Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gala konkursu „List do taty” 2023. Uczestnicy napisali wzruszające listy

12.09.2023 00:00 sub

REGION W Gościńcu Wodzisławskim odbyła się gala senackiego konkursu „List do taty” 2023, którego lokalną edycję koordynowała senator Ewa Gawęda. W konkursie wzięli udział uczestnicy ze szkół powiatu wodzisławskiego i raciborskiego.

W tej edycji konkursu m.in. z Wodzisławia, Pszowa, Rudnika, Raciborza napłynęły prace konkursowe. Były to listy dzieci do swoich ojców. W niektórych pojawiły się wspomnienia wspólnych zabaw, rodzinnych wyjazdów czy np. nauki jazdy na rowerze. Część z listów miała wzruszający charakter, bo były napisane do taty, który zmarł lub odszedł od rodziny.

– Komisja konkursowa, której byłem częścią, podczas czytania listów nie kryła wzruszenia. Nawet podczas wspólnych obrad kluczowym elementem na stole była paczka chusteczek, bo łzy same napływały do oczu. Bardzo trudno było wybrać ten najlepszy list, ale zdecydowanie kierowaliśmy się emocjami i wybraliśmy zgodnie ten najbardziej wzruszający – mówi Szymon Kamczyk, redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich, który był członkiem jury.

Konkursowa gala laureatów z wręczeniem nagród uczestnikom odbyła się we wtorek 5 września w Wodzisławiu Śląskim. Uczestników powitała senator Ewa Gawęda, która lokalnie jest promotorem senackiego konkursu, a także przewodniczyła obradom komisji oceniającej. Senator oraz samorządowcy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i złożyli gratulacje.

– Konkurs pokazuje, jak wielka jest rola taty, ojca. A trzeba o tej ogromnej roli przypominać. Trzeba o niej przypominać tym ojcom, którzy z różnych powodów nie poświęcają swoim dzieciom należytej uwagi, a przede wszystkim nie dają swoim dzieciom najważniejszego – miłości. Trzeba też przypominać o roli ojca tym mamom, które uważają, że same lepiej wychowają dziecko, że ojciec nie jest dziecku potrzebny. Tak nie jest. Tata dziecku jest zawsze potrzebny. Oczywiście wszyscy znamy sytuacje, kiedy życiowe wybory, których trzeba dokonywać są bardzo bolesne. Ale zawsze trzeba pamiętać i brać pod uwagę, że brak odpowiedzialnego, a przede wszystkim kochającego taty jest dla dziecka ogromną stratą. I ten konkurs, a w zasadzie listy, które dzieci przysłały, są tego najlepszym dowodem – mówi senator Ewa Gawęda.

Pierwsze miejsce zdobyła Dobrosława Westerlich z SP nr 1 w Pszowie, drugie miejsce Jakub Brenk z ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim, trzecie Jerzy Otlik z ZSP w Rudniku. Wiktoria Rzepka z ZSP w Rudniku otrzymała wyróżnienie.

(ska, FK)

 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23
 • Numer: 39 (1192)
 • Data wydania: 26.09.23