Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wójt Godowa otrzymał wotum zaufania i absolutorium

11.07.2023 00:00 sub

Godów Podczas sesji, która odbyła się 29 czerwca, Rada Gminy w Godowie udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi Gminy Godów Mariuszowi Adamczykowi.

Radni udzielili Wójtowi wotum zaufania i absolutorium

– Wójt uzyskał od radnych Rady Gminy w Godowie wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie gminy za 2022 r. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 11 radnych, 2 wstrzymało się od głosu. 2 radnych było na sesji nieobecnych. Na tej samej sesji radni udzieli wójtowi Mariuszowi Adamczykowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022. Za udzieleniem absolutorium zagłosowało 11 radnych, 2 wstrzymał się od głosu, co oznacza, że radni pozytywnie ocenili wykonanie budżetu gminy za rok 2022 – informuje urząd gminy w Godowie.

Wydatki na inwestycje w górę, zadłużenie gminy w dół

– W 2022 r. dochody gminy ostatecznie wyniosły 79 595 006 zł, zaś wydatki 86 353 416 zł, z czego aż 21 464 505 zł to wydatki majątkowe np. na budowę i modernizację dróg, obiektów szkolnych i przedszkolnych, czyli na wszystko to, co służy zabezpieczeniu potrzeb mieszkańców. Zadłużenie gminy na koniec 2022 r. wyniosło 12 074 098 zł, co stanowiło 15,17% dochodów budżetu. Warto zaznaczyć, że mimo sporego spadku dochodów gminy – co jest efektem wprowadzonych przez rząd, a niekorzystnych dla samorządów, zmian podatkowych, skutkujących mniejszymi wpływami do budżetów gmin – oraz realizacji wielu zadań inwestycyjnych i widocznego stąd deficytu wydatków nad dochodami, zadłużenie gminy spadło i było niższe niż w 2021 r. o ponad 1 mln zł. Stało się to możliwe dzięki rozsądnie prowadzonej przez władze gminy polityce finansowej – czytamy w komunikacie.

– Dziękuję za udzielone wotum zaufania i absolutorium. Te wyniki, które osiągamy są efektem pracy całego zespołu ludzi, wszystkich pracowników urzędu. Ja jestem na samej górze, ale to bardzo ciężka praca bardzo wielu osób pozwala osiągać dobre rezultaty. To też sukces Rady Gminy, która decyduje o rodzaju inwestycji, kolejności ich realizacji. Wy, radni głosujecie nad tymi sprawami, wyznaczacie kierunki, a my staramy się je realizować – powiedział po głosowaniach wójt Mariusz Adamczyk.

FK

 • Numer: 28 (1181)
 • Data wydania: 11.07.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 26 (1179)
 • Data wydania: 27.06.23
 • Numer: 27 (1180)
 • Data wydania: 04.07.23
 • Numer: 28 (1181)
 • Data wydania: 11.07.23
 • Numer: 29 (1182)
 • Data wydania: 18.07.23
 • Numer: 30 (1183)
 • Data wydania: 25.07.23