Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jubileuszowa Wodzisławska Noc Teatrów już 9 września

05.09.2023 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Przed nami niezapomniany magiczny wieczór i noc – Wodzisławska Noc Teatrów. Artyści z całej Polski przyjadą znów do Wodzisławia, by wystąpić przed publicznością w plenerze. Zaplanowano aż pięć widowisk!

Jako pierwszy o godz. 17.00 wystąpi Teatr SAFO z Rydułtów ze spektaklem „Pierony”, który będzie można obejrzeć w podwórzu przy ul. Aptecznej. Następnie w tym samym miejscu Zespół Remont Pomp z Gdańska zaprezentuje performance muzyczny „Historia z pompą”. O godz. 19.30 na wodzisławskim rynku premierę swojej nowej groteski wystawią artyści z Classic Ballanga Teatr z Wodzisławia – „Baba Dziwo, czyli opowieść o dyktatorce”. Będzie to spektakl na podstawie dramatu Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

O godz. 21.00 na małym rynku Teatr Rawa z Katowic wystawi spektakl „Angekok. Opowieść arktyczna”. Będzie to spektakl lalkowy dla widzów od 10. roku życia. Zwieńczeniem jubileuszowej, 10. Wodzisławskiej Nocy Teatrów o godz. 22.00 będzie „W.I.T.C.H.” Any Szopy z Warszawy (od 16. roku życia). Performance zostanie zaprezentowany na placu za Pałacem Dietrichsteinów. W przypadku niepogody dwa pierwsze występy zostaną przeniesione do Wodzisławskiego Centrum Kultury, a kolejne do Pałacu Dietrichsteinów.

(ska)

 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 34 (1187)
 • Data wydania: 22.08.23
 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23
 • Numer: 38 (1191)
 • Data wydania: 19.09.23