Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na wstępie: Jak zobaczyć więcej zdjęć w Nowinach?

07.11.2023 00:00 red.

Szymon Kamczyk – Redaktor Naczelny Nowin Wodzisławskich

Ten wstępniak szczególnie dedykuję wszystkim czytającym naszą gazetę seniorom. Od pewnego czasu w Nowinach Wodzisławskich przy różnego rodzaju relacjach publikujemy tzw. kody QR, czyli biało-czarne znaczki, opatrzone informacją „Zobacz galerię zdjęć” lub „Więcej zdjęć zobacz w portalu Nowiny.pl”. Ostatnio znajomy uświadomił mnie, że nie wszyscy Czytelnicy mogą wiedzieć, jak taki kod uruchomić, dlatego postanowiłem napisać krótki poradnik.

Do uruchomienia takiego kodu potrzebny jest telefon komórkowy, tzw. smartfon, wyposażony w aparat fotograficzny. Kiedy włączycie w telefonie aparat i najedziecie nim na biało-czarny znaczek (jak chcielibyście zrobić mu zdjęcie), telefon rozpozna kod i wyświetli adres strony internetowej. Teraz wystarczy go nacisnąć na ekranie, a smartfon wyświetli artykuł w portalu Nowiny.pl oraz pełną galerię zdjęć. To nic nie kosztuje, jest w pełni bezpieczne, a zobaczyć można w ten sposób o wiele więcej.

Gazeta ma swoje ograniczenia, dlatego przy artykułach możemy zamieścić tylko wybrane zdjęcie lub zdjęcia. Co innego w Internecie, gdzie takich ograniczeń nie ma. Zachęcam więc Państwa do korzystania z tego rozwiązania, jeśli macie swoje smartfony z aparatem. W tym numerze kody QR zamieściliśmy przy relacji z cmentarzy, aby każdy z Was mógł zobaczyć galerie wyjątkowych nocnych zdjęć z każdego cmentarza osobno.

 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 43 (1196)
 • Data wydania: 24.10.23
 • Numer: 44 (1197)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1198)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1199)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1200)
 • Data wydania: 21.11.23