Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za nami gminne zawody pożarnicze w Lubomi

20.06.2023 00:00 sub

Tradycyjnie na boisku sportowym w Lubomi odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których uczestniczyły jednostki OSP z całej gminy.

LUBOMIA Rywalizacja strażaków przebiegała w trzech grupach: grupa A – mężczyźni, grupa C – kobiety i grupa MDP (Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze). Druhowie mieli do pokonania sztafetę oraz ćwiczenie bojowe. Sztafeta składała się z urządzeń wykorzystywanych w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak: prądownice, węże itd. Ćwiczenie bojowe w grupie A i C polegało na wykonaniu lini głównej z węży W75 oraz dwóch linii gaśniczych W52, zakończonych prądownicami. Roty miały za zadanie obrócenie tarczy i przewrócenie pachołków. Jedna z rot wcześniej musi wykonać zasilanie do motopompy.

W grupie MDP pierwsze miejsce zajęła OSP Syrynia, drugie OSP Nieboczowy zaś trzecie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Lubomia. W grupie C pierwsze miejsce zdobyła tradycyjnie drużyna z OSP Lubomia. Druhny nie miały konkurencji, były jedyną drużyną w tej grupie. W grupie A pierwsze miejsce zdobyła OSP Lubomia, drugie OSP Syrynia, trzecie OSP Buków. Czwarte miejsce uzyskali druhowie z OSP Nieboczowy.

(FK)

 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23
 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23
 • Numer: 26 (1179)
 • Data wydania: 27.06.23
 • Numer: 27 (1180)
 • Data wydania: 04.07.23