Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

67 nowych mundurowych w szeregach Śląskiej Policji

05.09.2023 00:00 sub

REGION 50 mężczyzn i 17 kobiet, po pozytywnym przejściu wszystkich etapów postępowania rekrutacyjnego złożyło ślubowanie. Uroczystość odbyła się w poniedziałek (28.08.) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Świeżo upieczonych mundurowych czeka kilkumiesięczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

Uroczystość odbyła się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od nowych policjantek i policjantów przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

W swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, którzy pomyślnie przeszli trudny czas rekrutacji, wyprzedzając innych kandydatów. Teraz przed nimi wymagające szkolenie podstawowe, po którym trafią pod skrzydła starszych, doświadczonych kolegów, którzy przekażą im tajniki pracy w Policji. Insp. Mariusz Krzystyniak podkreślił, że zawód policjanta, to trudny, wymagający i stresujący fach. Policjantem jest się 24 godziny na dobę, a mundurowi na służbie często spotykają się z niebezpieczeństwami i są świadkami ludzkich dramatów. Ważne, aby po powrocie do domu mogli liczyć na wsparcie rodziny i bliskich.

źr. Śląska Policja, oprac. sqx

 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 34 (1187)
 • Data wydania: 22.08.23
 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23