sesja już za mną i cieszę się, że z uwagi na doświadczenie mogłam do niej podejść spokojnie i merytorycznie – napisała Barbara Chrobok w mediach społecznościowych radna z Wodzisławia Śląskiego, gratulując jednocześnie nowemu przewodniczącemu Sejmiku – Gratuluję nowemu przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosławowi Mazurowi objęcia tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji – zakończyła wpis pani Chrobok.

W rozmowie z Nowinami, którą niedawno opublikowaliśmy, Barbara Chrobok mówiła między innymi o swoich planach.

– Zawsze brakowało mi przedstawiciela ziemi wodzisławskiej we wszystkich możliwych wyższych organach. Uważam, że miasto Wodzisław Śląski i szerzej, powiat i okręg, powinny mieć swojego reprezentanta na wszystkich szczeblach administracyjnych. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby była odpowiednia komunikacja na linii miasto– powiat– województwo i później władze centralne. Nie mówię tutaj o instytucjach, a o samych mieszkańcach. Moim głównym celem, który mam nadzieję, że zdążę choćby przyspieszyć lub doprowadzić do tego, aby projekt nie wypadł z planów – to Droga Główna Południowa. Zależy mi również na tym, aby do wszystkich zainteresowanych docierały informacje o wszelkich możliwościach finansowania z województwa. Województwo realizuje i finansuje sporo zadań m.in. z zakresu pomocy społecznej, kultury i ochrony zabytków, turystyki, pozyskiwania i łączenia środków finansowych. Ogłasza różnego rodzaju programy, m.in. dla organizacji, na rzecz kultury i sportu. Wiele osób cierpi na brak informacji. Zanim ona pojawi się w naszym rejonie, to zazwyczaj pozostają 2– 3 dni do aplikowania o środki. O ile samorządy swoimi kanałami takie informacje pozyskują szybciej, to do organizacji nie zawsze ten przekaz dociera. To chciałabym poprawić i służyć pomocą. Sama obserwuję również jako mieszkanka, że od dłuższego czasu mamy problem z odchodzeniem od nas i przenoszeniem niektórych instytucji. Oczywiście za tym idą pieniądze, ale jeśli temu można zaradzić, tu właśnie widzę rolę radnego sejmiku woj. śląskiego. Chcę być głosem wszystkich, których przychodzi mi reprezentować – stwierdziła Chrobok.

(FK)

 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 43 (1196)
 • Data wydania: 24.10.23
 • Numer: 44 (1197)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1199)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1200)
 • Data wydania: 21.11.23