Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ludzka ręka w koszu przy przystanku w Żorach? Policja zbadała sprawę

05.09.2023 00:00 sub

ŻORY Niepokojący widok wzbudził czujność mieszkańców, którzy czekali na autobus przy jednym z żorskich przystanków. W koszu na śmieci znajdowało się coś, co przypominało ludzką rękę. Na miejsce wezwano policję.

Czy to była ludzka ręka? W środę (30.09.) o poranku osoby oczekujące na autobus na przystanku Wodzisławska-Jankowicka w Żorach zauważyły dziwny obiekt w koszu na śmieci. Podejrzane znalezisko pobudziło wyobraźnię, podsuwając pełne grozy obrazy. „Być może to kiepski żart, ale ręka wyglądała bardzo realistycznie” – napisał do nas zaniepokojony mieszkaniec. Na miejscu było w sumie kilka osób i wszystkie widziały rękę. „Szokujące wrażenie” – dodaje Czytelnik w wiadomości do naszej redakcji. Wezwano policję. Patrol sprawdził zgłoszenie.

– Funkcjonariusze nie potwierdzili, by to była ludzka ręka. Okazało się, że to gumowy rekwizyt – przekazał nam asp. Witold Lisiak z żorskiej komendy policji.

Mieszkańcy okolicy, w której znaleziono atrapę ręki mogą zatem odetchnąć z ulgą. Policja dziękuje jednak za reakcję, bo choć interwencja nie wymagała wezwania na miejsce ekipy kryminalnych, to czujność mieszkańców jest nie do przecenienia. Trzeba też przyznać, że silikonowe formy często bywają wykonane bardzo precyzyjnie i nie odbiegają znacząco wyglądem od prawdziwych części ciała.

(sqx)

 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 34 (1187)
 • Data wydania: 22.08.23
 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23