Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na wstępie: Nowa formuła jednak się sprawdza

29.08.2023 00:00 red.

Szymon Kamczyk – Redaktor Naczelny Nowin Wodzisławskich

W zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy Dni Rydułtów zorganizowano w nowej formule – odrębne wydarzenia dla różnych grup wiekowych, podnosiły się głosy, że przecież brak dużego koncertu na finał i rozbicie świętowania na drobne imprezy nie wyjdzie na dobre. Frekwencja podczas ubiegłorocznych wydarzeń pokazała, że wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Krytycy natomiast odwrócili kota ogonem, mówiąc, że to zapewne przez nowość i chęć sprawdzenia, co zgotowali organizatorzy. Oczywiście. Dlatego trzeba było to potwierdzić w tym roku. Na jubileuszowe XXX Dni Rydułtów ponownie w programie pojawiły się Dzień Gizda, Dzień Frelki i Karlusa, a całość dopełnił trzeci dzień – „Ślonsko fajera”. Potwierdzenie zasadności nowej formuły przyszło samo. Kiedy widziałem tłumy dzieciaków na Dniu Gizda, widziałem dorosłych, którzy jak dzieci cieszyli się z piany, nie miałem wątpliwości, że choć imprezy skierowane są dla różnych grup wiekowych, bawią się na nich wszyscy. Podobnie było w sobotę przy proszkach holi i dyskotece, a także w niedzielę, kiedy sporo osób bawiło się na koncertach i wydarzeniach przy urzędzie. Wniosek jest jeden – tegoroczne Dni Rydułtów udały się znakomicie, a to nie wszystko, bo 1 września zaplanowano jeszcze imprezę RAFA Vibes, podczas której gwiazdą będzie GROMEE. Szykuje się dobra zabawa.

 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 33 (1186)
 • Data wydania: 15.08.23
 • Numer: 34 (1187)
 • Data wydania: 22.08.23
 • Numer: 35 (1188)
 • Data wydania: 29.08.23
 • Numer: 36 (1189)
 • Data wydania: 05.09.23
 • Numer: 37 (1190)
 • Data wydania: 12.09.23