Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PiS bez kandydata w wyborach do Senatu

12.09.2023 00:00 sub

REGION Po „wycięciu” Ewy i Adama Gawędów z list PiS, kandydatem partii rządzącej w wyborach do Senatu miał być Dariusz Domański – wicekurator z Żor i były żorski radny. Ostatecznie jego kandydatura nie została zarejestrowana.

Niedoszły kandydat PiS miał pokazać serce wyborcom

Wśród kandydatów na senatoru z okręgu 72., obejmującego powiaty raciborski i wodzisławski, a także miasta na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój i Żory, nie ma Dariusza Domańskiego –- wicekuratora oświaty w województwie śląskim.

2 września D. Domański został oficjalnie przedstawiony przez Bolesława Piechę jako kandydat tego ugrupowania w wyborach do Senatu w okręgu 72. B. Piecha zwrócił wówczas uwagę na aktywność samorządową i społeczną D. Domańskiego, który wraz z żoną prowadzi żorskie hospicjum. – Do tego trzeba mieć wielkie serce. Mam nadzieję, że to serce Dariusz pokaże również wyborcom, którzy na niego zagłosują – powiedział Bolesław Piecha.

Domański zebrał odpowiednią ilość podpisów

Choć miałem bardzo niewiele czasu na zebranie wymaganej liczby podpisów (2 tys. – red.), to udało mi się to zrobić – zapewnia Dariusz Domański.

- Według D. Domańskiego, na listach poparcia figurowało ponad 4 tys. podpisów, a po weryfikacji – ponad 3,3 tys. Dariusz Domański osobiście zawiózł karty z podpisami do struktur PiS w Wodzisławiu Śląskim, a stamtąd przewieziono je do sądu w Bielsku-Białej.

Jednak ostatecznie wicekurator oświaty i były żorski radny nie został zarejestrowany jako kandydat PiS w wyborach do Senatu.

-Ja wiem, dlaczego kandydatura nie została zarejestrowana, ale proszę o to pytać w kierownictwie PiS – mówi Nowinom Dariusz Domański.

Będzie oświadczenie PiS

Co na to poseł Bolesław Piecha, jeden z najbardziej prominentnych polityków PiS w naszym regionie?

– Proszę poczekać, będzie wydane oświadczenie w tej sprawie. Teraz nie udzielę odpowiedzi na to pytanie – mówi Bolesław Piecha.

Praca, która nie poszła na marne?

– Potwierdzam – Prawo i Sprawiedliwość nie wystawia kandydata na senatora w naszym okręgu. Przyczyna takiej decyzji nie jest mi znana. Było to zarówno dla mnie, jak i dla kandydata dużym zaskoczeniem. Jako Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 72. informuję, iż zebrano wystarczającą liczbę podpisów – ponad 3300, przy wymaganych 2000. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę podpisów serdecznie dziękuję. Z pewnością ta praca nie poszła na marne, gdyż przy okazji zbiórki podpisów dotarliśmy do tysięcy wyborców. Wierzę, że przyczyni się to do dobrego wyniku Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w naszym okręgu – mówi posłanka Teresa Glenc.

Dlaczego PiS nie ma swojego kandydata?

Są dwie możliwości, dla których Prawo i Sprawiedliwość nie zarejestrowało Dariusza Domańskiego jako kandydata w wyborach do Senatu w okręgu 72. Pierwsza – nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów. Druga – niezarejestrowanie Dariusza Domańskiego może być próbą uniknięcia kompromitacji przy ewentualnym niskim wyniki wyborczym a jednocześnie jest to próba zakończenia głośnego medialnie tematu, w którym była senator PiS walczy z kandydatem PiS. Oba te powody mogą występować równolegle.

żet, FK

 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23
 • Numer: 39 (1192)
 • Data wydania: 26.09.23