Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Skatuły w kościele w Rogowie

20.06.2023 00:00 sub

W kościele parafialnym w Rogowie odbył się pogrzeb wicestarosty wodzisławskiego Tadeusza Skatuły. W uroczystości udział wzięli liczni samorządowcy, przedstawiciele starostwa i instytucji powiatowych oraz delegacje.

Mszę pogrzebową rozpoczął proboszcz rogowskiej parafii ks. Bernard Rak, zachęcając do modlitwy za zmarłego Tadeusza Skatułę.

– Ci którzy znali Tadeusza i spotykali się z nim, wiedzą że miał on swoje zasady, swój kręgosłup. To jest w życiu ważne, aby być, a nie mieć – mówił podczas kazania ks. Bogusław Płonka z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Po mszy kondukt pogrzebowy przeszedł z kościoła na cmentarz przy ul. Parkowej, gdzie złożono ciało Tadeusza Skatuły do grobu.

– To, że na ostatnie spotkanie i pożegnanie przybyło aż tyle osób świadczy najdobitniej o tym, jak wspaniałym był człowiekiem, jak wiele dla nas znaczył i dla naszej powiatowej rodziny. Był cenionym szefem, cenionym starostą, wielkim społecznikiem, ale przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, oddanym lokalnej społeczności – powiedział starosta wodzisławski Leszek Bizoń w ostatnim pożegnaniu.

(ska)

 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 23 (1176)
 • Data wydania: 06.06.23
 • Numer: 24 (1177)
 • Data wydania: 13.06.23
 • Numer: 25 (1178)
 • Data wydania: 20.06.23
 • Numer: 26 (1179)
 • Data wydania: 27.06.23
 • Numer: 27 (1180)
 • Data wydania: 04.07.23