Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia 15-latka i apeluje do pieszych

12.09.2023 00:00 sub

Nastolatek wbiegł na jezdnię pod nadjeżdżający samochód, to wstępne ustalenia wodzisławskiej policji, która bada okoliczności potrącenia chłopca. Funkcjonariusze drogówki kierują apel do pieszych i rodziców, by dbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu nieletniego w środę po 18.00. Do zdarzenia doszło w Bełsznicy na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Leśnej. Funkcjonariusze drogówki na miejscu ustalili wstępnie, iż 15-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie zachował należytej ostrożności i wbiegł na jezdnię zza autobusu wprost pod nadjeżdżającą osobową dacię. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej dacią, 46-letniej mieszkanki powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a także stan trzeźwości nieletniego w obecności jego matki. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi - przekazuje oficer prasowa wodzisławskiej policji, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają wodzisławscy policjanci, z kolei 15-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny.

Rzecznik komendy przypomina o najważniejszych zasadach, jakie powinni stosować piesi dla własnego bezpieczeństwa:

Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności i rozsądku. Dzieci i młodzież po wakacyjnej przerwie samodzielnie chodzą do szkoły, korzystają z komunikacji miejskiej. Apelujemy więc do rodziców, aby przypomnieli swoim pociechom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych. Apel kierujemy również do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność w rejonach placówek oświatowych, a przede wszystkim, aby zdjęli nogę z gazu. Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, niech więc będzie naszym wspólnym celem.

Z policyjnych statystyk wynika, iż w ubiegłym roku z winy pieszych doszło do niespełna 1030 potrąceń. Około 1/5 z nich kończy się tragicznie.

(sqx)

 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23
 • Numer: 39 (1192)
 • Data wydania: 26.09.23